Proč kupovat přírodní kosmetiku

5,0 5
4

Proč kupovat přírodní kosmetikuzdroj: shutterstock.com

Možná se teď ptáte proč. Proč byste se vůbec měli namáhat a svou oblíbenou a fungující kosmetiku měnit za něco neznámého a nového. Navíc možná i dražšího než je váš nejčastěji kupovaný tělový krém z drogérie, který můžete mít čas od času v nějaké pěkné akci 1+1 ještě levněji. Prostě proč se vůbec snažit a proč nakupovat přírodní kosmetiku. Není to moc komplikované? Všechny ty certifikáty, neznámé značky a nutnost přečíst si alespoň občas složení? No možná to je komplikovanější... ale stojí to zato.

Přejít na sekci článku:

Kůže je největším orgánem našeho těla

Kůže je největším orgánem našeho tělazdroj: shutterstock.com

Zapomíná se na to, protože na první pohled není kůže tak důležitá jako třeba srdce nebo plíce. Kůže na první pohled nepracuje, zatímco srdce cítíme s každým tepem a infarktu se bojíme, tak kůži klidně vystavíme prudkému slunci, necháme ji spálit a rakovina kůže naši společnost posedlou dokonalým bronzem příliš neděsí. To ovšem neznamená, že kůže není důležitým orgánem, chrání totiž naše tělo proti vnějším vlivům, proti nepříznivému okolí, před vším tím smogem, prachem, špínou, před sluncem a větrem... kůže toho má určitě na starosti hodně.

Navíc v dnešní době se hodně dá na vzhled a kromě všem původních funkcí, které kůže zastává už celá tisíciletí, jsme vymysleli i funkci novou. Kůže musí hlavně dobře vypadat. A tak na ni mažeme krémy, másla, pečující séra nebo oleje. Peelingujeme ji, umýváme ji, mažeme ji. Víte o tom, že průměrná žena na sebe během dne použije až dvacet produktů? Zdá se vám to hodně? Některé ženy se neobejdou třeba i bez třiceti a více použitých lahviček denně. Průzkumy složení používané kosmetiky také poukázaly na fakt, že běžná žena na sebe každý den dobrovolně aplikuje přes 500 chemikálií.

Zaslouží si toto ale naše kůže? Svou práci plní dobře, chrání před sluncem, před infekcemi i bakteriemi, ochraňuje nás před špínou a prachem, snadno se čistí, a když se o ni dobře staráme, tak dokáže být jemná a hebká na dotek, krásou a zdravím zářící na pohled. Nezaslouží si proto kůže lepší starostlivost než jí dáváme s běžně dostupnými kosmetickými produkty plnými chemie?