zdroj: wikipedia.org
Blíží se ten den, kdy vás může kdokoliv na ulici beztrestně zmlátit, připravte se na to! Dnes je velikonoční neděle - největší křesťanský svátek v roce a tak je téměř jisté, že pokud se na obloze neobjeví mimožemšťané, nastane zítra velikonoční pondělí! Každá to zná - davy koledníků s různě dlouhými a tvrdými nástroji v rukou, dovybaveni tou nejsmradlavější voňavkou, kterou koupili za 20,- v akci v Lidlu. Pojďte se s námi podívat na věci, které vám pomůžou zítřek bez problému přežít!
1) Smrad
Největším peklem Velikonoc jsou voňavky, které i přes vytrvalou snahu nevyvětráte z oblečení, v horším případě ze svého bytu, několik dní. A ne, kombinace sladké vůně doplněná alkoholovým odérem opravdu není bytový parfém, který by byl zrovna in. Co nenacpete do pračky a neprovoníte aviváží, můžete ovonět éteráky v aromalampě nebo airspreji. Třeba takový sprej s vůní citronu nebo eukalyptu se doslova nabízí. Těžší kalibr pak představuje Antitabák.
2) Bolest
Naplácání pomlázkou nebo větvičkou jalovce na zadek by mělo být spíš jen tak symbolické, ale kolikrát se to rozjařeným koledníkům prostě vymkne z ruky. Trocha slivovice támhle, jeden dva panáčky a k tomu to rozmarné jarní počasí… A spousta žen zažívá druhý den muka s jelity na sedínce. Tenhle zvyk má sice přinášet plodnost a zdraví, ale za tuhle cenu?! Naštěstí si můžeme od té bolesti trochu ulevit, třeba s chladivým gelem s Aloe vera nebo konopnou mastí Bezbolestný pohyb od Delibutusu.
3) Rýma
Když už přežijeme pomlázky, jalovce i voňavky, skýtá se tu další nebezpečí. Takové, které si může každý koledník pořídit rychle a v bohužel i v hojné míře: voda. Oblévačka se sice nosí hlavně na Moravě, přesto nikdy nevíte, kdy na vás zpoza rohu vykoukne nějaký dobrák s kbelíkem ledové vody. A pobíhat celý den v mokrém tričku? V tomhle chladném počasí? Vždyť to je o zdraví! Chce to proto počítat s rýmou, kašlem a dalšími možnými riziky. Proto si nejlépe hned ráno uvařte nějaký bylinkový čaj proti nachlazení, třeba Ayur Immune nebo Yogitea Breathe Deep. Když nezaberou bylinky a rýmu přesto dostaneme, horký nápoj nás alespoň zachrání před zmrznutím.
4) Alkohol
Největším strašákem Velikonoc zůstává alkohol. Koledníci vybílí špajz a vypijí i poslední kapičku dlouho schraňované slivovice. Ale podívejme se na to i z jejich strany: ono koledování taky není žádná sranda. Jeden panáček tuhle, další pro jistotu dvojitý támhle... a po pár chvílích končí legrace. Nebo spíš začíná? Zkušenější koledníci sebe i svůj žaludek připraví na tuhle zátěž už ráno, těm mladším můžeme na rozbouřené zažívání nabídnout frťana Aloe vera šťávy, která žaludek trochu zklidní. A nebo taky ne :) Aloe je každopádně dobré i na kocovinu, koledníkům bodne i zelený čaj nebo mladý ječmen.
5) Žraso
Klepou vám koledníci na dveře a vajíčka už došla? I alkohol? Tak udělejte chlebíčky! Třeba s cizrnovou pomazánkou. Nebo s rajčaty, sojanézou a jarní cibulkou, ať to máme taky trochu zdravé. A nebo prostě použijte zbytek bramborového salátu, kyselou okurčičku a je to!
No, druhý den nám bude asi pěkně špatně. Z těch chlebíčků, mazance a tak. Až by si člověk řekl, že to chce nějaký detox. A zase jsme u Aloe vera šťávy, která se zdá být na Velikonoce prostě nutnost. Kopněte do sebe jeden dva panáky a zapijte ajurvédským čajem Detox. A jestli je vám to málo, je tu i bachova esence Detox. A pro jistotu na dalších pár měsíců vynechte cokoliv z vajec. A taky se obloukem vyhněte čokoládovým zajíčkům a kuřátkům.