Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak mít řasy až do nebes

Jak mít řasy až do nebes I s přírodními řasenkami můžete snadno dosáhnout výrazně nalíčených hustých řas, chce to jen vyzkoušet pár triků!
Kristýna Lexová
4,4 5
8

Jak mít řasy až do nebes zdroj: biooo.cz

Máte pocit, že řasy nejsou zrovna vaší předností? Jsou příliš krátké, tenké, nevýrazné? I s přírodními řasenkami si můžete pohrát pomocí několika jednoduchých triků, a vyždímat tak z vašich řas to nejlepší.

Dlouhé řasy jsou odedávna synonymem ženské krásy. Již ve starověkém Egyptě si ženy doma vyráběly směsi popela a přírodních olejů, které nanášely na řasy pro prohloubení a otevření pohledu. Řasenka ve své původní po domácku vyrobené podobě vlastně byla jedním z prvních produktů dekorativní kosmetiky, a i dnes je pro ženy jedním ze základů líčení. Dokonce i ženy, které nejsou zvyklé se jinak líčit, ráno věnují několik málo vteřin právě řasence, která dokáže s jejich pohledem udělat zázraky.

Husté a dlouhé řasy ovšem nejsou výsadou všech z nás. Přírodní řasenky jsou skvělým způsobem, jak řasy zvýraznit a zároveň nezatěžují citlivé oční okolí. Častokrát ale mívají spíše přirozený efekt, což v případě, že toužíte po dramatickém vzhledu třeba na večer, může zklamat. Ale nelámejte nad přírodními řasenkami hůl. Pomocí několika jednoduchých triků můžete s přírodní řasenkou vytvořit opravdu výrazné řasy.

Jak mít řasy až do nebes

Čím více vrstev tím lépe. Samozřejmě to neplatí absolutně, ale mnoho řasenek má schopnost vrstvení, a pomáhají vám tak regulovat výsledný efekt. Jedna vrstva řasenky pro přirozený pohled, dvě vrstvy pro prodloužení i objem. Nezapomínejte však řasenku nanášet ve chvíli, kdy předchozí vrstva ještě nezaschla, jinak byste si mohly vytvořit na řasách nevzhledné hrudky.

Přímo magickým nástrojem jsou pak kleštičky na řasy. Ty vaše řasy nejen natočí, a díky tomu, že je navíc i pozvednou, řasy opticky působí delší. Kleštičky na řasy vždy používejte ještě před nanesením řasenky, v opačném pořadí byste si mohly řasy polámat či dokonce vytrhnout. Kleštičky nechte na řasách po dobu asi pěti sekund a lehce s nimi „pumpujte“. Díky tomuto postupu řasy zůstanou déle natočené a i výsledný efekt bude výraznější.

Jak mít řasy až do nebes

Pokud chcete řasám přidat na objemu, využijte sypký pudr. Pudr na řasy? Ano. Vezměte váš oblíbený štětec na oční stíny a použijte malé množství vašeho oblíbeného fixačního pudru, který rovnoměrně naneste na řasy. Následně aplikujte řasenku. Tento postup můžete opakovat ještě jednou pro opravdu intenzivní zvýraznění. Řasy se lehce obalí pudrovými částečkami a budou vypadat hustší a objemnější.

K většímu objemu řas vám mohou dopomoci i oční linky, a to v jakékoliv formě – použijte tužku nebo tekuté či gelové linky, zcela podle vaší preference. Linky pak nanášejte v malých tečkách mezi jednotlivé řasy na horním víčku. Výsledný efekt působí velice nenápadně, nikdo si ani nevšimne, že jste nalíčená a vaše řasy budou vypadat přirozeně husté.

Víte, co dělají světoví vizážisté na přehlídkách, aby řasy modelek vypadaly dlouhé a výrazné? Nanášejí řasenku obráceně! To není vtip. Zkuste první vrstu řasenky nanést směrem od konců ke kořínkům – díky změně směru aplikujete maximum barvy právě na (často světlejší) konce řas, a ty tak budou působit opravdu dramaticky. Druhou vrstvu pak naneste tak, jak jste zvyklé – z konečků tak odstraníte případné hrudky a dokončíte vaše dokonalé dílo.

S přírodními řasenkami zkrátka stojí za to si vyhrát. Získáte tak vlastně produkt s více funkcemi. Můžete s nimi dosáhnout dokonale přirozeného efektu ideálního na běžné každodenní nošení, avšak zároveň i vykouzlit opravdu okouzlující dramatické řasy. Je to jen na vás!

Související produkt
Řasenka pro objem a natočení černá Trend Sensitiv 11 ml
Lavera / 383 Kč
Přírodní řasenka, která dodá vašim řasám objem i intenzivní zvýraznění a prodloužení. Kvalitní vlákna kartáčku obarví každou řasu samostatně a dokonale je natočí pro mimořádně výrazný efekt.
Detail produktu