Jak se rodí krém - aneb pleťová péče Weleda

4,9 5
7

Weledazdroj: weleda.cz

Weleda je jednou z těch značek, pro které je dlouhá tradice spíše nevýhodou. Všichni ji známe, víme, že tu je, nezahlcuje nás každý půlrok limitovanou edicí čehokoliv, takže máme tendenci ji opomíjet kvůli značkám, které jsou hlasitější, dravější, novější… A to je právě škoda. Protože Weleda je jednou z těch značek, které se vyplatí nejen vyzkoušet, ale i se o ní něco dozvědět.

Většina přírodních kosmetických značek vznikne buď z čisté potřeby alternativních produktů (Coslys, Evolve), nadšení (Naobay) nebo fascinace nějakou ingrediencí (Santaverde). Což je samozřejmě dobře, všichni tyto značky milujeme (kdo náhodou ne, tak by je měl zkusit) a nic jim to neubírá na kvalitě a zajímavosti. Nicméně Weleda je jedinou značkou na světě, za kterou kromě tohoto všeho stojí navíc i velmi konzistentní filosofická myšlenka a toto se promítá nejen do způsobu, jakým je společnost vedena, ale především do výrobků.

Přejít na sekci článku:

Weleda - tradice i filosofie

Weledazdroj: weleda.cz

Značku Weleda založil roku 1921 Rudolf Steiner a řadí se tímto mezi úplně první čistě přírodní kosmetické značky na trhu. Rudolf Steiner byl německý myslitel a zakladatel antroposofie, ze které vychází například biodynamické zemědělství nebo waldorfské školství. Antroposofie jako taková je poměrně specifická a rozhodně není každého šálek čaje, ale ať už si o ní budeme myslet cokoliv, její principy promítnuté do kosmetiky mají na svědomí velmi unikátní koncepci všech přípravků Weleda.

Další nepoměrnou výhodou pro zákazníka jsou velmi striktní etické principy, co se týče výrobních postupů a ingrediencí. Společnost má pevně nastavené normy jak ve výrobních postupech, tak v kvalitě a původu ingrediencí a pokud nemohou být splněny (třeba z důvodu výpadku dodávky té které byliny), raději se nevyrábí. Jistě se shodneme na tom, že společností, kde jsou peníze až na druhém místě, není v současné době mnoho a už vůbec ne mezi těmi, jejichž výrobky si může dovolit téměř každý.

Většina ingrediencí pochází z biodynamického pěstování ve vlastních zahradách, další pak od pečlivě vybraných dodavatelů po celém světě. Chcete-li mít garantovaný původ nejen výrobku, ale i všech jeho ingrediencí, Weleda je pro vás jasná a možná i jediná volba. Vývoj každého nového produktu trvá i šest let, protože se vyvíjí nejen celý koncept produktu, ale i specifické zařízení, které dokáže vyrobit uživatelsky příjemný produkt za použití co nejmenšího počtu přídavných ingrediencí jako jsou emulgátory nebo zahušťovadla. Jistě už je více jasné, co dělá z Weledy dlouhodobě jedničku na světovém trhu s přírodní kosmetikou.