Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Multifunkční kostka mýdla

Multifunkční kostka mýdla Přírodní mýdla se mohou stát nejuniverzálnějším doplňkem v koupelně – nahradí sprchový gel, čisticí přípravek na obličej, šampon i prášek na praní.
Jana Konečná
5,0 5
3

Multifunkční kostka mýdla zdroj: biooo.cz

Kdybyste si mohli vybrat jen jediný kosmetický přípravek, který by to byl? Volba je to velice těžká, ale za nás by to byl asi nejspíš kus opravdu kvalitního přírodního mýdla. Takové kvalitní mýdlo zastane funkci sprchového gelu, můžete si s ním umýt i obličej, v některých případech i vlasy, a v případě nouze jej použít i na přeprání oblečení. Přijde vám, že přírodní mýdla stojí hodně peněz? Ono to tak na první pohled může vypadat, ale oproti obyčejným mýdlům z drogerie za pár korun je v nich podstatný rozdíl.

Jsou opravdu multifunkční a většinu přírodních mýdel se na rozdíl od těch drogerkových nemusíte bát použít ani na obličej. Je to dáno hlavně jejich složením – žádná umělá parfemace ani žádné nepřirozené dobarvování. Přírodní mýdla jsou plná rostlinných olejů a o jejich úžasnou vůni se starají éterické oleje. Navíc cena za přírodní mýdla není až tak závratná, když si uvědomíme, že stojí podobně jako sprchový gel, ale na rozdíl od něj vydrží mnohem déle, než se vymydlí.

Historie mýdla

Legenda praví, že úplně první mýdlo vzniklo na ostrově Lesbos. Jeho historie je však tak trochu temná. Na kopci bylo posvátné místo, kde Řekové přinášeli zápalné zvířecí oběti svým bohům. Popel, živočišný tuk a zbytky ohořelého dřeva pak déšť postupně odplavil dolů z kopce do řeky, ve které se pralo prádlo. Místní pradleny si jednoho dne uvědomily, že žlutozelená hmota, která v řece plave, dost dobře pění a ještě lépe pere. A toto byly s největší pravděpodobností první počátky mýdla. Později se naštěstí pro výrobu mýdel začaly používat rostlinné oleje, které mají mnohem lepší vlastnosti než živočišný tuk.

Weleda mýdla

Weleda nabízí rostlinná mýdla hned ve čtyřech variantách, a to měsíčkové, rozmarýnové, růžové a levandulové. Jejich základ tvoří kombinace kokosového a palmového oleje. Pak už se od sebe liší především rozdílnými bylinnými výtažky. Levandulové mýdlo vás krásně ukolébá ke spánku, rozmarýnové s sebou zase přiberte do ranní sprchy - pořádně vás totiž probere a nakopne. Růžové mýdlo navodí romantickou atmosféru, a jeho vůně zvedne sebevědomí (především to ženské). Měsíčkové mýdlo ocení hodně citlivá pokožka. Přispěje i k rychlejšímu hojení různých pupínků a dalších drobnějších nedokonalostí.

Dr. Bronner's mýdla

Kdo by neznal mýdla od Dr. Bronner's? Jejich tekutá univerzální mýdla All.One patří mezi naše neoblíbenější produkty. A co takhle tuhá mýdla Dr. Bronner's, už jste je zkoušeli? Kromě osvědčené levandulové a růžové klasiky můžete vybírat z osvěžujícího peprmintu, pomeranče, s vůní mandlí, antibakteriálního tea tree či verze Baby Mild bez parfemace pro dětskou nebo citlivou pokožku. Nově si také tuhá Dr. Bronnerʼs mýdla můžete zvolit ze dvou velikostí – 140 nebo 30 gramové.

Mýdlenka Redecker

A když už si vymazlíte svůj mýdlový arzenál, rozhodně jej nemůžete nechat jen tak ležet na okraji vany nebo umyvadla. Kromě toho, že to nevypadá hezky, tak by se vám mýdla i rozmočila, rychleji se spotřebovala a zapatlala celou koupelnu. Úžasné přírodní mýdlo si zaslouží stejně úžasnou mýdlenku. Taky přírodní. Mýdlenka Redecker je ručně vyráběná a je celá z přírodních materiálů. Je buď tvořena špalíky z kvalitního bukového dřeva, jež jsou spojeny koženým provázkem, nebo vám koupelnu může zdobit mýdlenka jen čistě z bukového dřeva bez provázku - takovou uvítají vegani. :-) Kromě dekorativní funkce je i neuvěřitelně praktická. Její povrch je navíc ošetřen olejem, takže se nemusíte bát, že by se rychle zničila.

Kvalitní přírodní mýdlo se spolu s dekorativní mýdlenkou může stát také krásným vánočním dárkem. :-)