Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zázračná Aloe vera

Aloe vera, hydratace, aloe, kostky ledu zdroj: Shutterstock

Aloe vera je opravdový zázrak z přírody – pro její univerzální léčivé účinky si ji oblíbili už lidé ve starověku. Má protizánětlivé, protiplísňové a antibakteriální účinky a zároveň hydratuje, což se skvěle hodí pro dezinfekcí vysušené ruce. Díky své široké využití také skvěle pečuje o vlasy, obličej a celé tělo a můžete ji používat vnitřně i zevně, a to jak u lidí, tak i domácích mazlíčků. Poznejte kouzlo této na první pohled nenápadné rostliny i vy!

1. Rostlina s bohatou historií

Blahodárných účinků aloe si lidé všimli už tisíce let před naším letopočtem a šťáva z listů bývá ve starých mýtech připodobňována dokonce k prameni života. První zmínky můžeme najít ve starověkém Egyptě, kde byla využívána primárně v lékařství. Indiáni ze Severní a Střední Ameriky zase spoléhali na tuto rostlinu při léčbě popálenin a prevenci puchýřů. Dnes je aloe moderní vědou prověřenou rostlinou, která má široké spektrum využití a můžeme ji pěstovat i doma v obýváku.

2. Péče o vysušené ruce

Možná jste nevěděli, jak důležité je pro vaši ochranu mít ruce nejen čisté, ale také hydratované, protože to pomáhá jejich obranyschopnosti a odolnosti vůči vnějším vlivům. Proto to nepřehánějte s dezinfekcí s vysokým obsahem alkoholu, která pokožku extrémně dehydratuje, a doma si ruce myjte spíše šetrnějším mýdlem a pravidelně mažte krémem na ruce, abyste zabránili jejich vysušení.

3. Hydratovaná a jemná pokožka

Aloe vera se skvěle hodí nejen na pokožku podrážděnou od sluníčka nebo lehké popáleniny a oděrky. Můžete ji směle zařadit mezi každodenní péči a uvidíte, že výsledek na sebe nenechá dlouho čekat – tělové mléko od Logony obsahuje navíc bambucké máslo a jojobový olej. Univerzálním pomocníkem pro celou rodinu bude aloe vera gel od Urtekram a do lékárničky zařaďte i koncentrovaný extrakt od Nobilis Tilia. Pro nejšetrnější péči o citlivou pleť doporučujeme neparfémovaný gel s čistou šťávou z listů aloe od Santaverde nebo jemné pleťové mléko od Martiny Gebhardt.

Tip: Pro maximální aloe péči doporučujeme vyzkoušet německou značku přírodní kosmetiky Santaverde, která má čistou aloe šťávu v základu každého svého produktu.

4. Krásné a zdravé vlasy

Stav pokožky hlavy určuje i kvalitu vlasové cibulky a následně sílu a lesk vlasů samotných. Aloe vera je nenahraditelná v tom, že se hodí pro každý typ vlasů a proto Urtekram vytvořil řadu šetrné péče pro normální vlasy, suché vlasyi péči proti lupům a kondicionér ve spreji. Pokud máte opravdu jemné, poškozené a suché vlasy, vyzkoušejte hydratační šampon od Logony s bio aloe.  

5. Hloubková regenerace zevnitř

Použití aloe je opravdu univerzální a šťávu z ní můžete i pít buď samotnou, nebo ji přidat do ovocných smoothies, do kaší nebo do jogurtu. Má úžasné účinky nejen na trávení, ale také na regeneraci celého organismu a na podporu přirozené imunity. Doplňte svůj jídelníček a vypijte každé ráno na lačno 50 ml čisté aloe vera šťávy.

Historií i moderní vědou prověřená Aloe vera by zkrátka neměla chybět v kosmetické taštičce a lékárničce nikoho, kdo se zajímá o přírodní kosmetiku a zdravý životní styl.