Lví hříva

4,7 5
3

Lví hřívazdroj: wikipedia.org

Lví hříva, česky známá také jako korálovec ježatý, je spíš podobná mořské houbě, ale ve skutečnosti je to parazitická houba rostoucí na kmenech starých stromů. Můžeme ji potkat i u nás, nejvíce však roste v Asii, kde je také po staletí využívána v tradiční medicíně. Je oblíbená převážně pro svoje posilující účinky na celý nervový systém, který regeneruje a podporuje jeho správnou činnost. Je ale ještě mnohem více oblastí, kde nám tato houba pomůže.

Hericium je bohaté na bílkoviny, fosfor a draslík, také aminokyseliny, polysacharidy a polypeptidy, tedy látky všechny látky důležité pro lidské zdraví.

Přejít na sekci článku:

Lví hříva v Tradiční čínské medicíně

Lví hříva v Tradiční čínské medicínězdroj: shutterstock.com

Lví hříva je pro své komplexní pozitivní účinky na celý organismus využívána s oblibou v Tradiční čínské medicíně. Hericium má právě v jihovýchodní Asii nejširší oblast výskytu a i přes svůj nepříliš atraktivní vzhled je chutnou a běžně konzumovanou jedlou houbou. Dle tradiční medicíny tato parazitická houba posiluje činnost celého trávicího traktu a reguluje jeho Qi. Také podporuje vylučování žaludečních šťáv, zlepšuje trávení a přisuzují se mu posilující účinky při poruchách činnosti sleziny.

Ale to zdaleka není všechno. Dle Tradiční čínské medicíny hericium působí blahodárně také na nervovou soustavu a komplexně ji posiluje. Harmonizuje emoce, zklidňuje a tím uklidňuje také ducha Shen (naše vědomí sídlící v srdci). Napomáhá ke klidnému zdravému spánku, po kterém se ráno cítíte odpočatě, a posiluje nervovou soustavu. Řečeno slovy naší současné západní medicíny, pomáhá bojovat proti stresu a většině civilizačních chorob spojených s hektickým životním stylem.

Navíc je dokázáno, že hericium obsahuje množství látek, které stimulují růst nervových buněk. Lví hříva obsahuje osm různých hericenonů posilujících syntézu nervového růstového faktoru přímo v centrální nervové soustavě mozku, což z ní dělá jedinou doposud známou ‘zdravou’ houbu s těmito účinky.