Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Opalujte se zdravě i v zimě

Opalujte se zdravě i v zimě Nezanedbejte ochranu pleti proti slunečnímu záření ani v zimě a vyzbrojte se kvalitními přírodními opalovacími přípravky, ať už se chystáte strávit zimní dovolenou u moře či na horách.
Jana Konečná
5,0 5
2

Opalujte se zdravě i v zimě zdroj: unsplash.com

Jakmile vysvitne slunce, ať v zimě či v létě, máme hned lepší náladu. Slunce je univerzálním zlepšovačem nálady. Potřebujeme jej my i celá planeta k životu, k tomu, aby tady vše rostlo a prospívalo, abychom v nejhorším případě nepomrzli. Díky slunci se v našem těle tvoří zásoby vitaminu D, jež nám dodává energii, posiluje imunitu a potřebujeme jej také pro zdravé a silné kosti a mnoho dalšího. Sluneční paprsky nám také dokáží vyčarovat sexy bronzový odstín na pokožce, díky kterému působíme zdravějším i štíhlejším dojmem. :)

Slunce však dokáže být i nepřítelem. Pokud k němu nepřistupujete opatrně a spálíte se, dokáže na pleti napáchat nevratné škody, jako jsou vrásky, pigmentové skvrny a další známky předčasného stárnutí. Neopatrné opalování může v tom nejhorším případě skončit i rakovinou kůže. Že máme v létě chránit pokožku opalovacím krémem dobře víme. Sluneční paprsky však dokáží napáchat na pleti škody i v zimě. Obzvláště pokud napadne sníh, který sluneční paprsky odráží do všech stran, takže se můžeme ošklivě spálit i třeba ve stínu. Pokud se navíc tuto zimu chystáte do hor nebo někam do tepla, rozhodně není dobré sluneční ochranu pleti podceňovat a vyzbrojit se pořádným arzenálem opalovacích přípravků.

Opalování v zimě ve městě

Pokud zůstáváte na zimu doma a váš pobyt v zimě venku se omezuje na pochůzky do práce, z práce, na nákup a další menší výlety, bude vám pro ochranu pleti bohatě stačit klasický denní krém s přidaným ochranným faktorem. V šedivé a nevlídné zimě, jaká tu v posledních letech ve městech vládne, hrozí, že stejně šedivý a nezdravý odstín bude mít i naše pokožka. Alespoň opticky ozdravět a prozářit vám ji mohou pomoci bronzery a samoopalovací přípravky. Samoopalovací krém či mléko od Martiny Gebhardt z řady Summer Time nebo od Lavery vám vykouzlí krásně bronzový odstín v obličeji i po celém těle. Kromě zdravě opáleného a přirozeného vzhledu vám pomůže zakrýt a sjednotit i drobné barevné nejednotnosti na pokožce a zajistí vám tak třeba i dokonalé a opticky štíhlejší nožky na ples či večírek ke kratším šatům.

Opalování na horách

Jestliže se chystáte na hory provětrat lyže, určitě s sebou přibalte něco víc než jen klasický denní krém, byť s přidaným SPF. Na horách slunce totiž pořádně připaluje, a to i v zimě. Nebo spíše obzvláště v zimě. Jednak jsme na horách slunci blíž, stínu tam moc není, a pokud, tak se k nám do něj sluneční paprsky probojují odrazem přes sníh. V zimním období je navíc problém v tom, že naše pleť není na nějakou extra dávku slunečního záření připravená. Zatímco na jaře se postupně připravuje a proti slunci obrňuje na léto, když si takto vyjedeme, a to třeba i za horským sluncem, může to být pro ni pořádný šok. Proto s sebou raději přibalte klidně opalovací přípravky s opravdu vysokým SPF 50.

Acorelle opalovací mléko SPF 50 se díky praktickému aplikátoru ve spreji výborně nanáší, nezanechává ulepený pocit a můžete si tak téměř ihned nasadit lyžařské brýle i helmu a vyrazit ze svahů dolů si pořádně užít sněhové nadílky.

Pokud vyrážíte někam za sluncem

Jestliže se chystáte zaletět se trochu ohřát do teplých krajin, platí pro výbavu opalovacími přípravky podobné pravidlo, jako při pobytu na horách - pleť není v zimě na tak silné a ostré slunce zvyklá a mohl by to být pro ni šok. Zabalte si proto do kufru opalovací přípravek s SPF 50. Jestli zůstanete u moře delší dobu než týden, můžete postupně přejít třeba i na nižší SPF. Před pobytem u moře i na horách a to jak v létě tak v zimě, můžete pleť připravit i zobáním potravinového doplňku s obsahem beta karotenu. Pokožka se jednak mnohem lépe a rychleji opálí a je také více odolnější proti případnému spálení.

První pomoc, když se přece jen spálíte

Pokud to s ochranou proti slunce přeci jen neodhadnete, slunění přeženete nebo přetáhnete dobu, po kterou vám SPF opalovacího přípravku ochranu před sluncem garantuje a spálíte se, jako první pomoc můžete použít čistý gel z Aloe vera, jaký nabízí například Santaverde. Spálené pleti poskytne chladivou úlevu a zároveň urychlí její hojení a regeneraci a zmírní tak i její poškození.Aloe vera gel se v zimě hodí například i na vysušenou a podrážděnou pokožku hlavy od nošení čepic, na které se pak kromě svědění tvoří i nepříjemné šupinky.