Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vyzrajte na hydrataci pleti nejen v létě

zdroj:

Jak navrátit pleti její pružnost a mladistvý vzhled? Pijte čistou vodu a zaměřte se na kvalitní hydratační kosmetiku – i tady však platí, že méně je více.

Krásná, hladká a pružná pleť bez chybičky... Někdo, zdá se, má dáno od přírody, jiní musí o pleť urputně pečovat. Jenže čas je neúprosný, a kdo hřeší na správnou péči, bude litovat. A přitom je to jednoduché – hydratovat, hydratovat, hydratovat. Pleť i sebe. A to nejen v létě.

Co ovlivňuje pružnost a vzhled pleti? 3 nejdůležitější faktory

Krásná pleť není otázkou drahých krémů. Péče o pleť je jako skládání dětského puzzle. Když chybí 1 dílek skládačky, obrázek nebude dokonalý. 

ŽIVOTNÍ STYL

Orientace na výkon. Tlak na dokonalost. Chemie všude kolem. Není se co divit, že pleť trpí a v obličeji se promítá každodenní stres. Pleť doslova usychá. Pokud si každý den najdete byť jen 10 minut pro sebe, pokožka vám poděkuje. Stačí zavřít oči, pustit si pěknou hudbu a dopřát obličejovou masáž. Nebo zacvičit Face Yogu – znáte? K uvolnění stresu a hezčí pleti přispívá také fyzická aktivita, a počítají se i procházky.

VÝŽIVA ZEVNITŘ

Základem hydratované pleti je pitný režim. Skutečně vypijete každý den 2 až 3 litry čisté vody? Pokud ne, mějte vždy po ruce plnou skleničku s vodou – v kanceláři vedle počítače, doma na konferenčním stolku, když zrovna sledujete zprávy, nebo při vaření na kuchyňské lince. Uvidíte, že začnete pít takřka automaticky. Na stavu pleti se samozřejmě promítne také kvalita potravin.

PRAVIDELNÁ PÉČE

Jak to, že i když jsou dnes ženy vystaveny mnohem většímu stresu a vyššímu tempu života než jejich babičky – a také kvalita životního prostředí je horší – vypadají mnohdy mladistvěji?

Dnešní slečny, ženy a dámy o sebe totiž umí a chtějí pečovat. Na trhu je navíc řada vhodných krémů, olejíčků a sér, které je na cestě k dokonalé pleti podpoří. Jenže mnohdy je třeba odprostit se od reklam a doporučení celebrit, a začít studovat složení. Že nevíte, jak začít? Prvním krokem ke kvalitnějším produktům, a zdravější a hydratovanější pleti, může být preferování přírodních přípravků, které nezatěžují pleť chemií.

Dehydratovaná pokožka? Vás se týkat nemusí. Ani v létě

Oteplilo se. S úsměvem nastavujete obličej slunečním paprskům, a vzápětí prcháte do stínu s představou vrásek, co se vám právě začaly tvořit.

Tak horké to nebude. Pobytem na slunci se navíc v těle vytváří vitamín D, který regeneruje kožní buňky a přispívá také k omlazení pleti. Zkuste proto pleti denně dopřát 10 minut slunění bez ochranných krémů, a uvidíte sami. Jen se vyhněte času přibližně od 11 do 16 hodin, kdy UV záření dosahuje maxima.

Samotné slunění dehydrataci nezpůsobí. Pleti je třeba dodávat vodu a živiny neustále – v zimě i v létě. Nicméně je pravda, že ve vysokých teplotách je potřeba vláhy vyšší.

Je suchá pokožka to samé co dehydratovaná?

Oba pojmy je snadné zaměnit. Suchá pleť je však typ pokožky – podobně jako citlivá, mastná, smíšená nebo normální pleť. Suché pleti chybí maz, a skvělým řešením jsou pro ni pleťové oleje. Zatímco dehydratovaný může být každý typ pleti, které chybí voda.

Protože suchá pleť mnohdy obsahuje také méně vláhy, hydratační krémy jsou pro tento typ pokožky skvělou volbou. Mají totiž ochranný film, který vodu v pleti uzamkne. Když si ale začtete do informací na obalu krémů, zjistíte, že hydratační krém seženete pro každý typ pokožky.

Jak tedy pokožku správně hydratovat?

  1. Čištění pleti

Porozhlédněte se po krémových přípravcích nebo produktech na olejové bázi.  Skvělou volbou jsou přírodní mléka a emulze s vysokým podílem olejů a másel.

   2. Hydratační krémy

Vyberte si hydratační krém na míru vašemu typu pokožky. Pamatujte, že méně je více. Proto raději než po krému se sáhodlouhým seznamem ingrediencí sáhněte po produktu z několika přírodních bio složek. Krémy by měly být na olejové bázi.

   3. Hydratační séra

Máte pocit, že pokožka strádá dlouhodoběji? Sáhněte po intenzivním hydratačním séru, které pleti pomůže navrátit pružný a mladistvý vzhled.

  4. Pleťové oleje

Pleťové oleje můžete používat místo krému nebo séra. Krásně se vstřebávají a pomohou v pokožce uzamknout vodu získanou z pitného režimu, nebo hydratačního séra. Navíc výborně vyživují!

  5. Pleťové masky

Nezapomeňte si jednou za čas udělat soukromý wellness den a pleti dopřát masku. Kromě toho, že masky dodají živiny, vytváří na pokožce ochranný film, který přispívá k efektivnější hydrataci.

TIP BiOOO.cz

Příroda a krása jdou ruku v ruce - Na trhu existuje mnoho hydratačních přípravků. Některé jsou levnější, jiné dražší, to však nemusí vždy vypovídat o jejich kvalitě. Důležitější je složení produktů – a odkud ingredience pocházejí. V BiOOO. cz sázíme na nejčistší přírodní kosmetiku, šetrnou k pleti i přírodě. Vždyť co může být pro hydrataci pokožky lepšího než rostlinné oleje a másla, výtažky z bylin a éterických olejů?