Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Oživte své líčení na jaře

Oživte své líčení na jaře Vhodně zvolené barvy na jaře mohou krásně prozářit váš obličej i unavenou pleť. Nebojte se sáhnout po jasnějších a veselejších barvách.
Kristýna Lexová
5,0 5
1

Oživte své líčení na jaře zdroj: pexels.com

Ačkoliv tomu počasí v posledních týdnech moc nenasvědčovalo, tak jaro je snad konečně zde a v plné síle. S větším množstvím slunečních paprsků stojí za to také pustit barvy do své kosmetické taštičky a vyzkoušet novou dekorativní kosmetiku.

Jaro je ideálním obdobím, jak osvěžit svoji kosmetickou taštičku a dát prostor novým, zářivějším barvám. Po zimě, která spíš nahrává neutrálním a tlumeným tónům si vaše tvář zaslouží trochu rozzářit.

Nehty v jarních barvách

Pokud se vůbec nejste zvyklá líčit, nemusíte propadat beznaději. Nejlepší varianta, jak ukázat, že už jste naladěná na jaro, je na vašich nehtech. Přírodní laky nehtům neškodí zdaleka tolik, jako ty konvenční, proto směle vybírejte z barev podle své nálady. Jaro si vysloveně říká o odstíny fuchsiové, korálové, žluté nebo mentolově zelené, které působí dynamicky, svěže a žensky.

Rtěnkou k projasněné tváři a bělejším zubům

Vybarvíte se také pomocí rtěnek. Většina z nás si maluje především oči a na rty trochu pozapomíná, což by byla škoda, protože právě díky rtěnce můžete v mžiku změnit celý svůj make-up. Rtěnka je také ideální pomocník, když se vám nechce se po ránu malovat, ale rády byste něčím oživily unavenou tvář. Na jaro se jednoznačně hodí zářivé rty, které vystřídají zimní vínové, fialové a tmavší nude odstíny. Barva, která sluší takřka všem, je korálová. Má přirozeně teplý základ, proto hezky rozzáří tvář a vymaže unavený výraz. Pokud jste spíše studený typ, tak zkoušejte různé varianty zářivé růžové a fuchsiové. Přidanou hodnotou těchto odstínů je mimo jiné to, že vám opticky vybělí zuby. Pro dokonalý a dlouhotrvající efekt rtěnky nezapomínejte na konturovací tužku a pro šťavnatý plný vzhled doplňte rtěnku průhledným leskem na rty.

Tvářenka na zdravá líčka

Pokud jste se až teď probudily ze zimního spánku, tak rozhodně vaše líčení podtrhnou svěží tváře. Tvářenka je malý kouzelník a dokáže v malé chvíli rozjasnit celý obličej a dodat mu šťávu. Matná meruňková, korálová či jemně růžová jsou skvělou variantou právě na jaro, protože působí velice mladistvým a osvěžujícím dojmem. A pokud vyzkoušíte tvářenku se třpytem, tak zazáříte zejména ve chvíli, kdy se první sluneční paprsky dotknou vašich tváří.

Jaro je zkrátka období, kdy stojí za to trochu se odvázat a nezůstávat stále ve stejných kolejích neutrálního líčení. Zářivé barvy nejen zkrášlí vaši tvář, ale dodají vám také dobrou náladu a spoustu energie.