Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak dát vlasům v létě potřebnou péči?

zdroj: Shutterstock

Že pokožka potřebuje v létě zvýšenou péči a ochranu před sluníčkem asi všichni víme. Ale víte o tom, že i o vlasy bychom se měli řádně postarat? Opalovací krém na vlasy asi mazat nebudeme, ale i tak můžeme věnovat trochu zvýšenou pozornost nejen umývání vlasů, ale i jejich ochraně před sluníčkem nebo před poškozením vnějšími vlivy. Vlasy nám za to poděkují a nabídnou na oplátku zářivý lesk po celé léto. A za to přece extra péče stojí. Co všechno tedy můžeme pro vlasy udělat, aby byly v létě krásné, zářivé a jemné, i když od slunce a slané vody dostávají zabrat?

Vhodný šampon

V létě se vlasy hodně mastí, navíc teplem se vlasová pokožka i potí, taky trávíme mnohem více času venku a vlasy pochytají mnohem více nečistot. Proto je důležité pořídit si šampon, který zbaví vlasy všech nečistot, zároveň je osvěží, provoní a nezatíží. Šampon by měl být taky dostatečně jemný, aby nevysušoval a nenarušoval vlasové vlákno. A když to bude šampon s osvěžující vůní, tak ještě lépe. Takže jaký vybrat? Co třeba ten s vůní citrusů nebo citronové trávy? Zkuste si také vlasy umývat méně často. Sice čistícím šamponem, ale třeba jenom dvakrát týdně. Po návratu z pláže jen spláchněte vlasy vlažnou vodou, díky tomu nebudou tak poškozené a vysušené.

Tip BiOOO: Na léto doporučujeme například práškové šampony Eliah Sahil. Jsou skvělé i na cestování, jsou lehké a skladné, navíc se Vám nevylijí do kufru. A v případě nouze je můžete použít i jako suché šampony pro osvěžení vlasů bez zbytečného mytí.

Péče o konečky

Zatímco kořínky se v létě hodně mastí, tak konečky vlasů většinou trpí. Jsou suché a dehydratované, protože jsou namáhané - ať už množstvím těch roztomilých letních účesů k vodě, mořskou či chlorovanou vodou nebo jedovatým sluníčkem. Proto je tak důležité si vlasy nejen důkladně umývat, ale také se v létě dostatečně starat o konečky. Návštěvu kadeřníka klidně odložte až po létě, aby všechno zničené ostříhal, a zatím vsaďte na důkladnou ochranu. Vlasy také mnohem lépe udržíte v kondici, když je nebudete zatěžovat složitými účesy a úpravou. Stačí třeba jen jednoduchý cop, vlasy to nepoškodí a přitom to vypadá hezky. My v BiOOO na konečky, proti lámání nebo třepení vlasů, doporučujeme přírodní oleje. Vybírat můžete mezi mnoha rostlinnými oleji, na vlasy je například skvělý makadamiový nebo arganový. Ale v nabídce máme i množství olejových sér, která kombinují více rostlinných olejů a extraktů, které jsou pro Vaše vlasy to pravé ořechové.

Samotná ochrana před sluncem

Slunce vlasy ničí. Dehydratuje je, oslabuje a narušuje vnější strukturu. To ale není vše. Sluníčko Vám může i spálit vlasovou pokožku - především tam, kde máte pěšinku a pokožka je tak v podstatě úplně odkrytá. Slunce celkově oslabuje vlasové kořínky, což může způsobit i padání vlasů. Navíc má sluníčko vliv i na barvu a lesk vlasů, barvu může vyšisovat do nevzhledných oranžových odstínů a nadměrné opalování vlasům lesku taky moc nepřidá. Proto je vhodné během léta snížit na minimum další tepelnou úpravu vlasů - fénování, kulmování, žehlení a podobně. Vlasy jsou totiž už tak v létě suché a dehydratované a další teplo jim jednoduše škodí. Kromě kosmetiky tak můžete sáhnout i po přímé ochraně Vašich vlasů a na hlavě ve velkých vedrech nosit šátek, slamák nebo třeba kšiltovku. Pokrývka hlavy mohou být totiž i módním doplňkem, chrání vlasy před sluncem a navíc pomáhá i proti horku. Pokud si pořídíte slušivý klobouk, jeho stín Vám pomůže ochránit i obličej před pigmentovými skvrnami. Do dlouhých vlasů můžete navíc aplikovat malé množství opalovacího krému, jen lehce projeďte namazanými prsty konečky vlasů, dodáte jim tak extra ochranu před sluníčkem.