zdroj: pixabay.com
Pleťové masky jsou takový malý kosmetický salon, který vypustíte z tuby vždy, když vaše pleť potřebuje trošku víc. Vyčistit, detoxikovat, regenerovat, vyživit, obnovit. Správná pleťová maska použitá v ten správný moment dokáže vaší pleti pomoci se spoustou věcí. Co když toho ale pleť potřebuje víc? A nebo si chcete zrovna dneska dopřát opravdu extra péči? Přesně takovou, jakou byste si dali v kosmetickém salonu. A takovou, po které budete mít pleť jemnou, čistou, vyživenou a regenerovanou? Tak pak s pleťovými maskami přidejte a zkombinujte jeden večer tři různé. Je to možná časově náročnější, ale určitě se to vyplatí. Jak na takové tříkrokové maskování?
Krok 1: peeling
Aby jakákoliv další pleťová péče v masce nebo v krému dobře fungovala, je vhodné nejdříve kůži zbavit suchých buněk. Tím, že odstraníte tuto svrchní vrstvu pleti, podpoříte nejen přirozené regenerační procesy v kůži, ale také umožníte účinným látkám v kosmetice, aby pronikly do hlubších vrstev a fungovaly lépe. Prvním krokem v maskovacím rituálu by tak měl být důkladný peeling pleti. Můžete sáhnout po mechanickém peelingu, který pleť oškrábe zrníčky. Nebo zkuste enzymatický peeling, který obsahuje kyseliny, ty odstraní suché buňky kůže. Peeling vybírejte podle typu své pleti.
BIOOO tip: Pro problematickou pleť: Pleťový peeling z Mrtvého moře od Spa Magic. Je bohatý na zinek a další minerály. Pro suchou pleť: Hydrofilní olejový peeling od Mádara. Vyčistí, nevysušuje a jde snadno smýt. Pro citlivou pleť: Peelingová maska od Mossa. Je šetrná, ale účinná.
Krok 2: detoxikace
Pleť jste zbavili všech povrchových nečistot a odstranili jste vrstvu suchých pleťových buňek. Teď je čas na hloubkovou očistu. Chce to sáhnout po masce, která dokáže hloubkově vyčistit póry a pomůže vytáhnout toxiny a nečistoty z pleti. Zelený jíl, červený rhassoul nebo bahno z Mrtvého moře. To všechno dokáže vyčistit pleť opravdu do hloubky. A díky tomu, že jste nejdříve peelingem odstranili suché šupinky, tak tyto čisticí masky můžou proniknout opravdu do hloubky a vyčistit každý pór.
BIOOO tip: Pro problematickou pleť: Zelený jíl. Obyčejný jíl vám prokáže největší služby. Pro citlivou a suchou pleť: Bílý nebo růžový jíl. Je šetrnější než jíl zelený, nevysušuje a nedráždí.
Krok 3: výživa
Po tak důkladné očistě stačí už jenom namazat, hydratovat a jít spát. A co takto to ještě posunout o kousek dál. A místo obyčejného krému zkuste hydratační, regenerační a výživnou masku. Vrátíte tak pleti její pružnost, zabráníte jakémukoliv vysušení, které mohla způsobit čisticí jílová maska a navíc podpoříte regeneraci, kterou započala peelingová maska v prvním kroku. Navíc přírodní výživnou a hydratační masku nemusíte před spaním ani smývat. Stačí setřít přebytky, které se nestihnou vsáknout, a ráno se probudíte s novou pletí.