Recenze: Koupelová sůl z Mrtvého moře s kadidlovníkem od Malki

5,0 5
3

Recenze: Koupelová sůl z Mrtvého moře s kadidlovníkem od Malkizdroj: unsplash.com

„Kdo je ta, jež vystupuje z pouště jako sloup dýmu, ovanuta vůní kadidlovou z myrhy a z nejjemnějšího koření kupeckého?“ je citát z Písně písní, který se mi okamžitě vybavil, když jsem poprvé přičichla k aromaterapeutické soli z Izraele. A jaký jiný by se mi měl vybavit, když jsem sama byla ovanuta vůní kadidlovou. Nádhernou, uklidňující, plnou, bezchybnou, která se rozvinula v mých čichových buňkách. Sice neobsahuje nejjemnější kupecké koření, ale o harmonicky vyváženou aroma kompozici se starají sušené růžové plátky tak skvěle, až vás napadne, že je škoda si ji dát do koupele a prostě si ji chcete co nejvíce „usyslit“, abyste k ní mohli pořád čichat. Kdykoli se vám zamane. Protože se vsadím, že hezčí přírodní vůni jste ještě necítili.

Důmyslně sladěné složky jsou opravdu bezchybné. A když si najdete v předvánočním shonu chvilku pro sebe, zamknete se do koupelny a nebudete se zajímat o nic a nikoho, kromě sebe, užijete si voňavý zážitek dvojnásob. Stačí lžíce této krásně voňavé soli, která se rozpustí ve vaně plné teplé vody a můžete si vychutnávat aromaterapeutickou nirvánu nebo, pokud na nirvánu nevěříte, si můžete představovat krásnou jeruzalémskou zahradu, v které se procházíte mezi růžemi a kadidlovníky. Něžná, ale přesto intenzivní vůně otevírá smysly, uvolňuje napětí, cítíte, jak vám povolují ztuhlé svaly, užíváte si každou minutu v kontaktu s vodou a růžovými plátky.

Pokud nechcete být sobci a máte dostatečně velkou vanu na to, abyste si k sobě přizvali drahou polovičku, můžete si s tímto zázrakem zpříjemnit dlouhé zimní večery. Mix růže a kadidla je nejlepší aromaterapeutické spojení dvou mocných afrodiziak. Sůl nejen nádherně voní, ale také působí detoxikačně na tělo a to není ani v tomto ročním období k zahození. Prostě se o vás postará po všech stránkách a jsem si jistá, že bude určitě stálou obyvatelkou mé kosmetické poličky. Protože relaxu není nikdy dost.