Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Make-up na léto, který vydrží

zdroj:

Sluneční paprsky svítí stále více intenzivně, teplota stoupá. Nastává čas na letní večírky, party, oslavy, svatby i jiné sešlosti a my samozřejmě chceme vypadat co nejlépe! 

V tom nám ale bohužel nemilosrdně brání horko, suchý vzduch, pot, klimatizace nebo déšť. Jak pleť připravit na to, aby byla po celé léto bez chybičky a ještě perfektním make-upem? Na to vše i více odpovídáme v tomto článku.

Jak připravit pleť na letní počasí?

Podrážděný obličej, svědivý krk a rudé uši - klasika každého léta, copak se nepoučíme? 
V létě, stejně tak, jako během celého roku, je základem odolného make-upu péče o pleť. Kvůli pocení ve vysokých teplotách je její čištění snad ještě důležitější, než kdy jindy. 

Začněte příjemnými a zároveň užitečnými odličovadly. Zkuste osvěžující gely s obsahem aloe vera, které pleť vyčistí a zároveň hydratuje, což v létě jistě oceníme všichni. Dalším krokem je hydratace, účinným pomocníkem může být želé Jucy jelly od značky Mossa, které se rychle vstřebává a poslouží tak dobře jako podklad pro krém s SPF, nebo jako lehké sérum.

Lze chránit svou pleť a zároveň o ni pečovat?

Pro maximální ochranu před spálením volíme krémy vhodné k užití na obličej s faktorem alespoň 30, jako je například opalovací krém na obličej s anti-age efektem Mádara. Můžete ho ještě smíchat s vaším oblíbeným hydratačním krémem na obličej nebo pleťovým olejem. Při aplikace krému na obličej určitě nezapomínáme ani na místa pod obočím, na rty, uši bradu a krk! Pod jakékoli líčidlo na rty je vždy třeba nanést balzám s ochranným faktorem alespoň SPF 25.

Letní klasika: CC vs BB

Jakmile máme pleť chráněnou a hydratovanou, můžeme přejít k samotnému líčení. Pokud nám jako základ nestačí naše krásné opálení a trocha korektoru, doporučuji použít BB nebo CC krém pro lehké sjednocení pleti. Nejsou tak hutné jako klasické make-upy a na horké letní dny jsou tak ideální. Navíc obsahuje SPF, takže poskytuje i ochranu proti slunci! Takové kombinace milujeme. Nejlépe CC-čka nanášíme spíše štětcem - pro lehkou vrstvu a houbičkou, pokud máme problematickou pleť nebo prostě jen chceme o něco vyšší krytí. (pozn. houbičku vždy nejdříve namočit!) 

Pokud byste se rádi dozvěděli, jaké jsou rozdíly mezi BB a CC krémy a který je ten pravý pro vás, čtěte zde.

Bez čeho se (nejen) v létě neobejdete?

Pro lehký letní look je určitě “must have” multi líčidlo od značky Uoga uoga, dá se totiž použít jako rtěnka, tvářenka a případně i stíny, ušetří tedy čas, balení má velice praktické a navíc vypadá na pleti úplně božsky. :) 

Přepudrovat pak stačí opravdu málo (nebo vůbec) pro zafixování a lehké zmatnění. Tip Biooo.cz: pudrovat až po nanesení všech krémových produktů - včetně multilíčidla Uoga! Kdo by si rád dopřál trochu letního jemného rychlo-opálení, nechť sáhne po bronzeru. Stejně jako make-upy, bronzery jsou taktéž k dostání v matující, nebo třpytivé variantě. 

Na závěr řasenku!

Hitem léta samozřejmě bývají voděodolné řasenky, na které ani my nedáme dopustit. A že přírodní řasenka nemůže být voděodolná? Nesmysl! Za nás určitě nešlápnete vedle s voděodolnou řasenkou Ere Perez, která je také k dostání dokonce v balíčku s voděodolnou rtěnkou. Všichni si tak díky těmto pokladům můžeme užívat krásného líčení i při koupání, pocení nebo dokonce když prší. Děkujeme, Ere Perez! K zafixování celého líčení pak stačí použít květinovou vodu, například klasickou růžovou. 

Krásné slušivé léto přeje BiOOO.cz!