Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Antipupínkový detektiv: masticha

Antipupínkový detektiv: masticha Masticha vám pomůže s problematickou pokožkou.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Masticha a akné

Masticha a akné zdroj: shutterstock.com

Bakterie a především jejich pohyb po pokožce jsou totiž to, co způsobuje akné a další problémy s pokožkou. Je mnoho důvodů, proč akné vzniká. Od reaktivní pleti v dospívání přes špatnou péči o pleť až po hormonální nerovnosti v dospělosti. Všechny důvody ale spojuje přítomnost bakterií. Bakterie jsou totiž přirozeně přítomné na pokožce vždy a problém nastává až tehdy, kdy pokožka není schopna se jejich působení sama bránit. Zkroťte bakterie na kůži a zkrotíte akné.

Přemnožení těchto bakterií na pokožce způsobuje totiž rozšiřování akné. Bakteriím se velmi dobře daří například na špinavé pokožce, na mastné pokožce nebo pod vrstvou silikonů z pleťového krému či make-upu. Proti bakteriím je ale nutné bojovat chytře, nesmíte pleť vysušit, ani podráždit. Masticha je jemná a její antibakteriální schopnosti dokáží účinně zabránit šíření bakterií a také předcházet ucpávání pórů nebo vzniku černých teček.

To ale není jediným trumfem kosmetiky s mastichou. Kromě antibakteriálních vlastností působí také antimykoticky, a pomáhá tak předcházet i plísním. Navíc je masticha velmi šetrná a jemná, kromě mírné dezinfekce podporuje regeneraci pleti a hojení jizev. A podporuje produkci kolagenu, má antioxidační účinky a bojuje proti volným radikálům a předčasnému stárnutí pleti. Máte problematickou pleť, ale zároveň už bojujete proti prvním vráskám? Odpovědí může být právě kosmetika s mastichou, které působí nejen proti akné, ale i proti ochabující pleti a ztrátě elasticity.