Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pure Beginnings: Dětská BIO kosmetika z africké přírody

Produkty Pure Beginnings se štítkem zdroj: Pure Beginnings

Pro každou (novopečenou) maminku, i tu nastávající, je mateřství požehnáním. Chtějí svému děťátku předat už od prvopočátku jen to nejlepší a svědomitě se ujmout nové role v životě. 

Miminka vnímáme jako čisté, křehké a nevinné bytosti, které je potřeba chránit před veškerými škodlivými vlivy. Začíná to dodržováním zdravé životosprávy v době gravidity, později dohlížíme, aby děti zdravě jedly, netrpěly na opruzeniny z plenek a důležitá je také volba pečující kosmetiky respektující citlivou dětskou pokožku.

Pure Beginnings je rodinná jihoafrická firma založená roku 2006, jejíž původ byl pevně zakořeněn jako značka ekologické péče o pleť pro děti a věnuje se výrobě prvotřídních BIO produktů. 

V dnešní době už patří k předně uznávaným značkám v segmentu dětské kosmetiky, která odpovídá potřebám kojenců a dětí s použitím nejčistších a nejbezpečnějších přírodních ingrediencí. Dokonale se postará o citlivou dětskou pokožku a ještě při tom zažijete kopec zábavy.

Filozofie značky

Filozofie značky se odráží již od samotného názvu Pure Beginnings neboli v překladu “čisté začátky” - její hlavní myšlenkou ja zachování pokožky tak čisté, jako v den, kdy jste se narodili.
Specializuje se na kombinování jedinečných látek z domorodých afrických rostlin (Baobab, Marula a Rooibos) spolu s tradičními botanickými složkami, díky kterým poskytuje ty nejlepší organické produkty dostupné na trhu. 

Africký strom života

Dětská zubní pasta a bambusový kartáček zdroj: Pure Beginnings

Baobab, známý také jako lékařský strom či africký strom života, byl v průběhu věků zdrojem potravy, vody, přístřeší, tkaniny a tradiční medicíny pro tamní domorodé obyvatele. Pure Beginnings ve svých produktech pro miminka a děti rozsáhle využívá extrakt právě z ovoce Baobab. Je bohatý na vysoký podíl vitamínu C a antioxidantů, které mají výrazný vliv na elasticitu pokožky a chrání ji před poškozením volnými radikály. Dále extrakt obsahuje vitamíny A a B pro zpevnění a hydrataci pokožky a je zdrojem prospěšných mikroorganismů, které ji udržují zdravou. Tyto produkty jsou akreditovány společnostmi Fair Trade a PhytoTrade Africa.

Nezisková organizace Phytotrade Africa podporuje zachování biologické rozmanitosti jižní Afriky prostřednictvím udržitelné produkce a biotrade mezi venkovskými komunitami v subsaharské Africe. Jde o zachování této biodiverzity ve prospěch současných i budoucích generací.

V roce 2014 se Pure Beginnings dokonce stala první jihoafrickou značkou pro děti, která certifikuje ekologické produkty prostřednictvím ECOCERT Greenlife France - tedy jedné z nejuznávanějších regulačních organizací pro hodnocení ekologických produktů.

Probiotika aneb živé organismy nejen pro lepší trávení

Pure Beginnings nabízí také dětskou probiotickou řadu, která  je speciálně vyvinuta pro ochranu a posílení mikrobiomu citlivé pokožky. Ta, stejně jako naše střeva, má rozmanitou populaci mikrobů žijících v nebo na ní a jsou považovány za nezbytné pro její optimální fungování: zlepšují bariéru pokožky, snižují ztrátu trans-epidermální vody a podporují imunitu proti infekcím

Produkty Pure Beginnings
Zubní pasta pro miminka bez fluoridů, malinová příchuť 0-3Y 75 ml
PURE BEGINNINGS / 178 Kč
Organická dětská zubní pasta s přírodní malinovou příchutí zpříjemní každé čištění zubů a perfektně se o celou ústní dutinu postará. Bez obsahu fluoridů.
Detail produktu