Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Probuďte svou přirozenou krásu a vnitřní světlo s kosmetikou AYAN®

Ayan produkty, levandule zdroj: Ayan

Objevte přírodní kosmetiku se silou organických rostlin, olejů a inovativních aktivních složek pro viditelné výsledky. Změňte svůj denní rituál krásy vědomým výběrem péče ohleduplné k vašemu zdraví i životnímu prostředí. Objevte AYAN® - kosmetiku s minimem přísad pro dosažení maximální synergie a hýčkejte všechny své smysly.

NÁŠ PŘÍBĚH

Značka se zrodila z mé touhy vyvíjet a vytvářet přírodní kosmetiku obohacenou o náš vlastní organický levandulový olej získávaný z našich levandulových polí, která si sami obhospodařujeme a obrážíme traktorem. Název AYAN® vzniklo slovní hříčkou z mého jména YANA, jehož význam (jak jsem později zjistila) je Otec světla. Pak do sebe všechno najednou krásně zapadlo a dostalo hlubší smysl. AYAN® se rozprostírá kolem světla - světla, které přináší nové porozumění způsobu, jakým pečujeme o naši pokožku i vlasy. My v AYAN® oceňujeme dary přírody a zvyšujeme povědomí o postupech šetrných k životnímu prostředí, které přijímají spotřebitelé i společnosti zabývající se výrobou kosmetických produktů. Snažíme se probudit světlo uvnitř každého z nás k získání ještě krásnější pokožky, zdravějších vlasů a celkové vnitřní spokojenosti. Protože krása začíná uvnitř… 

Společnost AYAN® vyrábí přírodní kosmetiku a zároveň dbá na to, aby byly kombinovány ty nejlepší vlastnosti každé ingredience pro co nejúčinnější a nejvýživnější recepturu. Protože přírodní kosmetika je novou potravou pro naši pokožku a vlasy.

- YANA, zakladatelka a hlavní kreativec společnosti AYAN® -

Začátky

Jsem velmi šťastná, že jsme před 9 lety začali s pěstováním levandule a postupně vybudovali vlastní levandulovou farmu v Údolí thráckých králů na jihu slunného Bulharska. Začátky byly náročné a vyžadovaly veškerý náš čas, energii a soustředění, ale postupně si vše sedlo a my měli více času věnovat se vývoji vlastní kosmetické značky.

Současnost

Nyní plně žiji svůj sen. Naplňuje mě, že mohu vytvářet nové receptury pro kosmetické výrobky s tím nejzdravějším, nejčistším a nevýživnějším složením. Jsem hodně kreativní a vynalézavá, miluji otevřenost a neustále se ráda zdokonaluji v nových oblastech života. Můj oblíbený citát je, že bez disciplíny a vnitřní radosti nemůžeme dosáhnout ničeho smysluplného. 

Budoucnost

Věříme, že zdraví uvnitř těla je přímým odrazem zdraví a krásy, které vidíme na povrch. A proto je pro mě opravdovým štěstím přinášet zdraví a štěstí formou našich organických produktů.

Levandulová farma

Naše levandulová pole se nacházejí v Údolí thráckých králů, kde byly nalezeny četné vykopávky včetně cenných pokladů z několika staletí před počátkem letopočtu.

Kopcovitá poloha a jižní orientace oblasti, kde s láskou obstaráváme naše levandulová pole, umožňují rostlinám přijímat dostatek slunečního světla a tepla, které jim prospívají. K pěstování rostlin v jejich přirozeném prostředí používáme nejnovější udržitelné metody a provozní postupy. Věříme ve výhody přírodních produktů, a proto je náš levandulový olej 100% organický a certifikovaný.

Naše hodnoty

FILOZOFIE

V AYAN® věříme, že pocit přirozené vnitřní rovnováhy, schopnost dělat vědomá rozhodnutí v každé životní rovině a budování skutečného smyslu života vždy vychází z naší vnitřní spokojenosti.

POSLÁNÍ

Prostřednictvím našich produktů přinášíme lidem inspiraci ke změně smýšlení o kosmetických přísadách přírodní péče jakožto základu zdravého těla i mysli.

NEJLEPŠÍ SLOŽKY A TRANSPARENTNOST

Naše přísady jsou pěstovány organicky, bezpečně a zcela ekologicky. 

Jsme pyšní, že vyrábíme skutečné přírodní produkty pro péči o pleť a vlasy s komplexními a poctivými seznamy ingrediencí, ve kterých spotřebitel nemusí složitě tápat, co že se to v produktu vlastně ukrývá za složky.

ZÁVAZEK KVALITY PRODUKTU

Nikdy nepoužíváme agresivní přísady, nebezpečná kosmetická plniva, škodlivá zahušťovadla, konzervační látky, geneticky modifikované přísady (GMO) či syntetické parfemace nebo barviva. Produkty AYAN® neobsahují nic, co by zředilo přísady bohaté na živiny, které stimulují přirozené procesy těla k dosažené přirozeného zdraví.

VŽDY ČERSTVÁ KOSMETIKA

Naše produkty vznikají v certifikované laboratoři vždy v malých šaržích, čímž je zaručena jejich čerstvost a uchování všech botanických vlastností. 

Metody zpracování zajišťují, že aktivní, vitální životní síla rostlin není zničena vlivem nadměrného zahřívání během výrobního procesu.

Rutina krásy s AYAN® - Začněte vyživovat a oživovat vaši pokožku už dnes

Tajemství krásné, přirozeně zářivé a revitalizované pokožky je její vnitřní zdravotní stav. Klíčovými pilíři jsou pravidelná péče a správné složení používaných kosmetických přípravků z přísad, které jsou kombinovány k vzájemné synergii. 

Dopřejte své pleti hloubkové čištění, tonizaci a regenerační hydrataci během dne a vyživující a omlazující noční péči s AYAN® produkty, které obsahují pečlivě vybrané, inovativní a hluboce účinné složky.

Proč zvolit beauty rutinu s kosmetikou AYAN®:

  • bezpečné a přírodní ingredience přizpůsobené k vzájemné synergii poskytující viditelné výsledky pro vaši pokožku
  • organické kosmetické výrobky vytvořené pro celkové zdraví a krásu
  • žádné škodlivé přísady (přesně víte, co používáte)
  • vaše pokožka bude vyrovnanější, vyživenější a rozzářenější

Jak na to:

Krok 1: Večer si vyčistěte pleť hydratační pěnou AYAN®.

Krok 2: K tonizaci pleti (ráno i večer) použijte AYAN® BIO Růžovou vodu na vatovém tamponu a připravte pleť na vstřebávání aktivních látek z pleťového a očního séra.

Krok 3: Aplikujte AYAN® Anti-age pleťové sérum a AYAN® Anti-age oční sérum jemnou masáží na obličej a jemným poklepáním v oblasti očí pro noční hloubkovou regenerační péči.

Co v našich produktech nenajdete

To, co si dáváme na kůži, je stejně důležité jako to, co jíme. Kůže absorbuje až 60 % chemických látek obsažených v konvenčních produktech, které následně přechází do krevního řečiště, což může mít obrovské zdravotní následky a neblahý vliv na hormonální změny. V dnešní době nejsme vystaveni pouze riziku používání škodlivých chemikálií v kosmetických produktech, ale také vlivům ze znečištěného životního prostředí. 

PARABENY

Jde o nízkorozpočtové konzervační látky zabraňující množení mikrobů v kosmetických přípravcích, které obsahují značné množství vody. Nejběžněji používanými parabeny jsou: methylparaben (E218), ethylparaben (215), propylparaben (E216), butylparaben (E209). Obsahují je tělové i pleťové krémy, šampony, kondicionéry, scruby, produkty k čištění pleti i sprchové gely a další.

Nežádoucí účinky: Prostřednictví kůže i vlasů se vstřebávají do těla, narušují endokrinní systém, hormonální rovnováhu a mohou negativně ovlivnit fungování celého organismu.

ROPNÉ DERIVÁTY

V kosmetice mají funkci změkčovadla pro pocit hebčí pokožky a jemnějších vlasů. 

Nežádoucí účinky: Tvoří vodoodpudivý film, který narušuje přirozenou ochrannou bariéru pokožky a vlasů. Kůže a vlasy ztrácejí schopnost dýchat a uvolňovat toxiny, což může vést k tvorbě akné a dalším kožním poruchám, jako ekzém, předčasné stárnutí buněk a další. 

SYNTETICKÁ BARVIVA

Chemické přísady používané ke změně barvy nebo k dosažení určitého odstínu.

Nežádoucí účinky: Ucpávají póry pokožky. To má za následek tvorbu černých teček, akné nebo přecitlivělost pokožky.

SILIKONY

Široká skupina látek, které dodávají produktům hedvábnou, roztíratelnou a luxusní texturu.

Nežádoucí účinky: Jsou voděodolné a vytvářejí na pokožce nebo vlasech nepropustný film, který zabraňuje jejich hydrataci. Díky této bariéře nemůže pokožka ani vlasy přirozeně detoxikovat, zbavovat se mazu nebo odumřelých buněk. Silikony se také obtížně odstraňují.

SYNTETICKÉ PARFEMACE

Jde o chemikálie s vonnými látkami označené jako ‘parfém’.

Nežádoucí účinky: Citlivost kůže, vyrážky, dermatitida, kašel, astmatické záchvaty a migrény. Dále mohou ovlivnit centrální nervový systém a způsobovat depresi, hyperaktivitu a další problémy s chováním.

PROPYLENGLYKOL

Získává se z ropy a jedná se o viskózní bezbarvou kapalinu, která je téměř bez zápachu. Slouží jako zvlhčovadlo, to znamená, že se jedná o přísadu, která se přidává do kosmetiky ke zvýšení zadržování vlhkosti v pokožce a ve vlasech. 

Nežádoucí účinky: Zůstává na povrchu pokožky a po opláchnutí vodou ji vysušuje, což vyvolá potřebu použití dalšího zvlhčovače a rozjede se tím nepříjemný cyklus. Může také způsobovat nepříjemné alergické reakce, kopřivku a ekzémy.

MINERÁLNÍ OLEJ

Nazýván také kapalná ropa, je parafínová kapalina vyráběná jako vedlejší produkt destilace ropy za účelem výroby benzínu. Je levný, bez zápachu, bez barvy, lehký, neoxiduje a lze jej snadno uchovat po dlouhou dobu. 

Nežádoucí účinky: Vytváří nepropustnou bariéru na povrchu pokožky, ovlivňuje její přirozenou rovnováhu, zabraňuje vylučování nečistot a to může mít za následek vznik nepříjemného akné nebo jiných kožních problémů.

PEG

Zkratka polyethylenglykolu. Polyethylen je nejběžnější formou plastu a po smíchání s glykolem se v kosmetice široce používá jako zahušťovadlo a změkčovadlo. Dále slouží jako emulgátory, které napomáhají správnému promíchání složek na bázi vody a oleje, a také jako látka zvyšující absorpci, která umožňuje rychlejší vstřebávání dobrých i špatných složek do hlubších částí pokožky.

Nežádoucí účinky: Může snižovat hladinu vlhkosti pokožky a tím urychlit její stárnutí.

SLES and SLS

Laurethsulfát sodný (SLES) a laurylsulfát sodný (SLS) jsou žíravé chemické detergenty a pěnidla.

Nežádoucí účinky: Dráždí pokožku, oči a dýchací cesty a také mají schopnost snadno proniknout do dermálních vrstev pokožky a odtud se dále vstřebávat do krve.

FORMALDEHYD

Bezbarvý, silně páchnoucí plyn používaný k zabránění růstu mikrobů ve výrobcích na bázi vody. Výrobci produktů péče o pleť se vyhýbají kapalným přípravkům formaldehydu a používají třídu chemikálií, které pomalu uvolňují formaldehyd v průběhu času. Nejběžněji používanými uvolňovači formaldehydu v kosmetickém průmyslu jsou Bronopol, Imidazolidinyl, Urea, Diazolidinyl Urea, DMDM Hydantoin, Quaternium-15.

Nežádoucí účinky: Vstřebává se kůží do organismu a souvisí s rakovinou a alergickými kožními reakcemi.

FTALÁTY

Jedná se o dibutylftalát (DBP) používaný jako změkčovadlo v produktech, jako jsou laky na nehty, diethylftalát (DEP) používaný jako rozpouštědlo a fixátor ve vůních a dimethylftalát (DMP) používaný ve sprejích na vlasy.

Nežádoucí účinky: Mohou narušit endokrinní systém a jsou spojeny se zvýšeným rizikem vzniku rakoviny prsu.

Probuďte své vnitřní kouzlo a půvab a užívejte si naše čisté produkty!

S Láskou,

YANA.