Rychlé líčení do pěti minut

4,4 5
17

Rychlé líčení do pěti minutzdroj: biooo.cz

Také ráno nestíháte? Určitě nejste sami. Ale i během pěti minut můžete zvládnout rychlé líčení, díky kterému se budete cítit krásná každý den.

Po ránu má většina z nás pěkně naspěch, každá minuta se počítá. Na nějakou úpravu zevnějšku leckdy nezbyde čas. Ale jednoduché líčení se dá zvládnout i během pěti minut mezi oblékáním a přípravou snídaně. A díky pár jednoduchým krokům se budete cítit dobře a půvabně celý den. Když nemám čas, tak se vždycky spoléhám na minerální make-up. Jeho aplikace mi zabere násobně méně času než s make-upem tekutým nebo krémovým. Navíc vydrží celý den v neposkvrněné formě a taky dobře minimalizuje lesk pleti minimálně do oběda. Na nanesení minerálního make-upu jsem si nejvíce oblíbila jednoduchý kabuki štětec. Pudrový make-up nejlépe zapracujte do štětce a až pak nanášejte – na celý obličej vám pak vystačí několik tahů a nemusíte pak znovu nabírat další make-up.

Rychlé líčení do pěti minut

Pokud je pro vás nutností korektor, určitě jej použijte. Krémový korektor je vhodnější nanášet před minerálním make-upem, pokud preferujete korektor minerální, tak s ním můžete počkat klidně až po make-upu. Pro mě osobně jsou klíčovou kapitolou kruhy pod očima, takže těm ráno určitě nějakou tu minutu věnuji. Výhodou minerálního make-upu je, že jej nemusíte fixovat pudrem a můžete se rovnou přesunout k očím. Obočí je rámem celého obličeje, proto se mu věnujte, i když máte naspěch. Pro náročná rána doporučuji použít buď tužku na obočí, nebo barevný gel s řasenkovým aplikátorem, který obočí upraví opravdu během pár sekund.

Svůdné oči

Oči podtrhněte pomocí tužky na oči. Vytvořte si jednoduchou linku těsně u linie řas, která přirozeně orámuje oko. Vybírejte měkčí přirozené odstíny, jako je tmavě hnědá, šedivá či khaki – černá by působila příliš tvrdě. Linku naneste také na dolní víčko zhruba na jeho vnější polovinu a lehce rozmažte. Oko bude působit přirozeně, ovšem linka mu dodá extra hloubku a zvýraznění. Doplňte dvěma vrstvami vaší oblíbené řasenky.

Několik tahů tvářenkou dokáže udělat opravdu divy. Nanášení tvářenky vám opravdu nezabere více než pár sekund a přitom dokáže obličej krásně rozzářit. Volte svěží růžové, meruňkové a korálové odstíny, které vymažou z vaší tváře nedostatek spánku i přemíru stresu.

Rty pak stačí ponechat přirozené, ale šťavnaté. Lesk na rty nebo barevný balzám ve svěžím odstínu opět pozvedne celé líčení. Pokud opravdu nestíháte, přibalte barevný balzámek či lesk s sebou do kabelky a využijte cenné minuty cestou do práce či do školy. Líčení nemusí být zdlouhavá věda, která vám ukrátí spánek nebo vás zaměstná na půl hodiny. Stačí několik snadných kroků a budete se cítit připravená na celý dlouhý den.