Zázračná Aloe vera

Aloe vera, hydratace, aloe, kostky leduzdroj: Shutterstock

Aloe vera je opravdový zázrak z přírody – pro její univerzální léčivé účinky si ji oblíbili už lidé ve starověku. Má protizánětlivé, protiplísňové a antibakteriální účinky a zároveň hydratuje, což se skvěle hodí pro dezinfekcí vysušené ruce. Díky své široké využití také skvěle pečuje o vlasy, obličej a celé tělo a můžete ji používat vnitřně i zevně, a to jak u lidí, tak i domácích mazlíčků. Poznejte kouzlo této na první pohled nenápadné rostliny i vy!

1. Rostlina s bohatou historií

Blahodárných účinků aloe si lidé všimli už tisíce let před naším letopočtem a šťáva z listů bývá ve starých mýtech připodobňována dokonce k prameni života. První zmínky můžeme najít ve starověkém Egyptě, kde byla využívána primárně v lékařství. Indiáni ze Severní a Střední Ameriky zase spoléhali na tuto rostlinu při léčbě popálenin a prevenci puchýřů. Dnes je aloe moderní vědou prověřenou rostlinou, která má široké spektrum využití a můžeme ji pěstovat i doma v obýváku.

2. Péče o vysušené ruce

Možná jste nevěděli, jak důležité je pro vaši ochranu mít ruce nejen čisté, ale také hydratované, protože to pomáhá jejich obranyschopnosti a odolnosti vůči vnějším vlivům. Proto to nepřehánějte s dezinfekcí s vysokým obsahem alkoholu, která pokožku extrémně dehydratuje, a doma si ruce myjte spíše šetrnějším mýdlem a pravidelně mažte krémem na ruce, abyste zabránili jejich vysušení.

3. Hydratovaná a jemná pokožka

Aloe vera se skvěle hodí nejen na pokožku podrážděnou od sluníčka nebo lehké popáleniny a oděrky. Můžete ji směle zařadit mezi každodenní péči a uvidíte, že výsledek na sebe nenechá dlouho čekat – tělové mléko od Logony obsahuje navíc bambucké máslo a jojobový olej. Univerzálním pomocníkem pro celou rodinu bude aloe vera gel od Urtekram a do lékárničky zařaďte i koncentrovaný extrakt od Nobilis Tilia. Pro nejšetrnější péči o citlivou pleť doporučujeme neparfémovaný gel s čistou šťávou z listů aloe od Santaverde nebo jemné pleťové mléko od Martiny Gebhardt.

Tip: Pro maximální aloe péči doporučujeme vyzkoušet německou značku přírodní kosmetiky Santaverde, která má čistou aloe šťávu v základu každého svého produktu.

4. Krásné a zdravé vlasy

Stav pokožky hlavy určuje i kvalitu vlasové cibulky a následně sílu a lesk vlasů samotných. Aloe vera je nenahraditelná v tom, že se hodí pro každý typ vlasů a proto Urtekram vytvořil řadu šetrné péče pro normální vlasy, suché vlasyi péči proti lupům a kondicionér ve spreji. Pokud máte opravdu jemné, poškozené a suché vlasy, vyzkoušejte hydratační šampon od Logony s bio aloe.  

5. Hloubková regenerace zevnitř

Použití aloe je opravdu univerzální a šťávu z ní můžete i pít buď samotnou, nebo ji přidat do ovocných smoothies, do kaší nebo do jogurtu. Má úžasné účinky nejen na trávení, ale také na regeneraci celého organismu a na podporu přirozené imunity. Doplňte svůj jídelníček a vypijte každé ráno na lačno 50 ml čisté aloe vera šťávy.

Historií i moderní vědou prověřená Aloe vera by zkrátka neměla chybět v kosmetické taštičce a lékárničce nikoho, kdo se zajímá o přírodní kosmetiku a zdravý životní styl.