Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

NUI Cosmetics: Nejčistší přírodní dekorativní kosmetika

zdroj: NUI Cosmetics

Co se vám vybaví, když se řekne Berlín? Mně kultovní kniha My děti ze stanice ZOO a město neomezených možností jakožto doupě neřestí v kontrastu s nespočetným množstvím turistických památek, moderní architekturou, kulturním vyžitím na každém rohu, k romantice svádějícími vodními kanály a rozsáhlými parky a lesíky. Odteď si budu Berlín spojovat ještě s jedním pojmem a to se značkou přírodní dekorativní veganské kosmetiky NUI Cosmetics, která se zrodila v srdci této fantaskní metropole.

Stejně jako samotný Berlín drží několik významných prvenství, značka NUI Cosmetics je označována jako jedna z nejčistších značek na světě. Proč? Je vyráběna ze 100% přírodních ingrediencí, z toho 70 % z nich pochází z ekologického zemědělství. Produkty obsahují takové přísady jako Aloe vera, heřmánek, ricinový a jojobový olej, extrakty z bylin a rýže, přírodní másla, vosky. 

Název MUI je převzatý z polynéského jazyka maorštiny a v překladu znamená “velkolepý”. Novozélandští Maorové jsou vyhlášení pro svůj hluboký respekt a úctu k přírodě, což si vzali zakladatelé NUI Cosmetics jako zářný příklad. Proto vyvíjí exkluzivní udržitelné kosmetické produkty pro ty, kdo chtějí špetku luxusu, ale zároveň jsou zastánci stejné filozofie. Věří, že každý může vypadat tak báječně, jak se cítí. Jak sami tvrdí: Všichni rádi nosíme barvy tohoto světa na rtech, na kůži. Jasně červená rtěnka dokáže proměnit nevýrazný večer v divokou noc, správně zvolený make-up zdůrazňuje jak se cítíme a kým chceme být. A přitom nemusíme ohrožovat přírodu, zvířata ani vlastní zdraví. 

Co v produktech NENAJDETE:

✔ umělá barviva 

✔ syntetické vůně

✔ silikony

✔ parabeny

✔ ftaláty

✔ karmín

NUI Cosmetics ale není jen o obsahu. Jde také o to, co je kolem. Hned od počátku chtěli pro svá přírodní “malovátka” takové obaly, které by korespondovaly s celkovou filozofií značky: chytré, inovativní, jednoduché, přírodní. Většina produktů je dodávána v recyklovaných skleněných obalech nebo papírových krabičkách vyráběných přímo v Berlíně. Vše bez použití minerálních olejů a rozpouštědel s pomocí lepidla na bázi vody. V jejich mini revoluci se snaží neustále zlepšovat dokud nebude možné obal zlikvidovat tak, aby si toho příroda nevšimla.

Na vlastní kůži: NUI Cosmetics si nelze nezamilovat

NUI COSMETICS PŘÍRODNÍ LESK NA RTY 4 HINE 5 ML

Poslední dobou jsem si víc než rtěnky oblíbila lesky na rty. Ty spolu s konturovacími tužkami zažívají velkolepý návrat na výsluní, přitom ještě poměrně nedávno byly symbolem 90. let, dá se říct. Jsou nejsnazší cestou, jak zvýraznit rty kdykoliv během dne a to i bez nutnosti použít zrcátko, bez kterého se v případě rtěnky zkrátka neobejdete.

Moje sbírka čítá z valné většiny konvenční rtěnky i lesky z drogerie či parfumerie, jelikož jsem k přírodní dekorativce bývala dost skeptická. Ovšem postupně se rozrůstá o biooo kousky a jsem z nich naprosto unešená. K přírodním rtěnkám mi teď přibyl přírodní lesk na rty od naší nové krásné značky NUI Cosmetics. Používám ho téměř na denní bázi a už ho nedám z ruky. Lesk má veganské složení a neutrální béžovo-růžový odstín, který vytváří efekt plnějších rtů se svůdným leskem. Pro dokonalý výsledek jej používám v kombinaci s konturovací tužkou, kterou nenápadně orámuji rty do požadovaného tvaru a poté lehce vymaluji celé rty, tudíž lesk déle vydrží a nerozpíjí se. Úspěch smyslných rtů otestován a ověřen úspěšným rande :)

U konvenčních lesků na rty mi často vadí lepivost, chemická pachuť a tím pádem i složení. Lesky na rty NUI Cosmetics se pyšní veganským, 100% přírodním  složením s ricinovým olejem, kakaovým a bambuckým máslem a extrakty z bylin, které rty přirozeně vyživují, regenerují a hydratují. Lesk se snadno nanáší, nelepí a na rtech nevytváří přehnanou blýskavou vrstvu jako z karnevalu. Je ideální pro každodenní nošení, pokud chcete vytvořit dojem plnějších smyslných rtů, ale zároveň nemáte náladu na výrazné barvy. 

NUI COSMETICS PŘÍRODNÍ OČNÍ STÍNY 14 TAONGA 2,5 G

Mezi nesmrtelné beauty produkty bez pochyby patří oční stíny. Zejména kouřové oční stíny jsou nestárnoucí klasikou, kterou oceníte hlavně při večerním líčení, ovšem nenásilné zvýraznění horního očního víčka mnohdy povznese i ležérní denní look na zcela jinou úroveň. Pomocí očních stínů snadno vykouzlíte přirozené nalíčení, které prohloubí váš pohled, elegantní večerní či extravagantní look. Je jen na vás, jak moc si s líčením očí vyhrajete.

Sama vlastním několik paletek očních stínů, které hrají všemi barvami, ale využití je u mě minimální, na oční stíny si moc nepotrpím. Oční stíny od NUI Cosmetics jsem ale ráda otestovala. Stříbrnošedý odstín s jemným metalickým nádechem lehce zvýrazní horní víčko a pohledu dodá hloubku. Stíny jsem využila pro běžné denní líčení. Jejich sametově hebká textura pohladí vaše víčka a ani po několika hodinách se neslévají do vrásek, jak tomu u běžně u očních stínů bývá. Dlouhodobá výdrž mě mile překvapila. 

100% přírodní veganské složení sestává pouze z bylinných extraktů a minerálních pigmentů. Mezi klíčové složky očních stínů patří rýžový pudr, slída, jojobový olej a vitamín E. Uvedené složky mají zklidňující účinek, vytváří ochranný film a regenerují citlivou pokožku očního víčka bez ucpávání pórů.

Produkt okamžitě zaujme i svým praktickým obalem z kompostovatelného materiálu. Krabička na první pohled působí jako sametová a nese minimalistické logo značky. Do detailu propracovaný elegantní design mě baví a z obyčejných očních stínů se rázem stává unikátní beauty kousek, kterým jsem ráda doplnila svůj toaletní stolek.