Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Mastic Spa Epanorthosis

Recenze: Mastic Spa Epanorthosis Krém Epanorthosis od Mastic Spa se sice řadí do kategorie anti age péče, ale díky jeho lehké konzistenci a silným antibakteriálním účinkům obsažené mastichy jej využijí i ti, kterým už není dvacet a stále mají pupínky.
Renata Ježková
5,0 5
5

Recenze: Mastic Spa Epanorthosis zdroj: shutterstock.com

Mastic Spa krémy mě zaujaly hned, jak jsem je poprvé uviděla. Řecká kosmetika se u nás až tak často nevidí a já Řecko miluju. Navíc ta story kolem mastichy je fakt pěkná. Léčivá pryskyřice, kterou lze získat jen na jednom místě jednoho konkrétního ostrova. Stromy rostou i jinde, ale pryskyřice pak už prostě ty účinky nemá. A nikdo neví, proč. Navíc popis léčebných účinků mastichy zní dost neuvěřitelně. Nicméně mě postačuje jako kosmetická ingredience, protože v sobě spojuje dvě věci, které tak potřebuji a které tak málo najdu společně - antibakteriální účinky a regeneraci.

Epanorthosis od Mastic Spa zní spíš jako jazykolam, nicméně název je zvolený poměrně příhodně, protože znamená “oprava”. A to je přesně to, na co je krém zaměřený - na korekci vrásek a nedokonalostí u zralé pleti. Masticha totiž dovede obojí, je silně regenerační a zároveň dovede léčit jakékoliv zánětlivé, případně mykotické projevy na kůži. Krém je tudíž extrémně vhodný pro každého, komu už není dvacet, ale přesto ho trápí buď akné nebo třeba atopický ekzém. Masticha zároveň velmi dobře zklidňuje kůži, takže právě ekzematikům dokáže v mnoha případech výrazně ulevit. Navíc díky tomu, že se jedná o pryskyřici, tak je více méně nealergizující.

Mastic Spa většinou nepoužívá ve svých přípravcích éterické oleje, protože masticha sama velmi výrazně a krásně voní. Epanorthosis je jeden z krémů, kde je její vůně méně výrazná, takže je vhodný i pro jemnější nosíky. Jinak je totiž masticha poměrně opulentní, sladká teplá vůně, která nemusí slabším povahám úplně sedět.

Ale není to jen masticha, která obstarává péči o pleť, přestože ta je samozřejmě hlavní účinnou složkou. Makadamiový a jojobový olej jsou oba skvělými pomocníky při regeneraci a ochraně pleti a patří k tomu nejlepšímu, co nám rostlinné oleje mohou nabídnout (přestože jojobový olej je vlastně vosk). Makadamiový olej bývá často opomíjen, protože má podobné vlastnosti jako argan, který je v současnosti daleko populárnější. Což je škoda, protože makadamiový za ním prakticky v ničem nezaostává. Další zajímavou ingrediencí je med, který se v krémech nevidí příliš často. Ten má trochu podobné vlastnosti jako masticha - pleť zklidňuje, čistí, ale zároveň regeneruje a podporuje obnovu pleti a zvyšuje její obranyschopnost.

Přestože je krém Epanorthosis určený pro zralou pleť, tak konzistencí je poměrně lehký. Sametově jemný, dobře se vstřebává a nezanechává žádný povlak, ale je cítit, že pleť je ošetřená. Voní jemně, já osobně tam med trochu cítím a i díky vůni je péče s ním opravdu příjemná. Vynikající antibakteriální vlastnosti mastichy zaručují, že se výrobky s ní prakticky nekazí, takže si člověk užije klasické kelínkové balení, které mám osobně daleko raději než pumpičky, protože opravdu naberu tolik, kolik chci. A tady se skutečně není potřeba bát, že by to krému nějak uškodilo. Masticha je prostě skutečně maximálně multifunkční a ať ji potkáme v krému, zubní pastě nebo šamponu, pokaždé udělá dobrou službu.