Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Letní festivaly s bio kosmetikou? Jde to!

Letní festivaly s bio kosmetikou? Jde to! Léto a festivaly patří rozhodně k sobě! Vyberte si tu nejpraktičtější biokosmetiku, která vás bude doprovázet.
Martina Kliková
5,0 5
15

Letní festivaly s bio kosmetikou? Jde to! zdroj: unsplash.com

Občas se hodí vyjet z civilizace někam stanovat do přírody a za kulturou, což nám skvěle obstarají letní festivaly. Ať už holdujete jakémukoli žánru hudby, vždy se pro vás nějaký ten fesťák najde. A jelikož se často jedná o záležitost tří a víc dní, nemělo by se zapomínat i na určitý kosmetický arzenál, který se musí chtě nechtě malinko obměnit a ve většině případů zkrouhnout na menší množství, než na jaké jste zvyklí.

Jak si poradit s minimem hygieny na festivalech?

Ruce a tělo

Je důležité si přiznat, že na těchto akcích je hygiena na jiné úrovni, než na jakou jsou lidé normálně zvyklí. Na českých festivalech bývají zpoplatněné sprchy, na pevné záchody bývají fronty a o ToiToi ani nemluvě. Pokud počítáte každý gram do batohu, na mytí rukou (i těla) doporučuji tekutá kastilská mýdla Dr. Bronner´s. Nejen, že je využijete na tělo, ale i k mnoha dalších způsobům, na které si vzpomenete. Od čištění špinavého oblečení po mytí vlasů a zubů.

Dr. Bronner´s navíc používá pouze ingredience z fair trade zemědělství a složení těchto produktů je velmi jednoduché a minimalistické (zmýdelněné rostlinné oleje, případně přidané éterické oleje ). Osobně nerada sahám na tuhá mýdla po druhých lidech, navíc zde určitě nenajdete mýdla v bio kvalitě, tím pádem do sebe dostáváte parabeny, umělou parfemaci, SLS a jiné chuťovky, které mohou vaší pokožku vysušit. Což v parných dnech určitě neoceníte.

Mýdla od Dr. Bronnera opravdu stačí pouze malinko a smíchat s vodou. Jsou totiž hodně koncentrovaná a pění, takže vám i nejmenší balení vydrží na spoustu festivalových radovánek. Mým favoritem je určitě 60 ml Dr. Bronner´s ALL-ONE! Almond. Ruce mi pak krásně voní po marcipánu.

Vlasy

No poo příznivci si na festivalech pískají, jelikož jejich vlasy vydrží pomalu vše, prach, pot, mastnotu … Takže jim k samotnému mytí stačí pouze voda, případně menší množství žitné mouky, atd. My, kteří jsme do takové úrovně ještě nedošli a opravdu potřebujeme vlasy něčím pošolíchat, musíme najít lepší alternativu na těch pár dní v divočině.

Vyzkoušené mám práškové šampony od Eliah Sahil, konkrétně proti vypadávání vlasů. 100 gramové balení je překvapivě lehounké, nikam se nevysype a v batohu nezabírá tolik místa. Ve sprše, případně někde u vody jen smícháte, nanesete a vymyjete, to je vše. Nebo ho lze využít jako suchý šampon, který interval mytí vlasů prodlouží o cca 2 dny (a vlasy opravdu vypadají umytě a leskle). Jedná se pouze o ájurvédské bylinky, takže si zas na sebe nedáváte nic, co by vysušovalo, ubližovalo vaší kůži jakýmkoli způsobem a jste stále věrni přírodě.

Pokud je 100 g práškového šamponu na vás moc, nebo fandíte tekutým šamponům, zkuste ty od Argitalu. 20 ml na pár dní vystačí, podle délek vašich vlasů, případně se nebojte zabalit jich víc, nezaberou žádné místo. Obsahují jemné mycí složky a hlavně zelený jíl, který pečuje o pokožku hlavy, jemně čistí a nevysušuje. Na skoro 6 festivalových dní se mi osvědčil spíše 100 g Eliah Sahil, od 5 dní a méně beru s sebou šampon na normální a suché vlasy 20 ml od Argitalu.

Intimní hygiena

Pocení a nečistota nedělají dobře ani intimním partiím, na které bychom neměly zapomínat. Občas se bohužel stává, že třeba menstruace vychází přímo na data dovolené na festivalu, což není to pravé ořechové. Pokud používáte menstruační kalíšek, doporučuji si s sebou brát do tašky menší lahev s vodou na vypláchnutí a intimní vlhčené ubrousky, třeba ty od Masmi – jsou jemné, šetrné a neutralizují nepříjemné pachy. Menší balení intimního gelu s niaouli od Argitalu je též skvělá věc s antiseptickými účinky a určený i pro velmi citlivou pokožku. Znovu se jedná o 20 ml. Osvědčily se mi intimní ubrousky od Masmi, na 6 dní už balím intimní gel s niaouli od Argitalu.

Související produkt
Tekuté universální mýdlo ALL-ONE!, Almond 60 ml
Dr. Bronner's / 143 Kč
Univerzální mýdlo ALL-ONE se sladkou vůní mandlí vás potěší 18 možnostmi využití. Je jak skvělým kosmetickým prostředkem, tak pomocníkem do domácnosti. A bude se hodit i na cestách!
Detail produktu