Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Variace na fuchsiové rty

Variace na fuchsiové rty Zkuste v teplém jarním počasí fuchsiovou rtěnku, tento odstín se studeným podotónem sluší všem!
Kristýna Lexová
5,0 5
2

Variace na fuchsiové rty zdroj: biooo.cz

Teplejší počasí přímo svádí k tomu vyzkoušet si nějaký zářivý odstín rtěnky, protože kdy jindy je čas na experimenty? Pokud stále sbíráte odvahu vyzkoušet výrazné rty, tak ta správná chvíle je právě teď. Zvolte například intenzivní růžové a fuchsiové odstíny, které sluší opravdu všem a dokážou polichotit vaší kráse.

Jak vybrat správný odstín? Výhodou fuchsiové je to, že si ji může dovolit opravdu každý. Sluší světlé i opálenější pleti a nemusíte se jí obávat v jakémkoli věku. Navíc má přirozeně studený podtón, takže opticky vybělí vaše zuby. Pokud máte spíše světlejší pokožku, tak vybírejte výrazné a sytější odstíny, které způsobí přirozený barevný kontrast, světlá růžová by totiž působila mdle. S tmavší pletí můžete vybírat i z baby růžových a světlých barev, tmavší fuchsiová ale bude slušet i vám.

Variace na fuchsiové rty

Otázkou je, jak sladit výrazné rty s líčením očí a i tady je možností více. Pokud s fuchsiovou rtěnkou teprve začínáte a nejste fanouškem výrazného líčení, tak vsaďte na jednoduchost. Nechte oči zcela bez stínování a použijte pouze řasenku ve dvou vrstvách Samozřejmě si dejte záležet na nalíčení samotné pleti, protože výrazné rtěnky příliš neodpouštějí nedokonalostem pleti. Líčení pleti usnadní minerální make-up, se kterým vám stačí ani ne minuta a dokáže efektivně zakrýt vše, co je potřeba, ale zároveň zanechává pokožku přirozenou. Takovéto jednoduché líčení je vhodné i pro váš běžný den.

Fuchsiové a růžové rtěnky budou vždy vypadat skvěle v kombinaci s výraznými očními linkami. Volte linky tekuté či gelové, se kterými snadno vytvoříte opravdu přesnou linku a dejte si načas. Linku veďte na horním víčku od vnitřního koutku oka k vnějšímu a protáhněte ji až za vnější okraj oka. Pokud se necítíte jisté v kramflecích, tak si linku nejprve načrtněte drobnými tečkami při linii řas, které pak jednoduše spojíte dohromady v souvislou linku. Ačkoliv je skvělé experimentovat s odstíny očních linek, tentokrát zůstaňte u klasické černé.

Ani se stíny se nemusíte držet zpátky. Na speciální příležitosti můžete zkusit kouřové líčení v kombinaci s výraznými rty, které sice není vhodné na běžný den do kanceláře či školy, ale na večerní události se snese. Opět zůstaňte u tradičních černých a šedivých odstínů, do vnitřního koutku oka naneste zářivé stříbrné stíny, které postupně směrem k vnějšímu okraji oka prolněte s tmavě šedou a černou a vše dobře spojte dohromady pomocí rozmazávacího štětce na oční stíny.

Variace na fuchsiové rty

Jednoduchou volbou na každodenní nošení je pak vystínovat oko přirozenými šedohnědými či hnědými tóny, určitě volte spíše matné textury, které nepřebijí vaše výrazné rty a jen jemně podtrhnou tvar oka. K fuchsiové barvě se hodí takřka celé neutrální spektrum očních stínů, takže vybírejte spíše podle svého barevného typu. Nezapomínejte také na úpravu obočí, které můžete klidně zvýraznit tmavší barvou než obvykle, protože tak lépe vytvoří protiváhu výrazným rtům.

Výrazných rtů se zkrátka nemusíte bát a je mnoho možností, jak s nimi naložit, od přirozeného vzhledu až po sexy kouřový vzhled. Fuchsiová rtěnka dokáže v okamžiku rozzářit vaši tvář a okamžitě vám dodá sebevědomí a podpoří vaši ženskost.