Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Antipupínkový detektiv: masticha

Antipupínkový detektiv: masticha Masticha vám pomůže s problematickou pokožkou.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Antipupínkový detektiv: masticha zdroj: shutterstock.com

Abyste vyzráli na akné, potřebujete silné zbraně. Měly by dezinfikovat, měly by působit antibakteriálně. Měly by být šetrné, aby nic nepodráždily, a měly by regenerovat, když už k nějakému tomu poškození a podráždění dojde. Taky by třeba neměly vysušovat a vůbec být přehnaně agresivní. Kde ale takové zbraně najít? Na řeckém ostrově Chios.

Přejít na sekci článku:

Masticha

Masticha zdroj: shutterstock.com

Jednou z takových povedených složek je totiž masticha. Masticha je velmi zvláštní druh pryskyřice, kterou najdeme pouze na ostrově Chios. Na tomto ostrově rostou stromy se zvláštním názvem řečík lentišek (Pistacia Lentiscus). Ani se to nebudeme snažit pamatovat, stejně je to dost jedno, jak se jmenuje strom. Mnohem důležitější je řečíková pryskyřice, které se říká masticha.

Masticha je totiž malý zázrak. Přišli na to kdysi dávno námořníci, kteří mastichu používali jako žvýkačku proti různým problémům se zuby a s dutinou ústní. Masticha byla používána jako lék i například proti problémům s trávicím traktem, které byly způsobené bakteriemi. Má totiž velmi výrazné antibakteriální účinky, což z mastichy dělá mimo jiné také úplně ideálního pomocníka při péči o aknetickou pokožku.