Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

INIKA Organic: Čistá. Přírodní. Bezchybná.

Inika Organic Skincare zdroj: Inika Organic

INIKA Organic vnesla do světa líčení doslova revoluci. V oblasti přírodního organického make-upu je první kosmetikou, která má výbornou výdrž, plně kryje a vyznačuje se vysokou pigmentací. Mezi barvou, kvalitou a účinností nedělá kompromisy. Její produkty jsou šetrné k pokožce, zdraví i životnímu prostředí. Dopřejte si líčení, které nepopírá vaši jedinečnost a přirozenou krásu, přitom vám poskytuje šetrnou péči. 

Příběh značky

Jde o světově první organickou dekorativní kosmetiku zrozenou v roce 2006, jejíž kořeny sahají do daleké, sluncem zalité Austrálie. V INIKA Organic si dali za cíl objevovat a využívat unikátní a nejmocnější botanické výtažky z celosvětové flóry k ochraně, výživě a revitalizaci všech typů pleti za pomoci kosmetických produktů.

Jejich víra v poctivou, řemeslnou výrobu se odráží v dokonale zpracovaných výrobcích, které obsahují certifikované organické přísady té nejvyšší kvality. Navíc báječně fungují a jejich používání vám zajistí komfort a skvělý pocit po celý den. 

Během chvilky se dokázali vypracovat k uznání a ke statusu důvěryhodné značky přírodního make-upu. Jejich produkty se také staly nejpoužívanějšími mezi make-up artisty nejrespektovanějších módních přehlídek na New York Fashion Week v letech 2018, 2019 a 2020.

Čistá a přirozená filozofie

Veškeré produkty prošly přísným testováním, splňují nekompromisní světové standardy pro kvalitní přísady a etické základy. Mohou se tedy s čistým svědomím akreditovat na ty nejvyšší a dobře hodnocené certifikace:

  • 70 %+ Certified Organic - produkt obsahuje více než 70 % certifikovaných organických složek.

  • 100% Certified Cruelty Free - zaručuje, že produkty nebyly testované na zvířatech.

  • 100% Certified Vegan - produkty neobsahují žádné živočišné deriváty ani vedlejší produkty.

  • 100% Natural - bez obsahu plniv, syntetických látek a toxických chemikálií.

  • 100% Halal - produkty jsou veganské, bez alkoholu.

  • Vegan Society UK - je jednou z nejuznávanějších veganských certifikací na světě. Když uvidíte tento symbol na vaší krabičce Inka Organic, máte záruku, že produkt neobsahuje žádné živočišné deriváty.

  • Organic Cosmetic Italy - Inika tužky na obočí, oči a rty jsou vyrobeny z certifikovaných organických ingrediencí a splňují přísné výrobní směrnice stanovené CCPB - italskou společností certifikující přírodní a bio udržitelné produkty. 

  • COSMOS - produkt je certifikován jako přírodní a všechny přísady ve složení, včetně obalu, splňují požadavky přísné certifikace COSMOS.

Moc přírodních ingrediencí

Kosmetika se pyšní dokonale čistým složením bez skrytých a škodlivých látek všeho druhu. Jejich organické a přírodní ingredience k výrobě produktů  jsou nejen šetrné a estetické, ale zároveň pokožku vyživují a ošetřují. Marně byste ve složení hledali jakékoli skryté a škodlivé složky typu parabeny, syntetické parfemace, bismutový oxychlorid nebo nanočástice.

Dokonalé krytí

Minerální sortiment INIKA využívá 100% přírodních minerálů, které poskytují výjimečnou kryvost a výrazné barvy pro váš dokonalý make-up na každý den. Tekuté produkty jsou zase obohaceny o přísady, jako Aloe vera, jojobový olej nebo zelený čajový extrakt, které dokáží pokožku významně napnout a hloubkově hydratovat. Ve většině produktů také najdete výtažek z kakadu švestky - ten je významným zdrojem vitamínu C a ceněn pro své anti-aging vlastnosti.​

Na vlastní kůži:

Inika Organic sypké stíny zdroj: INIKA Organic

Barevný lesk na rty Rosewood Inika Organic

Barevný lesk na rty, Rosewood

Lesk v odstínu Rosewood mě překvapil svou dokonalou kryvostí, obsah minerálních pigmentů dodává rtům neskutečný lesk s jemným třpytem a šťavnatý efekt, celkově je opticky zvětšuje. 

Na první dojem hutná konzistence se perfektně rozprostře na rtech pomocí příjemně hebkého aplikátoru.

Lesk na rtech hezky drží, hydratuje je a vyživuje díky složení bohatého na rostlinné oleje, bambucké máslo a kandelilový vosk.

Doporučuji používat samostatně na holé rty (báječně kryje už v první vrstvě), ale může být i se světlou rtěnkou. Při nanášení ucítíte jemné citrusové podtóny. 

Krémové multilíčidlo

Perfektní kousek do každé kosmetické taštičky v praktickém, otevíracím balení.

Rtěnka a tvářenka v jednom působí na první pohled celkem výrazně, říkala jsem si, abych nebyla jako “Marfuška”. Ovšem po rozetření - nejprve na rty a poté jsem vyzkoušela i jako tvářenku na lícní kosti - zanechá jen hezky přirozený, jemný odstín s lehkým třpytivým nádechem. Snadno se nanáší a roztírá prstem. 

Multifunkční líčidlo v malém balení mám neustále s sebou v kabelce - je ideálním pomocníkem k rychlému “doladění” make-upu během dne kdykoliv a kdekoliv.

Krémové multilíčidlo Inika Organic
Sypké minerální oční stíny Peach Fetish Inika Organic

Sypké minerální oční stíny, Peach Fetish

Oční stíny jsem nikdy nepoužívala, přišla jsem jim na chuť až tak za poslední rok. Obecně se moc nemaluji, ale vzhledem k tomu, že často nosím brýle, zvýrazňuji si především oči a to buď právě pomocí očních stínů v béžových až šedých odstínech, nebo pomocí očních linek.

Oční stíny v odstínu Peach Fetish působí decentně a přirozeně, jejich nádech do zlatova s třpytivým efektem krásně prohloubí pohled a zvýrazní oči. Jsou proto ideální pro běžné denní líčení.

Já jsem je nanášela buď pomocí prstu nebo klasicky štětečkem na oční stíny. 

Dostaly mě bezkonkurenční kryvostí a pigmentací, dlouho vydrží a ani po celém dni se neslévaly do vrásek.