Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 malá tajemství pro krásné rty, o kterých jste možná ještě neslyšely

Přejít na sekci článku:

Růžový vosk

Růžový vosk zdroj: shutterstock.com

Mezi nejznámější a nejčastěji používané vosky patří spíš ten včelí, karnaubský nebo ten candelila. Růžový vosk je ale taky super. Růžový vosk se získává vlastně jako takový vedlejší produkt při extrahování esenciálních olejů z růží. Růžový vosk je vosková pevná látka, kterou najdeme v samotné růži a zachovává si mnohé z toho, co najdeme i v esenciálním oleji růže. Vosk má především zklidňující vlastnosti, je tak vhodný pro poškozenou a podrážděnou pokožku.

Růžový vosk najdeme spolu se včelím, karnaubským a candelila vosku v balzámu na rty Everon od Weledy. Díky tomuto složení je balzám velmi hutným a poskytuje spolehlivou ochranu pro rty během nepříznivého počasí. Růžový vosk funguje jako zklidňující prostředek, spolu s jojobovým olejem a bambuckým máslem uklidňuje popraskané rty a poskytuje jim úlevu při námaze a poškození. Výtažek z vanilky a z růže damašské zase dodává jemnou vůni.

BIOOOtip: Balzám s růžovým voskem nemusíte používat jenom na rty. V zimě ho využijete i jako bleskovou pomoc pro poškozenou pokožku na tvářích nebo na nose. Růžový vosk totiž skvěle uklidňuje podráždění a začervenání a zároveň poslouží i jako ochrana proti chladu a větru.