Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Detoxikace domova pomocí vykuřovadel a zero waste

zdroj:

Může být domácí detox zero waste? Uplatní se i upcycling? Určitě! Z vykuřování si vytvořte rituál a nakonec vše provoňte jedním z našich stylových difuzérů

Zero waste tipy na domácí detox: V hlavní roli vykuřovadla a upcycling

Domácí úklid nedělejte jen na jaře. K pečlivé očistě patří dezinfekce vzduchu pomocí vykuřovadel nebo výběr nové interiérové vůně. Aby byl detox navíc zero waste, máme pro vás tip, jak při něm využít upcycling.

Řekněme si to na rovinu – váš domov nikdy není tak čistý, jak vypadá. I když pravidelně luxujete a vytíráte, v zapadlých koutech se postupně usazuje prach, pyl, chlupy, ale i stagnující energie. Všeho je třeba se zbavit a vykuřovadla nám s tím hravě pomohou. Navíc nás uklidní příjemnými vůněmi.

Upcyklace a zerowaste

Když vybíráte cokoli do domácnosti, dejte si záležet, aby kromě přírodního obsahu, i obaly byly buď plně recyklovatelné, kompostovatelné, nebo vhodné pro upcycling a pozdější využití. 

A jak takový upcycling vlastně vypadá? Tady se meze nekladou. Omyté lahve využijete jako květináč, při zalévání nebo jako stojánek na tužky. S trochou kreativity z nich vyrobíte i roztomilé šperky a domácí ozdoby.

Vyčistěte vzduch pomocí vykuřovadel

Vykuřovadla se už tisíce let používají při očistných rituálech, meditacích nebo v tradiční medicíně. A vy je můžete doma využít taktéž.

Postup je rychlý a jednoduchý. Do vykuřovací misky, kadidelnice, vložíte písek, nebo sůl. Na tento základ položíte rozžhavený uhlík a posypete zvoleným typem vykuřovadla. Nepřeberné je množství bylin, dřevin, pryskyřic a jiných látek, které k vykuřování můžete použít. Za zmínku stojí třeba bílá šalvěj, palo santo, nebo exotické santalové dřevo

Jaké účinky vykuřování má? 

  • Pomáhá při meditacích a rituálech mindfulness
  • Čistí vzduch od virů a bakterií, sterilizace prý vydrží až měsíc
  • Uklidňuje napětí a rozbouřené emoce
  • Pročišťuje prostor od negativních a usazených energií
  • Posiluje při nervovém i fyzickém vyčerpání

Snítky bylin a dřevin na vykuřování skladujte v jednom z našich ECODIS plátěných sáčků z biobavlny. Skvělými pomocníky jsou i při zero waste nakupování, svou všestranností naplňují i filozofii upcycling.

Očista musí být rituál, ne nudná rutina

Čisté a zdravé prostředí je základ šťastného života, zároveň se ale z detoxu nesmí stát nudná povinnost. Celý proces nabádá k vytvoření příjemného rituálu. Vymezte si na něj jeden den v měsíci a společně s prostorem si vyčistěte i myšlenky. Zapalte si vaše oblíbené svíčky, ponořte se do sebe a užijte si každý okamžik.