Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Barevná paleta jara: inspirace pro svěží líčení

zdroj: shutterstock

Jaro je obdobím, kdy se příroda probouzí k životu. Stejně jako příroda, i my můžeme ozvláštnit své líčení a vytvořit nový, svěží vzhled pro jarní dny. Právě jaro je ideálním obdobím pro experimentování s novými barvami a trendy, ať už jde o zářivé pastelové odstíny nebo jemné lesklé doplňky. Pokud hledáte inspiraci pro líčení, které bude vhodné na jarní dny, máme pro vás několik tipů!

Příprava pleti

Před aplikací líčení je velmi důležité, abyste správně připravili svou pleť. Vhodná přírodní péče o pleť je základem pro krásné a zdravé líčení. Prvním krokem by mělo být důkladné očištění obličeje, aby byla pleť připravena na aplikaci make-upu. Použijte jemný čistící gel nebo mléko, které bude vhodné pro váš typ pleti. Poté naneste hydratační krém případně pokud máte pleť se sklonem k akné, použijte produkty, speciálně na aknózní pleť. Dále je dobré použít bázi pod make-up, která zajišťuje lepší přilnavost make-upu k pokožce a pomáhá tak líčení držet po celý den na místě. 

Jak na to

1. Přírodní a svěží vzhled

Pro jarní dny je přirozené a svěží líčení ideální. Na tvář naneste lehký make-up, který zvýrazní vaši přirozenou krásu. Právě lehký make-up pleť sjednotí, ale nepůsobí na ni příliš těžce. Zapudrujeme a můžete také sáhnout po růžové či broskvové tvářence, která dodá vašim tvářím zdravou a svěží barvu. Poslední dobou je také velmi trendy užívání highlighterů, které doporučujeme pro přirozený efekt nanést na horní část tváří, nos, bradu a lícní kosti. I toto může být jeden z kroků ve vaší make-up rutině, který vám pomůže jarní look značně oživit. 

2. Oči jako kytice květin

Jaro je obdobím, ve kterém všechno kvete, a tak se můžete i u svého líčení inspirovat právě přírodou. Můžete použít neutrální přirozené stíny, ale můžete se i odvázat a sáhnout po výrazných veselých barvách. Ať už se rozhodnete tak nebo tak, vždy je dobré začít sjednocením očních víček za pomoci korektoru, aby stíny lépe držely. Potom už se fantazii meze nekladou. Je ovšem dobré se držet pravidla, že do vnitřního koutku oka dáváme stíny světlejší, na vrchol oka se hodí výraznější třpytivý odstín a vnější koutek ladíme do tmavší barvy. Nicméně barevná kombinace je na každém, je jaro, takže klidně zvolte zelenou, modrou nebo třeba fialovou. Pro hezký finish doporučujeme na konec pročesat případně vyplnit obočí a použít řasenku, která prodlouží a zvýrazní řasy.

3. Zvýraznění rtů

Pokud neholdujete výraznému očnímu líčení, můžete si zaexperimentovat s barevnými rtěnkami. K jarnímu období se skvěle hodí růžové odstíny, případně pokud se chcete odvázat, pastelové odstíny rtěnek jsou také možnost. Nicméně nikdy nic nezkazíte ani barevným či čirým leskem, který dodá vašim rtům zářivý vzhled. Když už máme hotové i rty, konečným krokem pro jakékoliv líčení je použití fixačního spreje, který zajistí, že make-up bude držet po celý den.