Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Malki - koupelové soli z Mrtvého moře a mnoho dalšího!

zdroj: malki

Většina z Vás už určitě slyšela o blahodárných účincích Mrtvého moře. Ať už se jedná o koupel přímo v něm nebo o produkty, které se vyrábí z jeho útrob. Proto se dnes společně podíváme na značku Malki a J.D.S., které se společně už dlouhou řadu zabývají výrobou, dovozem a prodejem produktů z Mrtvého moře a v jejichž sortimentu najdeme hotové poklady!

Jak to všechno začalo

Kdybychom se chtěli podívat na to, co stálo za vznikem této firmy, museli bychom se vydat už do roku 1992. V tomto roce se totiž český zakladatel pan Jaroslav Duffek dohodl se svou firemní partnerkou z Izraele, že firmu s produkty z Mrtvého moře založí. Došlo jim totiž, že na, tehdy ještě československém, trhu nic podobného není, a tak se rozhodli, že právě takové produkty k nám budou dovážet a prodávat je. Při zvažování, kterou kosmetiku z Izraele dovážet je ovlivnila velmi dobrá znalost tamní nabídky. Po náročných jednáních se oba, nyní již společníci, rozhodli pro kosmetickou firmu Malki. Důvodem bylo, že jako jediná na izraelském trhu nabízí skutečně přírodní kosmetiku bez syntetických chemikálií.

Jak šel čas, stala se v rámci  firmy spousta změn, až v březnu roku 2001 vznikla firma J.D.S.. Firma J.D.S. balí koupelové soli z Mrtvého moře dodávané právě firmou Malki. Před 200 lety byla rodinou Malki vyvinuta speciální formule přírodního bylinného mýdla. Tajný recept, přenášený z otce na syna a rozvíjený z generace na generaci. Výrobky firmy Malki neobsahují živočišné tuky, detergenty, chemikálie ani umělá barviva. Díky přírodnímu původu a obsahu kvalitních surovin, je veškerý sortiment zařazen pod kategorii "Green Friendly Products", která reprezentuje dva hlavní rysy - neubližovat uživateli a neškodit životnímu prostředí.

Soli a bahna

Pokud sáhnete po přírodní minerální koupelové soli z Mrtvého moře, můžete i Vaší vanu proměnit v soukromé lázně. Je velmi vhodná pro pacienty trpící lupénkou, akné a ekzémy. Vysoký obsah magnezia, bromidů a jodidů taktéž uklidňuje revmatické kloubní bolesti, bolesti svalů a působí protikřečově. Také regeneruje a čistí pokožku a má protistresové účinky. Jedná se navíc o čistou sůl, takže neobsahuje žádné další přidané složky.

Co se přírodního černého bahna z Mrtvého moře týče, to také působí příznivě na problematickou pokožku s příznaky lupénky, ekzémů a akné. Lze jej použít i na postižená místa po úrazech, zlomeninách i při revmatických potížích. Je vhodné i jako pleťová maska, která odstraní odumřelé buňky, vyčistí póry do hloubky a poté je stáhne. Zvláční pleť a dodá jí zdravý a svěží vzhled. Blahodárně působí i na regeneraci vlasů a redukci lupů. A stejně jako u koupelové soli se jedná o naprosto čistý produkt, který neobsahuje žádné další přísady.

Přírodní mýdla, sprchové gely a šampony značky Malki

Veškerá léčba kůže vyžaduje v první řadě pokožku ošetřit tím, že ji důkladně a efektivně očistíme. Mýdla Malki toho dosahují, aniž by stírala z kůže vlhkost a to bez použití umělých chemikálií a vysušujících detergentů. Používání mýdel Malki pomůže mastné nebo suché kůži, aby sama dosáhla "normálu". Zde Vám nabízíme malou ochutnávku toho, co všechno ještě Malki nabízí.

Mýdlo z černého bahna z Mrtvého moře
Účinné složky jako jsou kokosový, olivový olej, bahno a minerály z Mrtvého moře, jsou vhodné při péči o suchou pokožku na těle i obličeji se sklonem k ekzémům a lupence. Navíc toto mýdlo není parfémované, což také může pokožku dráždit, takže o benefit víc!

Minerální mýdlo z Mrtvého moře
Toto mýdlo je vhodné na problematickou pokožku s příznaky lupénky. U citlivé pokožky lze používat i jako prevenci kožních problémů. Vhodné je ale pro všechny druhy pokožky.

Mýdlo se sírou z Mrtvého moře
Pokud trpíte na akné, tohle mýdlo bude určitě pro Vás. Vhodné je i pro lidi s mastnou pokožkou. Mýdlo opět není parfémované a navíc obsahuje antiseptické složky, které se starají o ničení bakterií a jiných nežádoucích mikroorganismů na povrchu těla.

Mýdlo Yarden pro děti a alergiky
Mýdlo pro citlivou dětskou či alergickou pokožku jemně a něžně čistí, nedráždí a nevysušuje. Díky své jemnosti a šetrnosti je vhodné i při lupénce nebo ekzému.

Minerální sprchový gel 
Účinné složky jako kokosový, olivový, palmový olej, minerály z Mrtvého moře nebo výtažek z ženšenu, jsou vhodné při péči o suchou a citlivou pokožku se sklonem k dermatologickým problémům. Tento sprchový gel je ale vhodný i pro ty, kdo chtějí mít po sprchování pokožku čistou, jemnou a svěží, a to bez použití detergentů. 

Minerální šampon 
Šampon od značky Malki je přírodní a je možné ho používat na denní bázi. Minerály z Mrtvého moře a rostlinné oleje, které obsahuje, vlasy čistí a zároveň regenerují. Vlasům navíc dodává krásný lesk.