Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Swatch: Laky na rty ZAO

Swatch: Laky na rty ZAO Podívejte se na detaily laků na rty od francouzské přírodní dekorativní kosmetiky ZAO.
Bára Hrdličková
5,0 5
3

Swatch: Laky na rty ZAO zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Je to tak, laky na rty jsou horkou novinkou, která zahřeje nejedno dívčí srdce. Laky na rty od ZAO mají konzistenci jako lesk na rty, barevnou pigmentaci a výdrž jako rtěnky, ale po aplikaci vaše rty budou vypadat jako byste je právě přelakovala lakem na nehty.

Ačkoli je mladičké francouzské firmě ZAO teprve 5 let, má hodně co nabídnout. V repertoáru této značky nalezneme všechny druhy přírodní dekorativní kosmetiky od minerálních make-upů přes rtěnky až po laky na nehty. Vše v sytých, výrazných barvách, které vydrží. Další výhodou produktů značky ZAO jsou jejich nenahraditelné obaly. Nenahraditelné doslova, protože je nahrazovat nemusíte. Po spotřebování jednotlivých výrobků si prostě zakoupíte pouze jeho náplň, šetříte tak nejen svoji peněženku, ale i životní prostředí. Navíc, obaly kosmetiky značky ZAO jsou poměrně neutrální, elegantní a hlavně z nich příroda přímo srší. Díky použití kvalitního bambusového dřeva jsou bytelné a jen tak něco je nerozhodí.

Vlastnosti laků na rty ZAO

Laky na rty od ZAO jsou k dostání v pěti stylových barvách, ze kterých si vybere každý barevný typ. Snadno se nanáší a na rtech jsou velmi příjemné díky své krémové konzistenci, která nelepí, naopak rty zahalí do závoje péče a hydratace. Pigmentace laků na rty je, jako je tomu u většiny výrobků od firmy ZAO, bohatá a barva na rtech vydrží hodiny. Příjemný pocit však ještě déle.

Složení laků na rty ZAO

Hlavní složkou těchto laků na rty je ricinový olej, který všichni známe a opěvujeme pro jeho schopnosti pokožku hojit, vyhlazovat a udržet v ní hydrataci. Meruňkový olej, který je taktéž součástí složení laků na rty, díky vitaminům A a E a některým vitaminům z řady B skvěle vyživuje a stará se o zářivost pokožky. Dále obsahuje kombinaci kyseliny olejové a linolové, která je vhodnou pro správnou ochranu pleti a její regeneraci. Další zajímavou složkou laků na rty je bambusový prášek, který je důležitou součástí většiny přírodních rtěnek - díky němu jsou rty měkké a jemné.

Swatch: Laky na rty ZAO

Bambusové obaly dekorativní kosmetiky ZAO

U bambusu ještě chvilku zůstaneme a připomeneme si, že obaly dekorativní kosmetiky ZAO jsou právě bambusové. Nejenže jsou tak originální a skvěle vypadají, ale navíc jsou i znovu doplnitelné. Bambus je také trvale udržitelná surovina a tak jeho pěstování nijak neškodí naší krásné planetě.

Záruka kvality se skrývá v certifikátech

Certifikát Cosmetique Bio - Charte Cosmebio je pod záštitou společnosti Ecocert udělován francouzskou asociací zastupující výrobce přírodní a bio kosmetiky. Výrobky s tímto certifikátem obsahují minimálně 95 % přírodně vypěstovaných složek. Certifikáty Leaping Bunny a Vegan, které jsou u přírodní kosmetiky klasikou, značí, že výrobky nebyly testovány na zvířatech a jsou vhodné pro vegany, tedy při výrobě kosmetického produktu neutrpělo žádné zvíře ani nebyly použity žádné složky živočišného původu. Tyto cetifikáty platí pro všech pět odstínů laků.

Jednotlivé odstíny laků na rty ZAO

  • 031 Burgundy - první ze škály odstínů je tmavší, oblíbené bordó barvy s lehkým zabarvením do hněda. Bude slušet spíše tmavším typům pleti při výraznějším a nevšedním podzimním líčení.
  • 032 Pearl Plum - tento odstín, jak již název napovídá, má tmavě fialový podtón, rty díky vysokému lesku trochu "přifoukne" a zvýrazní. Okouzlující na večerní líčení.
  • 033 Pearly Brown Pink - lak s trochu tmavší, velmi moderní, neutrálně růžovou barvou. Bude slušet všem typům pleti při každé příležitosti. Pokud chcete rty zvýraznit, ale neupoutávat na ně zbytečně pozornost - toto je ta správná volba!
  • 034 Pearly Dark Purple - označení ‘’dark’’ zde bohužel není na místě. Tento odstín má velmi nevšední a elegantní světle fialovou barvu, která jakoby byla stvořena pro zimní nebo jarní líčení. Vytváří lehký éterický, skoro až "vílí" dojem.
  • 035 Raspberry - výrazná, ale přitom ne křiklavá malinová barva dodá vašim rtům správnou dávku šťávy a energie. Hodí se ke všem druhům pleti i líčení. Ovšem pozor, jako vedlejší účinek může způsobovat dobrou náladu. :)