Makeup čistý a bio? PuroBIO!

5,0 5
10

Makeup čistý a bio? PuroBIO!zdroj: biooo.cz

Přenesme se z říše pohádek, mýtů a bájí konvenčního kosmetického průmyslu do bio reality. Je opravdu všechno s přírodním make-upem tak, jak se zdá na první pohled? A zruinuje nám výměna šminek rozpočet na dalších pět let? Vyplatí se vůbec investovat do přírodních alternativ? My říkáme jasné ano. Protože my, ženy v Biooo, jsme to udělaly a změnu si nemůžeme vynachválit.

Výhody a nevýhody přírodního make-upu

Řekněme si to otevřeně. Bylo by bláznovstvím slibovat něco, co přírodní make-up prostě neumí, i kdybychom chtěli sebevíc. I když s ním můžeme líčit stejně kvalitně jako s konvenčními produkty, v některých odvětvích má své Achilovy paty. Nenajdete v něm např. voděodolnou řasenku, protože tu bez chemie prostě nevyrobíte. Mnoho z nás mělo celkem obavy z toho, jak kryjí přírodní make-upy a byly jsme celkem mile překvapené z toho, že drží i maskují nerovnosti pleti na jedničku. Stačí si jen vybrat ten, na kterém „ujedete“. Vůbec nejlepší na tom všem je, že když se rozhodujete, jestli si koupíte přírodní make-up nebo bb krém, nabízíme vám v Biooo jednoduché zkušební řešení v podobě vzorků. Takže se můžete v klidu rozhodnout, který vám bude nejvíce sedět. Další kapitolou je např. trvanlivost očních stínů. Přírodní alternativy nabízejí nejen širokou paletu odstínů, ale také poskytují komfortní nanášení a dobrou výdrž. A vždy se dají zafixovat pomocí báze pod oční stíny, takže nemusíte mít strach, že se vám stane někde nějaké nepříjemné faux-pas. Když se naučíte pracovat s přírodním make-upem, už prostě nebudete chtít jiný.

Co rozhodně nenajdete v přírodním make-upu

I když spíše skloňujeme toxicitu tělové péče, chemii se nevyhneme ani v dekorativní kosmetice. Už se vám stalo, že jste měli po nanesení tónovacího krému alergickou reakci anebo vám napuchly oči, když jste zkoušeli super nové stíny? Věděli jste, že např. v očních stínech můžete najít skelný prach nebo těžké kovy? To se vám u přírodní alternativy nestane. V přírodním make-upu určitě nenajdete nic, co pochází z ropy (syntetické parfemace, azobarviva, ftaláty, PEGy, toluen, formaldehyd) ani antibakteriální přísady jako triclosan (hormonální disruptor, používaný jako antibakteriální činidlo). A už vůbec ne silikony (které zabraňují pokožce dýchat) nebo agresivní konzervanty. A ten, kdo jde po skutečně minimalistické verzi, když jde o složení, ten sáhne po minerálním pudru.

PuroBIO - značka přátelská ke zvířatům i financím

Pokud pracujete s tolika značkami, musíte zkoušet, zkoušet a zkoušet. Abyste měli pořádný přehled a dokázali zmateným kamarádkám poradit to nejlepší pro jejich pleť i peněženku. Pokud opravdu, ale opravdu chcete dát vale dosavadnímu způsobu líčení a děláte si zálusk na to, že konečně vyzkoušíte něco přírodního, není lepší čas než teď. Připravili jsme si totiž pro vás naprosto bombastickou slevu na italskou značku PuroBIO. Ale než si ji rozkliknete, počítejte s tím, že riskujete těžkou závislost. PuroBIO je jedna ze značek, které jsou velmi uživatelsky přátelské, má zajímavý design a poskytuje širokou škálu barevných odstínů. A co je ještě lepší zprávou, je to, že se z naší týdenní akce mohou radovat i vegani, protože většina produktů PuroBIO neobsahuje vůbec žádné živočišné složky.

Jak se vám článek líbil?