Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

10 tipů pro aplikaci tekutého make-upu

10 tipů pro aplikaci tekutého make-upu Nanášení přírodního tekutého make-upu je složitější než konvenčního. Přečtěte si 10 tipů jak na to.
Kristýna Lexová
5,0 5
7

10 tipů pro aplikaci tekutého make-upu zdroj: pixabay.com

Ať už jste začátečnicí v oblasti make-upu nebo již zkušenou uživatelkou konvenční kosmetiky, 10 tipů pro aplikaci tekutého make-upu s přírodním složením se vám může hodit.

Tekutý make-up a jeho nanesení může být oříšek. Častokrát po ránu spěcháme a aplikace make-upu nás jen zdržuje. Přírodní make-up navíc může překvapit i zkušené uživatelky dekorativní kosmetiky. Proto vám přinášíme deset drobných tipů, jak si s make-upem poradit.

1. Přírodní make-up je jiný

Tekuté make-upy s přírodními složkami mohou být velký nezvyk, pokud přecházíte od make-upů z běžné distribuce. Jelikož neobsahují syntetické složky, jako jsou například silikony, tak nekloužou tak snadno po pleti, zároveň ale neucpávají póry. Je potřeba si zvyknout na to, že ač jste dosud používala make-up kadý den, tak s tím přírodním nějakou dobu potrvá, než se sžijete.

2. Použijte teplo

Tělesné teplo je jedním z nejmocnějších faktorů správné aplikace make-upu. Nenanášejte proto make-up z balení rovnou na tvář, dejte si několik kapek na hřbet ruky a nechte make-up několik vteřin rozehřát. Make-up pak mnohem lépe přilne k pleti a jednotlivé složky se dobře spojí.

3. Míchejte odstíny

V průběhu roku se naše barva pleti mění dle aktuálních podmínek a míry opálení. Proto doporučujeme pořídit si dva odstíny vašeho oblíbeného make-upu a míchat je v různých poměrech tak, abyste se přizpůsobily aktuálnímu tónu vaší pleti.

4. Pozor na krk

Je obecně doporučováno, aby se make-up co nejvíce blížil odstínu vaší pleti, ale nezapomínejte také soustředit se na krk či dekolt. Mnoho z vás má až o několik odstínů tmavší tělo než obličej, proto volte takový odstín, který je „něco mezi“ a pomůže vám sjednotit odstín tváře a dekoltu.

10 tipů pro aplikaci tekutého make-upu

5. Vyberte si nástroj

Je mnoho způsobů, jak make-up aplikovat a určitě vyzkoušejte všechny, které vás napadnou. Houbička, štětec, prsty...každý make-up reaguje jinak a je potřeba si zkusit, jak vám budou různé způsoby vyhovovat. Štětec má výhodu ve vysokém krytí a rovnoměrném nanášení, houbička je skvělá pro vytvoření tenké a přirozené vrstvy, prsty jsou zase pro mnoho z nás nejpřirozenější.

6. Přidávejte pomalu

I v make-upu platí, že méně je více a tlustá vrstva make-upu nikdy nikoho neoslnila. Pro přírodní tekuté make-upy platí, že velké množství make-upu může po zaschnutí často vytvořít neprostupnou a nepřirozenou krustu, která ani zdaleka nepřipomíná původní pleť. Postupujte proto od menších množství make-upu a eventuálně přidávejte v tenkých vrstvách na oblasti, kde je potřeba silnější krytí.

7. Roztírejte, roztírejte, roztírejte

10 tipů pro aplikaci tekutého make-upu

Není nic horšího, než špatně rozetřený make-up, který vám udělá medvědí službu. I když ráno spěcháte, tak věnujte nejvíce času při líčení právě vašemu make-upu. Roztírejte jej důkladně, kontrolujte oblasti, kde má make-up tendenci se usazovat, jako jsou vlasové linie, hrana obočí či nad horním rtem a zkontrolujte, pokud možno, make-up na denním světle.

8. Denní světlo je přítel

Jak je vidno v předchozím bodě, denní světlo je klíčovým faktorem dobře naneseného make-upu. Pokud máte možnost líčit se například u okna, tak to udělejte. Aplikace make-upu v umělém světle či v přítmí koupelny může skončit nepříjemným překvapením – ať už kvůli špatně zvolenému odstínu či velkému viditelnému nánosu. Denní světlo je sice nemilosrdné, ale zároveň velmi důležité.

9. Použijte pudr

Možná si myslíte, že pudr nepotřebujete, protože máte suchou pleť nebo vám make-up stačí samotný. Naštěstí tu ale máme přírodní pudry, které často obsahují pečující ingredience, takže se jich nemusí bát ani sušší pleť. Doporučujeme po každém líčení tvář jemně zapudrovat, make-up tak více vydrží a je chráněný proti otírání či mizení během dne. Pudr navíc absorbuje případný lesk.

10. Nevzdávejte to

Pokud jste zvyklé na běžné make-upy se silikony a dalšími škodlivými ingrediencemi, může pro vás být setkání s přírodním make-upem překvapivé. Ale stojí za to nevzdávat první nezdařilé pokusy. Méně obvyklá textura je vyvážena spoustou pozitiv, jako je například protikomedogenní působení, hydratace či pečující účinky, jež přírodní make-upy přinášejí. Jsme si jisti, že jakmile je jednou vyzkoušíte, tak nebudete chtít zpět.