Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 tajemství pro hydratovanou pleť

4 tajemství pro hydratovanou pleť Jak najít ten správný hydratační krém.
Hana Bartušková
5,0 5
2

4 tajemství pro hydratovanou pleť zdroj: shutterstock.com

Hydratace pleti je základ. Zevnitř a zvenku. Takže to chce pořádný hydratační krém a k tomu dodržovat pitný režim. Kytičky bez vody umírají a stejně tak i naše pleť. Každý jeden den bez dostatečné hydratace přidá pleti trošku stáří navíc. Dehydratovaná pleť totiž stárne rychleji, vrásky se tvoří dřív a navíc jsou viditelnější a hlubší. Dehydratovaná pleť se také pomaleji regeneruje, proti nedostatku hydratace se může bránit třeba i tvorbou černých teček a pupínků. A proto na hydrataci není dobré zapomínat.

Hydratační krém patří mezi základní výbavu péče o pleť u každého typu pleti. Hydratovat potřebuje totiž každá pleť, stejně jako zalévat potřebují kytičky v celé zahradě. No jo, ale jak poznat ten nejlepší a nejúčinnější hydratační krém? Ono hydratační, dlouhodobá hydratace, hydratace na 24 hodin... to je napsané na každém druhém krému, který vezmete do ruky. Přitom ale ne každý krém funguje stejně účinně. Takže jak se v tom jenom vyznat?

Voda a šťávy

Když se řekne hydratace, automaticky by měla naskočit před očima voda. Prostě bez vody to nepůjde. Voda je to, co hydratuje. V krému najdete často vodu jako součást olejové emulze. Prostě mix rostlinného oleje nebo másla s vodou a emulgátory, které krém drží pohromadě. A voda je v krému důležitá, protože hydratuje. Vodu pleti dodáváme především skrze pitný režim, ale i díky správně zvolenému krému na vodním základě. Výrobci si také často dávají na složení výrobků trochu více záležet a obyčejnou vodu nahrazují ve složení minerální vodou, květinovou nebo květovou vodou nebo dokonce přírodními šťávami. Odborníkem je v tomto třeba Mádara, která ve svých pleťových krémech používá březovou šťávu. Tyto alternativy obyčejné vody potom nejen hydratují, ale také dodávají pleti další účinné látky, jakou jsou třeba vitamíny nebo minerály.

Aloe vera

Voda se vám zdá moc obyčejná? A chcete tu hydrataci trošku vyšperkovat a posunout na další level? Zkuste najít krém s Aloe vera gelem nebo šťávou. Aloe vera v podstatě funguje jako hustá voda. Pleti dodává hydrataci, díky tomu napíná pokožku a vypíná i drobné vrásky. Krémy s Aloe vera se stejně jako ty s vodou do pokožky okamžitě vstřebávají, nezanechávají mastný film nebo jiné zbytky. Ve spojení s rostlinnými oleji, extrakty, výtažky a másly pak takový hydratační krém pleti dává všechno, co potřebuje. A Aloe vera navíc pomáhá pokožku regenerovat a obnovovat. Kde hledat ten nejlepší hydratační krém s Aloe vera? No přece u Santaverde, tato značka je totiž Aloe odborník. Krémy jsou hloubkově hydratační, rychle se vsakují a pečují o pokožku. A můžete si vybrat podle typu své pleti, jak moc hutný a pečující krém potřebujete.

Glycerin

Glycerin stejně jako voda patří mezi jednu z nejpoužívanějších složek v přírodní kosmetice. Jeho hlavní magickou schopností je to, že na sebe dokáže navázat vodu. A díky tomu potenciálně zvyšuje hydrataci pleti. Problém s glycerinem v kosmetice je ale následující. Glycerin na sebe váže vodu. Jakoukoliv vodu, kterou najde ve svém okolí. Proto se také vždy do krémů používá společně s vodním základem. Glycerin si vezme vodu z krému a uzamkne ji v pleti pro dokonalou hydrataci. Stejně tak dokáže třeba získat vodu i z našeho okolí, pokud je vlhkost vzduchu dostatečná. Špatné to ale je, když glycerin nenajde ve svém okolí vodu a my si ho stejně namažeme na pleť. Potom totiž vytáhne vodu z pleti naopak ven a může způsobit i dehydrataci pleti. Řešení? Po namazání krémem s glycerinem přestříkejte pokožku vodou ve spreji. Zlepšíte tak vstřebávání krémů a hlavně zvýšíte hydratační schopnosti glycerinu.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová patří k hvězdám na poli kosmetiky v posledních letech. Hydratuje, regeneruje, bojuje proti vráskám nebo uvadlé pleti. Kyselina hyaluronová funguje stejně jako glycerin. Tedy váže na sebe vodu, a tak hydratuje pokožku. Speciálně upravená kyselina hyaluronová s nízkou molekulární hmotností proniká i do hlubších vrstev pleti, opravdu velmi účinně hydratuje, podporuje přirozené funkce pokožky a pomáhá i proti projevům stárnutí. Musí se ale stejně jako glycerin používat společně s vodou. Kyselina hyaluronová patří mezi hvězdy jak hydratačních, tak i protivráskových krémů. A dokonce si můžete koupit i sérum s maximálním koncentrací a i maximálními účinky. Najdete ho třeba u Nobilis Tilia nebo nově i u značky Saloos.