Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodně na štítnou žlázu

Přírodně na štítnou žlázu Jód může štítné žláze pomoci i ublížit.
Martina Koubová
5,0 5
10

Přejít na sekci článku:

Proč štítná žláza špatně funguje?

Proč štítná žláza špatně funguje? zdroj: shutterstock.com

Zhoršená funkce štítné žlázy, ať už se jedná o zvýšenou nebo sníženou činnost endokrinní žlázy, má původ nejčastěji v pubertě a období dospívání. Organismus se rychle vyvíjí, nedostává se mu potřebných živin, je zatěžován alkoholem, léky, nezdravým jídelníčkem,... tyto faktory vedou k výskytu autoimunních onemocnění, pravidelnému užívání antibiotik a dalších léků, které způsobují oslabení celého imunitního systému včetně štítné žlázy. Tento scénář je v dnešní době mnohem pravděpodobnější než to, že by našemu organismu chyběl jód jako takový. Za pomoci jodizované soli, mořských ryb i mořských řas jej do organismu dostáváme dostatek.

Při zjišťování, zda trpíte sníženou nebo zvýšenou funkcí štítné žlázy se nespoléhejte jenom na tělesné symptomy a individuální pocity, nechte si od lékaře udělat kompletní vyšetření krve, ať víte, na čem jste. Opravdu se nevyplatí užívat potravinové doplňky s jódem jen tak pro jistotu, mohli byste pak zjistit, že štítná žláza produkuje nadměrné množství hormonů a že jste si tímto spíš uškodili. Takovým univerzálním pomocníkem při problémech se štítnou žlázou je Gynex. Nemusíte ale být jenom žena, abyste tenhle bioinformační produkt mohli užívat. Kombinace bylinek působí pozitivně na vylučování hormonů štítné žlázy, ať už jste jakéhokoliv pohlaví. Stejně pozitivně působí také Stimaral, který navíc posiluje celkovou imunitu a vitalitu organismu, která nám při problémech se štítnou žlázou většinou chybí. Jestliže jste si jisti, že vašemu tělu chybí jód, určitě sáhněte po mořských řasách, vhodný je například kelp nebo laminárie.