Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak urychlit růst vlasů?

Jak urychlit růst vlasů zdroj:

Krásné dlouhé vlasy jsou snem mnoha žen. Víte, jak obnovit jejich růst? Inspirujte se našimi tipy, díky kterým nejenže podpoříte růst vlasů, ale zajistíte jim také sílu a zdraví. 

Jak urychlit růst vlasů? Pomohou nejen vitamíny, ale i pravidelné stříhání

Růst vlasů podpoří masáž hlavy. Při masáží se pokožka hlavy prokrví, čímž dojde k přísunu živin k vlasovým folikulům. Hlavu masírujte každý večer před spaním po dobu 1 až 3 minut. Při masáži můžete použít i rostlinné oleje.
Vlasy zbytečně nezatěžujte. Omezte používání fénu a kulmy a nestahujte vlasy do copánků a drdolů. Vyhněte se i častým kadeřnickým úpravám a omezte používání stylingových přípravků.

Jaké vitamíny jsou potřebné pro růst vlasů?

Nevynechejte zdravé tuky s obsahem omega 3 mastných kyselin, které se nacházejí především v rostlinných olejích. Nezapomeňte ani na minerální látky. Pro krásné vlasy jsou důležité zejména zinek a železo

Soustřeďte se také na to, aby vaše strava obsahovala dostatek a vitamínů. Nejdůležitější je biotin, který stimuluje buňky zodpovědné za zdraví vlasů. Tento vitamin se nachází například v ořechách nebo v hovězím mase

Produkty, se kterými nešlápnete vedle

3 minutové sérum na růst vlasů MÁDARA zásobí vlasovou pokožku výživou a energií, a tak vaše vlasy získají na objemu a na síle. Růst vlasů také skvěle podpoří rozmarýnové vlasové tonikum Weleda.

Doplněk stravy Renovality Renohair Maximal obsahuje zinek i biotin. K lepšímu vzhledu vlasů přispějí kapsle Herba Medica Selen. Můžete užívat také kapsle Energy Vitamarin, které obsahují čistý rybí olej, jenž je zdrojem nenasycených mastných kyselin a vitamínů A a D. 

Na co dát ještě pozor?

Také špatně zvolená péče může vlasům spíše uškodit. Vlasy by se neměly mýt často, stejně tak by se mělo omezit používání konvenční vlasové kosmetiky jako jsou laky a tužidla. Vysušování, kulmování nebo žehlení jsou pro vlasy také ohromnou zátěží.

To platí i pro barvení, odbarvování nebo trvalou. Volte raději přirozenou péči v podobně přírodních produktů. Stejně jako s mytím, ani s česáním se to nemá přehánět. Základem je vlasy rozčesávat od konečků ke kořínkům.