Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co jste (nejspíš) nevěděli o detoxikaci

Co jste (nejspíš) nevěděli o detoxikaci Detoxikace má za úkol z těla vyplavit škodlivé látky a současně posílit činnost orgánů, které provádějí přirozenou detoxikaci.
Mája Ráblová
5,0 5
7

Co jste (nejspíš) nevěděli o detoxikaci zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Detoxikace organismu a produkty k ní určené jsou kombinací vnitřní léčby a z ní vycházejících vnějších projevů. Spousta lidí má za detoxikaci zbavení těla škodlivých látek, které se v nás hromadí díky stravě a prostředí ve kterém žijeme. Jsou to například chemické látky jako chlór, hliník z vody či antiperspirantů, fluor z kohoutkové vody a zubních past, konzervanty a barviva z potravin a kosmetiky, pesticidy z ovoce a zeleniny, kadmium z půdy, ze které sklízíme úrodu, těžké kovy jako je olovo z vodovodního potrubí, arzén z mořských ryb, rtuť ze zubních amalgámů atd.

Přejít na sekci článku:

Přirozená detoxikace organismu

Přirozená detoxikace organismu zdroj: shutterstock.com

Detoxikace by ovšem měla mít i druhý, stejně důležitý cíl, a to posílení našich orgánů, ve kterých probíhá detoxikace přirozená.

1 Střeva - základ zdravého organismu a imunitního systému jsou čistá a zdravá střeva. Ve střevech se štěpí a vstřebávají živiny a voda do krevního oběhu. Střevy jsou z nás odváděny odpadní produkty trávení a metabolismu jater.

2 Játra - až ¾ odpadních látek prochází právě játry. Játra přijdou do styku s každou do organismu příchozí látkou. Očisťují krev od toxinů, přeměňují jejich chemickou strukturu tak, aby byly rozpustné ve vodě a tím mohly být odvedeny dalšími detoxikačními orgány.

3 Ledviny - filtrují krev a zbavují ji řady toxických látek, které přeměnila játra. Ledviny řídí kompletní hospodaření s vodou v celém organismu. Na svědomí mají i krevní kyselost/zásaditost a také navrací zpět do krve všechny potřebné živiny.

4 Plíce - zbavují nás oxidu uhličitého a také látek ze znečištěného ovzduší.

5 Kůže - největší lidský orgán, který potními a mazovými žlázami vylučuje z těla odpadní látky (močovinu,..)

6 Lymfatický systém - sběrný systém všech odpadních látek. Z těla odfiltruje cizí látky a toxiny a nedovolí již těmto látkám návrat do krevního oběhu. Lymfatický systém je náš hlavní bojovník proti infekcím.

Na celkový zdravotní stav detoxikačního a imunitního systému mají vliv špatné stravovací návyky (přejídání se, nepravidelnost, nedostatečný pitný režim), stres, málo spánku, málo pohybu, nadměrná konzumace léků a drog, dědičnost, ale také prostředí ve kterém žijeme, prodělané nemoci a dokonce i stav matky při těhotenství.