Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 malá tajemství pro krásné rty, o kterých jste možná ještě neslyšely

Přejít na sekci článku:

Babassu olej

Babassu olej zdroj: shutterstock.com

Pokud chcete ještě větší exotiku, než je avokádo, tak potom sáhněte po u nás naprosto neznámém babassu oleji. Ten se využívá pro péči o vlasy i velmi suchou popraskanou pokožku. Je totiž sice velmi mastný, ale zároveň dobře proniká do pokožky a rychle se vsakuje. Dodává pleti tuky a pomáhá ji udržovat v rovnováze. Zabraňuje také dalšímu vysušování a poškozování pokožky. Navíc má antibakteriální účinky. Pro opravdu suchou a poškozenou pokožku je doporučováno tento olej kombinovat s avokádovým olejem pro dokonalou péči.

Díky tomu všemu se babassu mimořádně hodí pro péči o popraskané a poškozené rty. Babassu olej najdete například v pečujícím balzámu od Dizao proti stárnutí s fíkem, který kombinuje avokádový, šípkový, arganový a kokosový olej právě s olejem babassu. Pro extra výživu najdete v tomto balzámu i kakaové a bambucké máslo, pro ochranu zase včelí vosk. Babassu olej pomáhá vyživovat rty, působí proti zánětům a udržuje pokožku jemnou a hladkou. Pro extra ochranu najdete v balzámu i fíkový extrakt, který má skvělé hydratační vlastnosti.

BIOOOfakt: Babassu olej je velmi podobný kokosovému oleji. Mají vcelku podobné složení a navíc i konzistenci, která se do pokožky velmi dobře vstřebává. Babassu olej je při nižších teplotách tuhý, stejně jako kokosový olej, a tekutou konzistenci získává až při teplotách vyšších než 22 °C.

Související produkt
Balzám na rty Orange Ginger 4 g
Dr. Bronner's / 142 Kč
Balzám z čistě přírodních surovin výborně zvláčňuje a zjemňuje pokožku rtů a chrání ji před dehydratací. Oleje z pomeranče a zázvoru mu dodávají příjemnou vůni.
Detail produktu