Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na nejlepší péči o pleť v zimě?

zdroj:

Podrážděná pleť z mrazu, vysušená z přetopených místností a celkově unavená, zimní klasika nemála z nás. Musí to tak ale opravdu být? Největším mýtem, který jsem kdy slyšela, bylo, že by se v mrazech neměly používat hydratační krémy, kvůli vodě v nich obsažené, která následně “zamrzá v pleti” - právě naopak!

Křehká, suchá a podrážděná pleť? Už nikdy více!

S příchodem zimy a topné sezóny je třeba dodat pleti extra hydrataci, aby pleť neztratila svou pružnost a nedošlo k narušení pokožky. Vlivem nízkých teplot v zimě totiž dochází ke zpomalení průtoku krve a pleť tak pomaleji regeneruje a strádá. Situaci nepomáhá ani fakt, že během celé zimy čelíme velkým změnám teplot, kdy přecházíme z venku, kde je kolem 0°C do místnosti, kde je 20°C. V tom případě pak zase dochází k tomu, že se pleť rychle zahřeje, prokrví a může dojít k popraskání žilek či dokonce k loupání kůže.

Zimní období je pro pleť velká zátěžová zkouška, když ale víte jaký máte typ pleti a co je pro ní to nejlepší, bude se celou zimu cítit jako v bavlnce.

Ale dost strašení, teď jak na to, aby pleť zůstala i v zimě krásně hedvábná a zdravá. 

Normální a citlivá pleť

Pleti ale můžeme pomoci i třeba výměnou klasického hydratačního krému za hutnější, který lépe udrží zimou namáhanou pokožku v klidu. Výjimkou je pouze mastná pleť, u které stačí krémy s lehčí texturou.

V zimním období se zaměřujeme na aktivní složky, které plet hydratují a zároveň ochrání před nepříznivými vlivy. Nejlépe tedy uděláme, když vyhledáme přípravky s oleji.

Pro normální a citlivou pleť jsou skvělou volbou takzvané  “zimní krémy”. Ty pleť ochrání proti větru a chladu. Naším oblíbencem v této kategorii je ochranný krém DULCIA s makadamiovým či avokádovým olejem, který také mimo jiné obsahuje i včelí vosk. Ten vytváří na pleti ochranný film a chrání pleť po celý den.

Mastná pleť

Mastnější pleť ocení blahodárné účinky denního krému UOGA UOGA, který je bohatý na oleje všeobecně, obsahuje totiž šípkový, meruňkový, brusinkový, lískový, jojobový a dokonce i arganový olej, které zlepšují elasticitu a zbytečně pleť nezatíží.

Lze ho použít i jako bázi pod make-up, díky jeho rychlé vstřebatelnosti. Brusinkový olej je zároveň zdrojem přírodních vitamínů a antioxidantů, které bojují proti volným radikálům.

Problematická pleť

Problematická pleť bývá oříškem po celý rok, ale správnými produkty ji můžeme zkrotit. Oblíbenými aktivními složkami u krémů pro problematickou pleť bývá v posledních letech mimo jiné i CBD. Doporučujeme například Hydratační krém na mastnou pleť od značky Pura Vida - které pleti dodá potřebnou výživu a díky protizánětlivé vilínové a antibakteriální meduňkové květové vodě je skvělým společníkem právě pro problematickou pleť, zejména v zimě.

Suchá pleť

Suchá pleť bývá v zimě tou nejnamáhanější a proto je nutné volit krém co nejefektivněji, nejen podle textury, ale také podle složení. Proto zde určitě doporučujeme zůstat u blahodárných olejů v kombinaci s dalšími aktivními složkami, jako je například kombinace slunečnicového či mandlového oleje, který napomáhá regeneraci, včelím voskem pro tvorbu ochranného filmu či výtažek z heřmánku, měsíčku lékařského a violky trojbarevné, které pomáhají urychlit hojení už rozpraskané kůže a zklidňují nepříjemné pálení a svědění spojené s podrážděním pokožky. Nejpraktičtějším pomocníkem v této kategorii je krém SKIN FOOD od WELEDY,  který můžeme používat kromě obličeje i na celé tělo. Takovou všestrannost určitě ocení i muži, které v zimě také trápí suchá pokožka, i když to občas nepřiznají. 

Co poradit závěrem?

Další, často opomíjenou složkou v péči o pleť v zimě bývá SPF. Ano, čtete správně, SPF, které má většina z nás spojené s létem je nutné používat CELOROČNĚ. Sluneční paprsky totiž pronikají skrze mraky, ikdyž je zrovna zataženo, odráží se od sněhu a působí nepříznivě na naši pleť. Doporučujeme smíchat malé množství SPF krému s vaším denním krémem a nanést na pokožku během ranní rutiny. 

Důležitým krokem v péči o pleť je v neposlední řadě pak dodržování pitného režimu, ten  považujeme za zásadní po celý rok a v zimě tomu není jinak. Pijeme tedy dostatek čajů i vody po celý rok. :)