Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 malá tajemství pro krásné rty, o kterých jste možná ještě neslyšely

4 malá tajemství pro krásné rty, o kterých jste možná ještě neslyšely zdroj: shutterstock.com

Balzámy na rty jsou takovou menší posedlostí. A spousta z nás si bez balzámu na rty nedokáže svůj běžný den ani představit a přežít bychom takový den už vůbec nedokázaly. A protože začíná zimní sezóna, tak je na čase si najít nějaký ten nový účinný balzám.

Přírodní balzámy bývají většinou jednoduché. Najdeme v nich bambucké máslo pro výživu, rostlinný olej pro jemnost, včelí vosk pro ochranu. Občas tam taky najdeme něco málo toho Aloe vera pro regeneraci, vodu nebo jiné rostlinné šťávy pro hydrataci. Ale nemáte tento podzim náladu spíš na něco neobvyklejšího?

Přejít na sekci článku:

Avokádový olej

Avokádový olej zdroj: shutterstock.com

Rostlinné oleje najdete jako součást balzámů na rty často. Jojobový, ricinový nebo slunečnicový vyživují a pomáhají chránit popraskané nebo poškozené rty. Pro suché rty je ale tím nejlepším pomocníkem avokádo. Avokádo jako takové je totiž plné tuků, vitaminů i minerálů. Samotné avokádo se často doporučuje jako výjimečně pečující maska pro suchou a napnutou pokožku. Stačí zralé avokádo rozmačkat a nanést na pleť. Pokožka okamžitě nasává výživné látky z avokáda a po smytí masky je pleť jemná a hebká. Stejné účinky má i avokádový olej a neexistuje lepší elixír pro suché a v zimě namáhané rty.

Avokádový olej sice nepatří mezi nejčastěji používané rostlinné oleje v balzámech na rty, ale určitě se vyplatí se po takovém balzámu poohlédnout. Nabídne vám totiž výživnější a pro suché rty mnohem lepší řešení než jakýkoliv jiný rostlinný olej. Avokádový olej najdete například v Avokádovém balzámu na rty od Faran, který obsahuje nejen avokádový olej, ale také včelí vosk. Tato kombinace je nepřekonatelnou pro ochranu a výživu namáhané jemné kůže rtů. Avokádový olej je i součástí některým balzámů Dizao, třeba toho s granátovým jablkem, který působí i proti stárnutí rtů, a najdeme ho také u balzámů na rty od Dr.Bronner’s.

BIOOOtip: Pokud vás trápí poškozené rty, můžete zkusit domácí masku na rty. Smíchejte malé množství avokáda se lžičkou medu a naneste na rty. Nechte chvíli působit a pak smyjte. Nebo to jen ze rtů slízněte, protože taková maska je 100 % jedlá a 100 % chutná skvěle.

Související produkt
Balzám na rty Baby-Mild 4 g
Dr. Bronner's / 142 Kč
Balzám bez parfemace obsahuje vysoký podíl přírodních olejů, které jemnou pokožku rtů skvěle zvláční, zjemní a ochrání před vysušením či tvorbou šupinek.
Detail produktu