Jak začít s přírodní kosmetikou?

4,0 5
10

Jak začít s přírodní kosmetikou?zdroj: pexels.com

Cesta na tisíc mil začíná prvním krokem. I cesta ke zdravějšímu životnímu stylu nebo bezproblémové pleti. A první krok je vždycky ten nejtěžší. Často proto, že v záplavě informací je těžké se zorientovat a najít to pravé. Jak tedy začít cestu k přírodní kosmetice? Čím nahradit konvenční a toxické produkty, které jsou často příčinou problémů s pletí, jako je ekzém nebo akné? Seznamte se s našimi top produkty, za které dáme ruku do ohně a které každému začátečníkovi dokážou, že je na správné cestě.

Čistá pleť je základ

Nevhodné a zbytečně agresivní přípravky na čištění pleti jsou častou příčinou problémů s pletí. Čištění má být důkladné, ale stále jemné, abychom si pleť zbytečně nevysušovali a neškodili jí. Největší hvězdou mezi čisticími přípravky je rozhodně čisticí pěna Mádara. Nadýchaná, lehká jako pírko, ale dostatečně silná, aby zbavila pleť nečistot. O pleť pečuje díky vysokému obsahu růžové vody, která pleť zjemní, extrakty z řebříčku, měsíčku a heřmánku pomohou zahojit a zregenerovat jakékoliv drobné nedostatky.

Pro hlubší čištění je tu pak rozjasňující maska francouzské značky Coslys. Díky kombinaci červeného a bílého jílu velmi efektivně, ale jemně čistí pleť do hloubky, detoxikuje a rozjasňuje. Šípkový olej je doslova poklad pro regeneraci pleti, a maska je díky němu i velmi pečující. Extrakt z lilie, tužebníku nebo heřmánku zlepšují strukturu pleti, která je pak viditelně hladší a zářivější. A přestože je určena pro normální pleť, tak ji ocení i pleť mastná, kterou jemně pročistí, nebo pleť sušší, kterou rozzáří a přidá energii.

Jednoduchá péče

Ať se vám reklamy snaží namluvit cokoliv, tak v péči o pleť vždy platí, že méně je více. Díky tomu, že přírodní produkty jsou nadupané účinnými látkami od začátku až do konce složení, stačí skutečně jen minimum věcí a pleť je jako v bavlnce. Jak na to? Po umytí je potřeba pleť tonizovat, lépe pak vstřebá účinné látky z další péče. Ideálním produktem je růžová voda, která vzniká při destilaci vzácného růžového oleje. Pleť zvlhčí, zjemní a zklidní. Je dokonale multifunkční, lze ji použít i na tělo nebo vlasy, kterým dodá nádhernou vůni.

Pro další péči o pleť lze vybrat mezi olejem nebo krémem. Starter set Mádara obsahuje kromě plného balení čisticí pěny také cestovní balení denního a nočního krému - lehčí na den a hutnější na noc. I díky nim vyhrává Mádara kdejakou cenu spotřebitelů, ke které se nachomýtne a vy naopak máte šanci zjistit, jak vypadá přírodní péče na skutečně výjimečné úrovni.

Ideálním doplňkem péče o pleť je pak olejové sérum. Nebát se olejů - to je věc, kterou se s přírodní kosmetikou naučíte velmi rychle. A to ani v případě, že máte mastnou pleť, právě naopak. Jen je třeba oleje vybrat a použít správně. Ideálním produktem je Vitamínový koktejl Mossa, který obsahuje vzácné oleje, jako je jojobový, malinový, avokádový nebo pupalkový a navíc i extrakty z rakytníku a rajčete. Je nabitý látkami, které pleť zregenerují, ochrání a zpomalí její stárnutí. Pro sušší typy pleti je vynikající náhradou běžné péče, mastnější ho využijí jako kúru nebo sérum. Stačí dvě kapky na celý obličej pod běžný denní krém. Využijete ho i na dekolt, na nehtová lůžka nebo do konečků vlasů. Jen je třeba nezapomenout na jediné, ale nejdůležitější pravidlo pro aplikaci olejů - VŽDY nanášet na vlhkou pleť. Proto máte tu růžovou vodu. :-)

Nákupní seznam: Začínáme s přírodní kosmetikou - pleť

Záleží vám na tom, čím ošetřujete kůži a chcete vaše dosavadní prostředky vyměnit za čistší a šetrnější? Máte obavu, že si mezi takovým množství produktů nedokážete vybrat nebo nevíte, kde začít? Našli jsme pro vás ty nejvhodnější produkty, které jsou skvělým prvním krokem k přírodní péči o pleť.

Jak se vám článek líbil?