Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Rychlé líčení do pěti minut

Rychlé líčení do pěti minut Vyzkoušejte naše tipy na rychlé líčení za 5 minut.
Kristýna Lexová
4,4 5
17

Rychlé líčení do pěti minut zdroj: biooo.cz

Také ráno nestíháte? Určitě nejste sami. Ale i během pěti minut můžete zvládnout rychlé líčení, díky kterému se budete cítit krásná každý den.

Po ránu má většina z nás pěkně naspěch, každá minuta se počítá. Na nějakou úpravu zevnějšku leckdy nezbyde čas. Ale jednoduché líčení se dá zvládnout i během pěti minut mezi oblékáním a přípravou snídaně. A díky pár jednoduchým krokům se budete cítit dobře a půvabně celý den. Když nemám čas, tak se vždycky spoléhám na minerální make-up. Jeho aplikace mi zabere násobně méně času než s make-upem tekutým nebo krémovým. Navíc vydrží celý den v neposkvrněné formě a taky dobře minimalizuje lesk pleti minimálně do oběda. Na nanesení minerálního make-upu jsem si nejvíce oblíbila jednoduchý kabuki štětec. Pudrový make-up nejlépe zapracujte do štětce a až pak nanášejte – na celý obličej vám pak vystačí několik tahů a nemusíte pak znovu nabírat další make-up.

Rychlé líčení do pěti minut

Pokud je pro vás nutností korektor, určitě jej použijte. Krémový korektor je vhodnější nanášet před minerálním make-upem, pokud preferujete korektor minerální, tak s ním můžete počkat klidně až po make-upu. Pro mě osobně jsou klíčovou kapitolou kruhy pod očima, takže těm ráno určitě nějakou tu minutu věnuji. Výhodou minerálního make-upu je, že jej nemusíte fixovat pudrem a můžete se rovnou přesunout k očím. Obočí je rámem celého obličeje, proto se mu věnujte, i když máte naspěch. Pro náročná rána doporučuji použít buď tužku na obočí, nebo barevný gel s řasenkovým aplikátorem, který obočí upraví opravdu během pár sekund.

Svůdné oči

Oči podtrhněte pomocí tužky na oči. Vytvořte si jednoduchou linku těsně u linie řas, která přirozeně orámuje oko. Vybírejte měkčí přirozené odstíny, jako je tmavě hnědá, šedivá či khaki – černá by působila příliš tvrdě. Linku naneste také na dolní víčko zhruba na jeho vnější polovinu a lehce rozmažte. Oko bude působit přirozeně, ovšem linka mu dodá extra hloubku a zvýraznění. Doplňte dvěma vrstvami vaší oblíbené řasenky.

Několik tahů tvářenkou dokáže udělat opravdu divy. Nanášení tvářenky vám opravdu nezabere více než pár sekund a přitom dokáže obličej krásně rozzářit. Volte svěží růžové, meruňkové a korálové odstíny, které vymažou z vaší tváře nedostatek spánku i přemíru stresu.

Rty pak stačí ponechat přirozené, ale šťavnaté. Lesk na rty nebo barevný balzám ve svěžím odstínu opět pozvedne celé líčení. Pokud opravdu nestíháte, přibalte barevný balzámek či lesk s sebou do kabelky a využijte cenné minuty cestou do práce či do školy. Líčení nemusí být zdlouhavá věda, která vám ukrátí spánek nebo vás zaměstná na půl hodiny. Stačí několik snadných kroků a budete se cítit připravená na celý dlouhý den.