Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Petit Lulu: Ekologické přebalování

Miminko v plenkách Petit Lulu na trávě zdroj: Biooo.cz

Zní vám návrat k látkovým plenám zastarale a nemoderně? Časy, kdy se to maminkám doma kupilo hromadami látkovým plen s nutností všechny prát, sušit, žehlit, skládat… jsou naštěstí pryč. Doba pokročila a my se tak můžeme vrátit k ohleduplnosti vůči životnímu prostředí i našemu zdraví aniž bychom se museli vzdát určitého komfortu, na který jsme zvyklí.

Příběh značky

Značka látkových plenek Petit Lulu vznikla vlastně náhodou - díky mezeře na trhu. Její zrod má na svědomí maminka Lucie. Ta v době očekávání příchodu na svět prvního miminka hledala kvalitní látkové pleny, a tak vytvořila svou vlastní kolekci. Její snahou bylo snoubit funkčnost, praktičnost, jednoduchost a design s cílem oprostit se od používání běžných jednorázových plen, které mají znatelný dopad na ekologii.

Spíš pro zábavu následně vystavila svou kolekci na Fleru. O plenky se okamžitě ztrhl nečekaný zájem, který jí převrátil dosavadní život naruby a započal cestu k úspěchu.

S podporou manžela se do výroby pustili naplno. Zprvu šlo o malou domácí produkci, nyní jsou významným evropským výrobcem. V současné době zaměstnávají něco okolo 20 lidí a téměř 70 % jejich výroby putuje do zahraničí (zejména do Německa, Itálie, Nizozemska a dalších evropských zemí).

Jednorázovky vs. látkovky

80. léta minulého století přinesla revoluci v přebalování, kdy na trh vstoupily první jednorázové pleny a staly se absolutním hitem. Ale všechno má dvě strany. Vidina ušetřeného času i námahy je krásná, spustila však lavinu následků. S odstupem času nám dochází, kolik tun odpadu při používání takových plenek vzniká - ročně jde až o 600 000 tun! To je nějakých 8 - 10 % celkového objemu komunálního odpadu… A to už je alarmující číslo. Naštěstí si uvědomujeme, že je zapotřebí šetrnější přístup a zachovávat větší respekt k naší planetě. A tak se čím dál víc maminek vrací k používání jednorázových eko plen nebo látkových plen. 

Proč vybrat právě pleny Petit Lulu?

Ryze česká firma s kořeny v roce 2012 bere svou práci maximálně zodpovědně. Veškeré produkty vyrábí z atestovaných materiálů, vhodných pro děti do 3 let. O vysoké kvalitě jejich produktů, které testují doslova na vlastní kůži jejich dětí, svědčí i fakt opakovaně obhájené certifikace ISO 9001 z roku 2018. 

Aby si udrželi status kvality a osvědčených výrobků, investují do nejmodernějšího strojního vybavení. Výsledkem jsou produkty, které maximálně vyhovují potřebám i těch nejnáročnějších zákazníků. Kromě věhlasných plenek ale v Petit Lulu myslí i na maminky a jejich sortiment zahrnuje taktéž potřeby pro kojení, přebalování a hygienu.

  • Všechny produkty jsou vyrobeny z atestovaných materiálů vhodných pro děti do tří let.

  • Od počátku výroby plenek flexibilně reagují na veškeré požadavky zákazníků a díky intenzivnímu a reflexnímu testování (nejen na vlastních dětech) jsou nyní jejich výrobky velmi kvalitním a vyhledávaným produktem na českém trhu.

  • Tuzemská firma, výroba probíhá v Čechách.

  • Ochotně každému poradí, jak sestavit plenkovou výbavu, jak ji správně používat a pečovat o ni.