Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na perfektní svatební líčení?

zdroj:

Jak zvládnout svatební líčení? Máme pro vás tipy a triky na make-up pro nevěsty. Hledáte způsob jak se nalíčit na svatbu tak, abyste zanechaly ten nejlepší dojem a vypadaly skvěle i na fotkách? Odhalte triky na výdrž make-upu i produkty, kterým je třeba se vyhnout. Seznamte se s užitečnými tipy na vhodný postup i výběr produktů, díky kterým zvládnete své svatební líčení bez zaváhání. 

Jak zvládnout svatební líčení? Tipy a triky na make-up pro nevěsty

K dokonalému make-upu vede skvělá pleť

Tím nejlepším plátnem pro krásně nalíčený obličej je perfektní pleť. K té samozřejmě cesta nevede přes noc, proto je potřeba se na péči o pleť soustředit dřív alespoň 3 až 4 měsíce předem. Odměnou vám může být před oltářem vypjatá a rozzářená pleť.

Nanášení make-upu

Na odlíčenou a dobře hydratovanou pleť naneste podkladovou bázi a až na ní make-up v padnoucím odstínu. Na výběr toho pravého odstínu nespěchejte a zkoušejte na denním světle

Pokožku je nutné opravdu dobře hydratovat a před nanesením make-upu počkat alespoň 15 minut. Make-up tak déle vydrží “na místě”

Aplikace rtěnky

Proto, aby rtěnka na rtech vydržela co nejdéle, ji aplikujte ve vrstvách. Nejdříve rty vyživte balzámem na rty, který nechce pro maximální výživu působit alespoň 15 minut. Po té setřete, aby rtěnka po rtech “neklouzala” a rty celé pečlivě vykreselete konturovací tužkou v barvě rtěnky. Po té aplikujte rtěnku do sytosti, jakou potřebujete. 

TIP: Aby se rtěnka neobtiskovala na skleničky a vydržela opravdu dlouho, nepoužívejte lesk na rty a po druhé aplikaci rtěnky přiložte ke rtům vrstvu papírového kapesníčku a rty přepudrujte fixačním pudrem.

Jaký styl líčení zvolit? 

Svatba není událostí, kdy se vyplatí experimentovat. Držte se při ní podobného stylu líčení, který upřednostňujete vždy. Pokud se například většinou vůbec nelíčíte, zvolte na svatbu jen jemné svatební líčení.

Pokud ale běžně po ulicích chodíte s výrazně orámovanýma očima, klidně tento návyk vneste i do líčení na svatbu.

TIP: Pro make-up na svatbu platí zlaté pravidlo, že pokud se rozhodnete pro výraznější oči, rty by měly být spíš v nenápadných odstínech. Odvážnou barvu rtěnky naopak harmonicky doplní jemně nalíčené oči. 

Co u svatebního líčení může uškodit? 

  • Bílý fixační pudr – může na fotkách působit nelichotivě.
  • Make-up obsahující SPF – může způsobit nežádoucí bílá místa na svatebních fotografiích.
  • Produkty se třpytkami – ať už se jedná o oční stíny nebo pudr, dejte si od nich pauzu. Na fotkách s bleskem vám uberou hned několik bodů na kráse.
  • Přemíra pudru - pokud máte pocit, že se lesknete, odstraňte přebytečný maz z pleti jednou vrstvou papírového kapesníčku.

Jaké produkty udělají službu?

  • Podkladová báze – zapůsobí jako dočasný korektor a vyrovná nerovnosti pleti, na které bude samotný make-u vypadat lépe.
  • Přirozené jemné tóny a matné oční stíny.
  • Voděodolná řasenka – pomůže, když podlehnete emocím a zachrání vás před černými šmouhami kolem očí v horkých dnech.
  • Fixační sprej – díky němu líčení vydrží podle typu produktu až 16 hodin.