Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tmavohnědá henna: která je nejlepší?

Tmavohnědá henna: která je nejlepší? Nejlepší hnědá henna je ta indická od Cosm’etiky nebo egyptská od Five Fives.
Renata Ježková
5,0 5
16

Tmavohnědá henna: která je nejlepší? zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Vlasy si barvím hennou už několik let téměř bez přestávky. Pro moje jemné vlasy je to ideální regenerační prostředek, vlasy jsou pevnější, lépe drží objem a krásně se lesknou. Hrozně mě baví, že barva je živá, pokaždé chytne maličko jinak a pak se pozvolna mění. Navíc působí přirozeně - dokud jsem se barvila na tmavohnědou nebo černou, nikdo to nepoznal, rozdíl je znát až teď, kdy jsme začala používat hennu čistou a občas tak mám hlavu v jenom ohni :-) Nejdéle jsem používala tmavohnědou hennu a vyzkoušela několik značek - Henné Color, Cosm´etika a Five Fives.

Každá je trochu jiná, ale se všemi jsem byla spokojená. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Henné Color

Tmavě hnědá Henné Color naprosto bezkonkurenčně barví. Pokud hledáte hennu, která zaručeně chytne i po dvou hodinách a dlouho vydrží, tak jste ji našli. Je poměrně jemně mletá, pracuje se s ní dobře. Zkoušela jsem různé varianty, čím ji zalít - káva, čaj, … na barvě to nic neměnilo. Barva byla vlastně jediným důvodem, proč jsem od Henné Color nakonec upustila. Tmavě hnědý odstín obsahuje poměrně hodně indiga a výsledná barva jde hodně do černa - asi jako 80% hořká čokoláda. Nejde do modra, pořád má spíš teplý podtón (minimálně na mých vlasech), ale i tak už je to skoro černá. Drží jak přibitá, po několika měsících používání v délkách už zůstala a dokud jsem ji postupně neostříhala, tak tam byla, ať jsem myla a barvila čímkoliv.

Obsahuje pouze čistou hennu a indigo.

Cosm´etika - CosmetikaBio

Na tu jsem byla hodně zvědavá. Značka Cosm´etika je moje srdcovka a sleduju ji prakticky od začátku. Není zrovna obvyklé, aby někdo začal dovážet nějakou značku a následně ji odkoupil a začal reformulovat k obrazu svému. Michaela Kochanová to udělala a přestože je Cosm´etika značka malá, tak na produkty je 100% spoleh, drží konzistentní kvalitu a skladba produktů dává smysl. Složení má hnědá barva daleko komplexnější, nejde o pouhou hennu dotónovanou indigem, jak tomu většinou je. Je to plnohodnotná rostlinná barva, která myslí ve složení i na regeneraci. Pracuje se s ní dobře, konzistence je maličko hrubší, ale opravdu jen trochu, nepadá, nestéká. Výsledná barva je nádherná. Je vidět, že si s odstínem vyhráli, je to prostě krásná tmavá hnědá, ani moc černá, ani moc červená, vlasy jsou lesklé, hebké, ošetřené. Za mě rozhodně nej barva, co jsem měla na hlavě, když zohledním jak barvící schopnost, tak regeneraci.

Tmavohnědá henna: která je nejlepší?

Složení - indigo, henna, amla (regenerace), neshodice (růst vlasů), mořena, pískavice řecké seno, káva, ibišek.

Five Fives

Přes to všechno, co jsem napsala pěkného o CosmetikaBio, se až teď dostáváme k mému favoritovi. Je to asi dost subjektivní, ale osobně mám prostě raději egyptskou a marockou hennu než indickou. Nevím, jak je to možné, mám pocit, že jsou vlasy takové živější. Složení tmavě hnědého odstínu Five Fives stejné jako u Henné Color, tedy pouze čistá henna a indigo, přesto je výsledná barva daleko méně černá než u Henné Color. Stále je poměrně tmavá, ale tak jmenuje se to dark brown, takže se asi není čemu divit :-) Pracuje se s ní velmi dobře, je krásně jemná a skvěle regeneruje. I když jsem ji použila na vlasy nabarvené čistou hennou, tedy poměrně výrazně mahagonové, neměla výrazně teplý nebo do červena podtón. Chytla výborně, což je ale poměrně standard, pokud barvíte již několikrát hennované vlasy.

Složení je pouze henna a indigo.