Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Swatch: Tónující balzámy na rty Weleda

Swatch: Tónující balzámy na rty Weleda Tónující balzámy na rty od Weledy - během chvilky pečují, chrání i zkrášlují. Vybrat si můžete ze tří odstínů Nude, Rose a Red Berry.
Bára Hrdličková
5,0 5
6

Swatch: Tónující balzámy na rty Weleda zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Každého občas trápí suché rty. V zimě, v létě, na jaře a zvláště pak teď na podzim. Stav pokožky našich rtů ovlivňuje více faktorů - dostatečný pitný režim, správná životospráva (zejména pak dostatek vitaminu B, zinku a železa), horko, mráz nebo vítr. Proto pijeme dostatečné množství tekutin, jíme brokolici, ale jak se chránit naše rty před horkem nebo mrazem? Odpovědí je samozřejmě balzám na rty!

Na trhu jich je nepřeberné množství. My ale dáváme přednost těm s přírodním složením, perfektními pečujícími schopnostmi a zároveň efektem barevného lesku na rty. Všechny tyto úkoly není lehké splnit, ale pro barevné balzámy od Weledy to je hračka!

Tohle jste o Weledě věděli?

Tato švýcarská společnost vznikla v roce 1921 a v České Republice působí od roku 1926. Všechny produkty jsou naprosto přírodní a většina obsahu (až 83%) surovin na výrobu kosmetiky a léčiv pochází z BIO zemědělství. Weleda má dokonce i své vlastní zahrady, ze kterých putují rostliny rovnou do výroby. Jsou pevnými zastánci souznění člověka a přírody a obnovitelných zdrojů. Proto vyznávají pouze pracovní postupy šetrné k životnímu prostředí.

Chytrý balzám na rty – nezbytnost na podzim

Swatch: Tónující balzámy na rty Weleda

Pokud vás také trápí suché rty tak jako mě nebo pouze raději dáváte přednost lehčímu a přirozenému líčení, nastražte uši. Tónující balzámy na rty od Weledy totiž zvládnou úkolů hned několik – rty vyživují, chrání a zároveň poskytují i lehké zabarvení a lesk. Jsou tudíž skvělou náhradou často vysušujících rtěnek nebo lepivých lesků na rty. K dostání jsou ve třech barvách: Nude, Rose a Berry Red. Plusové body dostaly za praktické a hygienické balení, díky kterému aplikujete balzám rychle a přesně, třeba i za rychlejší chůze na autobus. Konzistence je lehká a nelepí se. Navíc všechny tři odstíny dodávají jemný třpyt, který váš obličej prozáří, zatímco ale vy můžete zůstat nalíčená-nenalíčená. Všechny tyto balzámy se vyrábí v 10 ml balení, vydrží tedy řádnou dobu . :-)

Jak to, že tak dobře chrání naše rty?

Díky přírodnímu složení není pro tento balzám nic jednoduššího. Je totiž spojením všech mocných olejů, které potřebujeme v boji za naše krásnější já – ricinového, olivového, jojobového a slunečnicového oleje. Ricinový olej je známý díky svým regeneračním a hojicím účinkům. Pokud tedy již máte prasklinky na rtech, zahojí je a předchází jejich vytvoření. Olivový olej je plný vitaminů, promašťuje, ale i prokrvuje pokožku. Jojobový olej rty vyhlazuje, zatímco slunečnicový zklidňuje a má protizánětlivé účinky. Bambucké máslo, rty vyživuje a uzamyká v nich potřebnou hydrataci.

Ten se tedy vybarvil!

Swatch: Tónující balzámy na rty Weleda

Co se výběru barvy týče, nemůžete “trefit vedle”. Všechny odstíny jsou přirozené, sluší každé pleti a postarají se o elegantní vzhled. Podle aktuální nálady tak můžete zvolit mezi sladkou Rose, šťavnatou Berry Red nebo pleťovou Nude. Na rtech je balzám příjemně sametový a vydrží několik hodin (obstál i lehkou svačinou). I když už se ochrana balzámu ztratí, rty zůstávají jemné, vyživené a vláčné.

Jednotlivé odstíny:

  • Nude je lehký odstín tělové barvy se zlatými odlesky, na rtech působí nejméně výrazně ze všech tří odstínů.
  • Rose je zbarvený do světle růžova se studenými podtóny, rtům dodá přirozený zdravý odstín.
  • Red Berry je nejvíce pigmentovaný odstín ze všech, avšak stále není přehnaně výrazný. Třešňová červeň sluší všem odstínům pleti a dokáže vykouzlit nejeden úsměv na rtech.

Certifikát NATRUE a FSC – k čemu jsou dobré?

Organizace NATRUE, sídlící v Bruselu, si dala za úkol zachovat a garantovat vysoké nároky na výrobce přírodní a bio kosmetiky. Zároveň se stará o dostatečné informovanosti veřejnosti složením výrobků přírodní kosmetiky. Ocenění NATRUE se proto rovná nejpřísnějším kritériím na postup výroby i složení kosmetiky. Certifikát FSC zaručuje, že dřevo, popřípadě papír použitý na výrobu obalů výrobků je z šetrně obhospodařovaných lesů. Lesy tak nejsou násilně drancovány ani jinak poškozovány. Protože jemnou péči si naše rty zaslouží stejně jako naše lesy. :-)

Samozřejmě značka Weleda netestuje své výrobky na zvířetech a balzámy neobsahují palmový olej ani karmín – všechny odstíny jsou tak vhodné i pro vegany.

Tip: Pro intenzivnější hydrataci a výraznější barvu naneste dvě vrstvy balzámu.