Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Soma n Botanicals: Kosmetika s vůní Řecka

olejíčky soma n botanicals zdroj: Soma n Botanicals

O značce

Soma n Botanicals je řecká značka přírodní kosmetiky se sídlem v Soluni, která své produkty pro péči o tělo a obličej vyrábí na bázi přírodních bylin a olejů. Veškeré své receptury staví čistě na éterických olejích, čerstvých středomořských bylinkách a 100% přírodních surovinách tak, aby vytvořili účinné složení s prokázaným účinkem. V jejich produktech tak nenajdete žádné konzervanty ani jiné syntetické látky. 

Filozofie značky

Posláním Soma n Botanicals je vytváření čistých produktů unikátního složení s minimálním dopadem na životní prostředí. Do výroby implementují nejudržitelnější možné postupy ve snaze zanechat co nejmenší uhlíkovou stopu. Proto také co největší množství surovin odebírají od lokálních, případně rodinných farem ze středomoří.

Produkty nikdy netestují na zvířatech nýbrž na sobě, na lidech. Aby si zachovali co nejekologičtější přístup ve všech směrech, používají pouze recyklovatelné obaly ze skla, plastu nebo papíru. Všechny výrobky jsou bezpečné a biologicky odbouratelné.

Soma (v řečtině σώμα) je unisexová botanická kosmetika pro péči o pleť určená pro skutečné lidi a jejich tělo, kdy každé jedno písmeno nese svůj hlubší smysl vyznačující unikátnost těchto produktů:

S = jin-jang

O = dešťová kapka v různých tvarech, jak proudí

M = ženské křivky

A = ryba, čistota

“Věříme, že péči o pleť je třeba vnímat holisticky prostřednictvím zdravého životního stylu a spojení mysli a ducha.”

Prémiové bylinné směsi

Do svých receptur využívají terapeutické směsi prémiových bylin a botanických a éterických olejů, jenž následně kombinují tak, aby vznikla účinná receptura postavená na prospěšných ingrediencích s prokázanými blahodárnými účinky. 

Vyzkoušeli jsme pro vás:

Lilac, šeříkový tělový krém

Jako první vás praští do nosu silná vůně šeříku, opomenout nelze ani lila fialovou barvu. Takže kdo nemá rád výrazné aroma, určitě mu tento krém nebude příjemný. 

Samotná konzistence krému je jemná, jakoby pudinková, snadno se roztírá a perfektně vstřebává. A že ho stačí opravdu malinko. Já jsem ho používala hlavně na ruce a na tělo po sprchování. Hezky pokožku hydratuje, osvěží, zvláční a provoní. Já osobně vůni šeříku miluji, evokuje ve mně pravé, sluncem prohřáté jaro podkreslené veselým štěbětáním ptáků. 

Minimalistický obal z recyklovaného plastu nese kovové šroubovací víčko, pod kterým je krém ještě chráněn plastovým deklem. Krém se snadno nabírá prsty a pokud vám spadne na zem, nemusíte se bát, že se obal rozbije.

Lilac, Šeříkový tělový krém od Soma n Botanicals
Moon, pleťový olej s modrým heřmánkem od Soma n Botanicals

Moon, pleťový olej s modrým heřmánkem

Olej v klasickém skleněném balení s kapátkem na první pohled zaujme svou zelenou barvou a následně celkem výrazným heřmánkovým aroma, které nemusí každému vonět. 

Bezvadně se však nanáší kapátkem, protože snadno aplikujete přesně takové množství, jaké chcete. 

Oleje stačí nanést skutečně malinko, cca 1-2 kapky buď do daně, nebo přímo na tvář a rozetřít. Rychle se vstřebává, nezanechává lepkavý pocit a pleť je po něm hezky vláčná, jemná a rozzářená. 

Olej je určen zejména na podrážděnou či začervenalou pokožku, na kterou má zklidňující účinky díky obsahu modrého heřmánku a jojobového oleje. Ty jsou známy pro své zklidňující a protizánětlivé účinky. 

Emerald, Pleťové sérum

Na testování tohoto produktu jsem se moc těšila, protože miluji produkty s obsahem laktobacilů.

Na séra jsem měla v poslední době celkem smůlu – buď byla moc olejová, takže se nevstřebala a následně nanesený krém jakbysmet, nebo naopak pleti nedala to, co slibovala.

Toto sérum nejen že pleť hydratuje a vyživí, ale udělá výborný základ pro nanesení denního krému. Opravdu rychle se vstřebává, ale není to na úkor kvality.

Obsažená probiotika navíc pomáhají pleti vyrovnávat se s vnějšími negativními vlivy – zlepšují pH, zmírňují začervenání a udržují pokožku svěží.

Emerald, Pleťové sérum od Soma n Botanicals

 

Související produkty
Dream, pleťový olej s vitamínem C a hořčíkem 30 ml
Soma n Botanicals / 714 Kč
Botanický noční pleťový olej s vitaminem C, olejem z hroznových semínek a hořčíkem chrání pokožku před negativním působením volných radikálů a podporuje relaxaci.
Detail produktu