Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

MARLAY COSMETICS: Pro krásné, upravené nehty a hebké, zdravé nohy

Produkty Marlay Cosmetics zdroj: Marlay Cosmetics

Marlay Cosmetics je francouzská značka, která přináší jedinečné produkty péče o ruce a nohy v organické kvalitě představující revoluci v léčbě kůžiček a mozolů. 

Produkty Marlay Cosmetics se pyšní certifikáty Cosmos Organic, Cruelty free a jsou součástí iniciativy Slow Cosmétique. Kosmetika neobsahuje žádné dráždivé ani agresivní látky a je vhodná i pro vegany.

V nabídce Marlay Cosmetics najdete:

 • téměř zázračnou emulzi na expres manikúru s převratným přírodním složením
 • unikátní obnovující a regenerační emulzi na pedikúru s vlaštovičníkem větším
 • výživný, ošetřující, reparační krém na ruce a nohy

Obnovující a regenerační emulze Marlay Cosmetics vyhrála v roce 1990 cenu na Concours Lépine, s obnoveným BIO a vegan certifikovaným složením získala v roce 2017 cenu Trophy Cosmébio.

Společnost Marlay Cosmetics dnes vedou dva mladí podnikatelé ve spojení s designérem, jejichž hlavní snahou je zahrnout značku do procesu ekologické certifikace, aniž by při tom slevili na účinnosti produktů v boji proti odumřelé a ztvrdlé kůži.

Od jednoduché rostliny po základní péči

Jsme na konci 80. let. Marlène A., žena, která miluje rostliny a hory, se zajímá o malou žlutou rostlinku, která se hojně vyskytuje ve všech okolních zahradách a polích.

Při utržení nebo jakémkoli poranění rostliny se objeví typické žlutooranžové mléko. To je vlaštovičník, známý především pro své hojivé účinky na určité kožní problémy, zejména na bradavice.

Ovšem to, co se Marlène A. rozhodla z této rostliny extrahovat, je mnohem přesnější: Všimla si, že něžná zázračná bylina má také schopnost jemně a přirozeně rozpouštět mrtvou kůži a odumřelé kožní buňky. Na základě tohoto zjištění se rozhodla vyvinout krém proti mozolům a tvorbě ztvrdlé kůže na patách. Produkt dala otestovat svým přátelům, které si svými účinky okamžitě získal.

Vytvořila značku Marlay Cosmetics a v roce 1989 uvedla na trh svůj slavný krém „Celandine Lotion“, který byl v následujícím roce korunován cenou Medal of Honor na prestižní soutěži Lépine v rámci Mezinárodní přehlídky vynálezců. Od té doby krém obstál u všech, kteří hledají alternativní a přirozeně efektivní péči.

Až dodnes je Celandine Lotion vlajkovým produktem společnosti Marlay Cosmetics. 

Jedná se o alternativu v oblasti péče o nehty a krásu rukou i nohou, která nahrazuje používání pilníků, rašplí na paty a další nástroje na nehtovou kůžičku a navíc jemně obnovuje pokožku.

Botanické tajemství vlaštovičníku

Roste volně na venkově i ve městech, obrůstá často ploty zahrádek, vyskytuje se na rumištích, v příkopech, na okrajích lesů nebo remízků a vyznačuje se malými, jasně žlutými květy. To je vlaštovičník větší, bratranec máku setého (čeleď makovité, Papaveraceae).

Doba květu probíhá ve stejném termínu, kdy se vracejí vlaštovky zpět z teplých krajin do Evropy, proto mají stejný název: Khelidon v řečtině nebo Chelidonium v ​​latině (vlaštovka).

Rostlina se používá již od starověku pro svůj široký záběr působnosti (Theophrastus zmiňuje jeho účinnost jako oční kapky) a je nejlépe znám díky ctnostem, které mu kdysi přinesly přezdívku „bradavičnatá tráva“.

Jeho šťáva má ve skutečnosti schopnost změkčit a rozpustit mrtvou pokožku. Tento přírodní dermatologický lék bylo potřeba jen “objevit“ a transformovat podle našich současných standardů péče o pokožku.

Nová řada péče ukazuje, že můžeme být ještě ohleduplnější k pokožce a přírodním zdrojům a přitom zůstat cenově dostupní, abychom mohli každému nabídnout jemná a účinná řešení!

Výsledky dříve, než byste čekali!

Marlay emulze na expres manikúru

Agresivní roztoky, zamačkávací dřívka a nůžky už navždy odložte. Vše co potřebujete pro dokonalou, rychlou, šetrnou a efektivní manikúru je tato emulze. Revoluční novinka v péči o pokožku rukou, která se stane dokonalým pomocníkem při péči o zdravé a krásné nehty.

 • vhodná na šetrnou a efektivní manikúru
 • ideální na odstranění kůžičky z nehtového lůžka bez agresivních chemických látek, dřívek nebo nůžek
 • má keratolytický účinek (šetrně ale účinně odstraňuje zrohovatělou a odumřelou kůži)
 • při aplikaci nemusíte chránit okolní kůži před jejím působením (jako je tomu u chemických emulzí)
 • BIO a organic, plná efektivních a šetrných bylinných složek
 • nehtům dodá množství výživných a blahodárných látek
 • profesionální ošetření nehtů v pohodlí domova

Marlay obnovující a regenerační emulze na manikúru a pedikúru

 • ideální pro šetrnou a efektivní manikúru
 • pomáhá odstraňovat zrohovatělou kůži na nohou
 • napomáhá při odstraňování kožních výrůstků
 • funguje i na kuří oka a otlaky
 • napomáhá celkové regeneraci nohou a rukou
 • vhodná i na profesionální ošetření

Výživný, ošetřující, reparační krém na ruce a nohy

Tento krém je vhodný i pro citlivou, suchou a velmi suchou pokožku rukou i nohou. Jeho přírodní složení je bohaté na aktivní látky a působí třemi způsoby:

1. Dlouhodobě hydratuje a zvlhčuje pokožku díky organickému bambuckému máslu a olivovému oleji.
2. Zceluje poškozenou pokožku a brání vzniku suchých míst, hlavně díky Aloe vera.
3. Čistí a osvěžuje pokožku hlavně díky esenciálním olejům - peprmint, rozmarýn a eukalyptus.

Domácí luxusní rituál na nohy a ruce

Tento set je vhodný jako dárek pro každého. Oblíbí si ho muži i ženy.

Set obsahuje:

 • emulzi, 250 ml
 • intenzivní výživný krém, 100 ml
 • pilník, 15 cm
 • organickou buničitou vatu, 50 g

Nehty hrají ochrannou a podpůrnou roli pro vaše ruce a nohy. Pokud jsou tedy poškozené, křehké, roztřepené nebo oslabené, je nejvyšší čas se o ně postarat! Mít opět krásné a hebké ruce i nohy jako dětskou prdelku nikdy nebylo jednodušší.

 

Mějte i vy opečované ruce a nohy díky Marlay Cosmetics: