Jen 26. 3. bomba výprodej se slevou 15-50 %

Recenze: Pudr puroBIO

5,0 5
4

Recenze: Pudr puroBIOzdroj: purobiocosmetics.it

Pudr puroBIO cosmetics jsem testovala celé léto. Je to ideální produkt pro období, kdy nechcete pleť zbytečně zatěžovat a použijete čistě jen pudr na zmatnění a sjednocení odstínu pleti, ale skvěle si rozumí i s tekutým nebo krémovým make-upem, který zafixuje a prodlouží jeho výdrž. Pudr jsem právě přes den přes léto používala jen tak bez make-upu. Vybrala jsem si odstín 02, který je poměrně světlý a zároveň má korigovat růžové tóny. Řekla jsem si, že to by mohlo být na mou pleť s rozšířenými žilkami a načervenalými tvářemi přesně to pravé.

Recenze: Pudr puroBIO

Navíc se moje veganská dušička zaradovala i nad jeho složením bez zbytečných živočišných složek. Oficiální veganský certifikát sice pudr nemá, ale o jeho čistě rostlinném složení informuje i nápis „vegan OK“ na obalu. Pudr se však neprofiluje jen jako líčidlo, ale díky obsahu výživných rostlinných látek slibuje o pleť i trochu během dne pečovat. A jaké že to tedy látky obsahuje?

Z látek, které se starají hlavně o dekorativní efekt, to jsou:

 • mica neboli slída se stará o rozjasnění pleti
 • kukuřičný škrob pleť zmatňuje a přispívá také k tomu, aby pudr na pleti dobře přilnul
 • zinek má protizánětlivý účinek, propůjčuje pudru světlý odstín a dodává pleti přirozený lesk
 • rýžový prášek dodává pleti sametový vzhled, absorbuje přebytečný kožní maz, aniž by pleť ucpával

 

Rýžový prášek byl v minulosti také základní složkou v líčidlech gejš, které měly na dekorativní kosmetiku vysoké nároky – musela perfektně krýt, vypadat dokonale, avšak ještě přirozeně.

Pudr může obsahovat i minerální pigmenty, jako jsou:

 • oxid titaničitý dodává bílou pigmentaci a také působí jako přirozený filtr proti slunečnímu záření
 • oxidy železa jsou charakteristické svými zemitými tóny, pudru propůjčují lehce tmavší a přirozený nádech (i když se jedná o světlý odstín, tak aby přece jen nebyl úplně čistě bílý)

 

Potom tu máme ještě vyloženě pečující látky:
 • vitamin E je super regenerační vitamin, který má kromě údržby pleti v pudru funkci ještě jako přirozená konzervační látka
 • bambucké máslo dodává během dne výživu a stará se také o to, aby pudr pleť zbytečně moc nevysušoval
 • makadamiový olej má taktéž skvělé vyživující i regenerační schopnosti a díky svému šetrnému působení je vhodný i na citlivou pleť
 • meruňkový olej je skvělý jak pro regeneraci suché či stárnoucí pleti, tak díky nízkému komedogennímu stupni i na mastnější typ
 • avokádový olej je doslova nacpaný vitaminy E a A, takže také super regenerační
 • pudr je navíc obohacen i o kapku karanja oleje, jenž má výborné dezinfekční a protizánětlivé účinky

 

A jak tedy pudr fungoval?

Musím potvrdit účinnost obsažených výživných látek – pudr vůbec nevysušoval, nezalézal do vrásek ani nevytvářel na pleti suché šupinky, jak to mají některé pudry ve zvyku. Skvěle zmatňoval a pleť vůbec nedráždil. Že je vhodný i na opravdu citlivou pleť, jsem otestovala nejen na své náladové pleti na klasických místech v obličeji, ale občas jsem trochu přepudrovala i oční víčka. Nevím, jsem to jenom já takový exot, kterému se prostě lesknou oční víčka? :-) Nicméně i ve zkoušce „potících“ se víček pudr obstál – celý den se na nich žádný nežádoucí lesk neukázal.

Pudr docela dobře i kryje. Rozumějte, žádnou těžkou formu akné vám neschová, ale na začervenalé tvářičky a pár rozšířených žilek je jako dělaný. Pokud jej samozřejmě použijete v kombinaci s make-upem, tak už je to jiný kalibr. Záleží však samozřejmě i na kvalitě použitého make-upu. Pudr samotný působí velice přirozeně, pokud to s pudrováním ovšem nepřeženete. Stačí ho nabrat na štětec opravdu malinko, aby předvedl své retušovací kouzlo v té nejpřirozenější verzi. Navíc má dost dobrou výdrž, i po celém dni nošení se nesetřel a na odličovacím tamponku jej bylo poznat.

Pudr puroBIO cosmetics bych tedy doporučila všem typům pleti. Samotný vykouzlí krásný vzhled především pleti, kterou žádné velké nedokonalosti netrápí a potřebuje spíše jen sjednotit barevný odstín a případně zmatnit. Pleti s více nedokonalosti prokáže také skvělou matovací službu, ale hlavně zafixuje make-up a myslím si, že se hodí i jako podklad pro oční stíny, kterým prodlouží výdrž.

Jak se vám článek líbil?