Takové malé tipy a triky pro každodenní líčení s minerály

5,0 5
1

Takové malé tipy a triky pro každodenní líčení s minerályzdroj: shutterstock.com

Minerální kosmetika není věda, ale občas se nějaký ten tip nebo trik pro rychlejší a lepší nalíčení hodí. Víte, jak nejlépe na minerální kosmetiku ve všední den? Jak rychle zvládnete make-up a jak rychle si nalíčíte oči minerálními pigmenty? No s našimi malými tipy to zvládnete rychle a efektivně.

Přejít na sekci článku:

Potřebujete vodu ve spreji

Potřebujete vodu ve sprejizdroj: shutterstock.com

Minerální make-up je nutné nanášet na suchou a čistou pleť. Zároveň by ale pokožka měla být hydratovaná a připravená na dlouhý den. Proto je důležité se ráno namazat. Poté musíte nechat krém pořádně vstřebat a pak teprve můžete nanášet minerály. Což ve všední den ráno vám možná tolik času nezbývá. Vstřebání krému ale můžete urychlit vodou ve spreji. Vyberte si květinovou nebo květovou, fungovat bude i váš běžný toner nebo obyčejná voda. Stačí jenom obličej jemně poprášit. Voda pomůže zbytkům krémů se rychleji vstřebat a pleť bude lépe připravena na aplikaci pudrového make-upu.

Vodu ve spreji ale využijete ještě jinak. Poslouží skvěle pro finální úpravu nalíčení. Minerální make-up může totiž občas vypadat na pleti těžce a pudrově, hlavně pokud to neodhadnete a nanesete velké množství minerálů v jedné vrstvě. Lehká sprška vodou pomůže minerálům lépe přilnout k pokožce a také zabrání na pleti příliš pudrovému efektu. Stejně tak poslouží i během dne jako osvěžení líčení.