Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak připravit pleť na zimu

Jak připravit pleť na zimu V zimních měsících bychom měli přizpůsobit péči o pleť a zařadit do naší kosmetické výbavy výživnější krémy s oleji.
Kristýna Lexová
5,0 5
6

Jak připravit pleť na zimu zdroj: istockphoto.com

Není tak těžké si všimnout, že zima je už skutečně tady. Možná to ale poznáte nejen díky pohledu z okna, ale i na své vlastní pleti, která prochází změnami a potřebuje intenzivnější péči.

Léto a zima jsou pro pokožku i vlasy nejnáročnějšími obdobími, protože jsou spojeny s extrémními teplotami, výkyvy vlhkosti a dalšími nepříznivými vnějšími vlivy, jež mohou pokožku poškozovat a namáhat. Se snižujícími se teplotami v zimě přichází také ostrý vítr a nezřídka i sněžení. Naše pokožka obličeje je přitom všem těmto vlivům vystavována, protože ji dost dobře nemůžeme obléct a chránit ji. Je proto nutné přizpůsobit péči o pleť, aby vám dělala jen a jen radost.

Jistě si možná všimnete, že spolu s nastupující zimou je pokožka více náchylná k vysušení. Z mastné pleti se stává smíšená a mnohdy i může překvapit vysušenými šupinkami. Změny teplot při přecházení z vytopených místností do chladného větru způsobují zarudnutí a napínání pokožky, která se stává citlivou.

Hlavně intenzivně

V zimě určitě doporučujeme péči o pleť zintenzivnit, to znamená vyměnit běžný lehký gelový denní krém za přípravek hustší konzistence a na noc si dopřát výživný krém s regeneračními účinky. Právě v noci má pleť ideální šanci se obnovit a vyrovnat se se všemi „škodami“ způsobenými během dne. V zimě také přichází čas olejů, pokud jste se jim doteď vyhýbali, tak jim dejte šanci. Oceníte zejména hutnější výživné oleje, které zároveň podpoří regeneraci a vrátí pleti její přirozenou pružnost a záři. Arganový, makadamový, baobabový či mandlový olej dodají pokožce vše, co potřebuje, a navíc ji budou chránit před vnějšími vlivy. Právě oleje výborně pronikají do pokožky a obnovují její ochrannou lipidovou bariéru, díky tomu brání proti vysušení i podráždění. Nemusíte se tedy obávat suchých šupinek či nepříjemného pnutí pokožky. Pokud chcete na den přeci jen něco lehčího, zkuste například olej meduňkový či hroznový. Problematická pleť zase ocení dýňový olej, který má vysoký obsah zinku a brání vzniku pupínků.

V případě, že se chystáte na hory, tak nezapomínejte na ochranný faktor. Zimní sluníčko je zákeřné v tom, že jej tolik nevnímáte a snadno zapomenete na opalovací krém, který je v létě naprostou samozřejmostí. Ale sluneční paprsky v zimě dokážou opravdu hodně potrápit, a to zejména proto, že se odrážejí od bělostného sněhu, a tím se znásobují. Zásobte se proto i na zimu opalovacími prostředky s vysokým ochranným faktorem, které zabrání poškození a spálení pokožky.

K celému tělu pak přistupujte podobně jako k obličeji, tedy vyměňte lehké tělové mléko za hutný krém či tělové máslo, které poskytnou pokožce těla optimální výživu a budou chránit proti vysušení. Můžete vyzkoušet také například čisté bambucké či kakaové máslo nebo kokosový olej, a to zejména na místa nejvíce exponovaná, jako jsou lokty a paty. Vždy pak při sobě mějte balzám na rty, který ochrání tenkou pokožku rtů před popraskáním.

Zima je zkrátka období, které může vaši pokožku pořádně potrápit, ale když se na ni řádně připravíte, tak si budete moci užívat zimních radovánek bez obav a starostí o vysušenou a napnutou pleť.

Související produkt
Coldcream 30 ml
Weleda / 293 Kč
A tápláló krém megvédi a bőrt a környezeti stressztől. Javítja a rugalmasságot és lehetővé teszi a természetes regenerációt. A krém használata után a száraz bőr puha és sima lesz.
Detail produktu