Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Chcete prvotřídní kvalitní produkty? A zkusili jste Santaverde?

zdroj: Santaverde

Santaverde je německá značka s pečující kosmetikou, která nabízí to nejlepší a především nejkvalitnější z přírody pro péči o Vaši pleť. Díky svému unikátnímu přístupu k výrobě a k surovinám jsou na trhu s přírodní kosmetikou úspěšní již přes 30 let. Vše dělají v souladu s přírodou a jejich produkty jsou certifikovány certifikátem přírodní kosmetiky BDIH, nejsou testovány na zvířatech a vlastní i certifikát Leaping Bunny. Pokud Vás ale zajímá, jak to všechno začalo, čtěte pozorně dál!

Odkud přišel první impulz

Santaverde jakožto značka bylo založeno jako menší rodinná firma. A právě s jejím vznikem se pojí i vlastní příběh. Paní Sabine Beer vypráví příběh, jak sama měla problémy s pletí a nic jí nepomáhalo. Jednou ale byla na dovolené ve Španělsku a tam se pěstovalo aloe vera. Někdo jí tehdy poradil, aby si ho na pleť zkusila dávat. Ona to vyzkoušela, moc jí to pomohlo, a tak se upřímně radovala, že konečně ví, co jí pomáhá. Tak se tedy rozhodla, že po návratu domů, do Německa, začne používat krémy a produkty, které obsahují výhradě aloe vera. Přijela tedy domů, začala si kupovat krémy s aloe vera, ale zjistila, že jí vůbec nepomáhají. Přišla totiž na to, že když se v konvenční kosmetice prodává takový krém s aloe vera tak s aloe vera nemá vlastně nic společného.

Jak je to tedy s konvenčními produkty

Ve velkoprodukcích konvenční kosmetiky se totiž vezme aloe vera jakožto celá rostlina, ta se naseká, rozmixuje a vznikne z ní taková kaše. Nicméně v celých listech aloe je obsažena karcinogenní látka, která je i lékaři zařazena na seznam potenciálně rakovinotvorných látek. Tyto látky se nesmí do lidského těla dostat. No a způsob, jak je z kašovité směsi dostat, je prohnat směs filtrem s aktivním uhlím. Uhlí škodlivé látky ze směsi vytáhne, ale vytáhne i všechno ostatní - tedy i látky zdraví prospěšné. Takže zbude něco, v čem původně aloe vera obsažené bylo, ale nyní je to ochuzené o všechny dobré složky, kvůli kterým to lidé chtějí. Dalším krokem procesu je, že se ochuzená směs usuší, nagranoluje a v podobě malých kuliček se to prodává producentům konvenční kosmetiky. Ti dají jednu kuličku do směsi na krém a na produkt napíší, že obsahuje aloe vera. No a nám už je teď jasné, že z účinných složek z aloe se k zákazníkovi nedostane skoro nic.

A tak vzniklo Santaverde

A tak paní Sabine založila Santaverde s tím, že když všichni dělají produkty s aloe vera takhle na oko tak ona to bude dělat správně. S manželem koupili v Andalusii ve Španělsku farmu, kde v rámci udržitelného ekologického pěstování pěstují aloe. Tohle je důležité zmínit, protože aloe, když se přílišně zalévá a dohnojuje, tak roste rychleji, ale ve finále obsahuje méně prospěšných látek než kdyby se nechalo přirozeně růst. Takže v Santaverde ho pěstují přirozeným způsobem, aby aloe mělo co největší koncentraci účinných složek.  No a pak, když aloe doroste, tak ho ručně useknou, ručně z něho oškrábají tu kůži a vznikne takový filet dužiny, jak tomu sami v Santaverde říkají. No a ta dužina se pak dále zpracovává. Když si představíte tu získanou dužinu, tak tekutina, která z ní prýští, je vlastně základ všech výrobků Santaverde. Oni totiž nepoužívají vodu, ale právě dužinu z aloe, ke které pak přidávají další složky, aby z toho vznikl požadovaný produkt - krém, sérum, šampon a tak dále. Takže Santaverde své produkty vůbec neředí vodou, všechno je čerstvé, není to nijak chemicky upravované a když si člověk koupí nějaký produkt na pleť tak dostává maximum účinných látek přímo z rostliny aloe a to bez nějakých chemických úprav.